Philips Xenium 939 (preview)

aktualizováno 
Firma Philips, výrobce spotřební elektroniky, včetně mobilních telefonů, přichází na světový trh s dalším modelem mobilního telefonu řady Xenium.
Firma Philips, výrobce spotřební elektroniky, včetně mobilních telefonů, přichází na světový trh s dalším modelem mobilního telefonu řady Xenium. O předchůdci dnes popisovaného mobilu Philips Xenium 939 jsme již psali a preview si můžete přečíst zde.

Philips Xenium 939

Telefon má spoustu zajímavých funkcí. Jednou z nich je například i funkce hlasového vytáčení a ovládání telefonu. Mobil má paměť na 15 hlasových povelů, které jsou volně sdílené mezi povely pro vytočení určitého čísla a dále mohou být přiřazeny až k 25 dalším funkcím (příkazům) telefonu.

V souvislosti s hlasovými funkcemi je zde i paměť na 20 sekundovou hlasovou nahrávku, což není mnoho, ale pro občasnou potřebu to bohatě stačí.

Hmotnostně patří Xenium spíše ke kolibříkům. Považte sami, 95 gramů ještě dnes nemá kdejaký telefon. Rozměry 109x41x20 mm jsou přijatelné celkem i pro kapsičku u košile.

Další funkcí, kterou disponuje Xenium je vibrační zvonění, což není dnes již neobvyklé. Snad jen, kdyby se tento telefon zaměřil na střední cenovou třídu. Skládání vlastních melodií se dnes již vyžaduje také snad od každého mobilu. Tento přístroj editorem na melodie rovněž disponuje.

Dále je zde tzv. Brick game, což my spektristé známe pod jménem Arkanoid. Je až s podivem, jak rychle se tito plýtvači energie a snižovači životnosti zabydleli v nových typech mobilních telefonů.

Takové hry ovšem vyžadují poměrně kvalitní displej, který je zde plně grafický o rozlišení 87x64 bodů. Displej je modře podsvícen.

Velmi dobře je řešeno rovněž ovládání telefonu, které se odehrává podobně jako u telefonů Sony pomocí hlavního tlačítka, které se jmenuje Pilot Key.

Výdrž mobilu závisí na použité baterii. S 800 mAh baterií vydrží telefon ve standby modu 150-250 hodin a v talk režimu 2 hodiny a 30 minut až 3 hodiny a 50 minut. S vibrační 1200 mAh baterií se časy zvyšují o polovinu.

Další "aplikací" je kalkulačka, která vám pomůže "everywhere at any time", jak píší na webové prezentaci. Osobně bych ale chtěl vidět kalkulačku, která by mi "everywhere at any time" nepomohla (kromě rozbité). Konverze měny z/do Euro již dnes není zase tak obvyklá, ale pomalu a jistě se v našich mobilech zabydluje.

Osobní organizér, kalendář a plánovač jsou dnes stále nadstandardnějšími funkcemi, které již považuji pro sebe jako nezbytné. Je lepší s sebou nosit jen mobil a ne další haldu papírků, někdy svázanou do poznákmového bločku, či osobní organizér. Stále je pohodlnější nosit jen jeden přístroj.

Vypadá to, že pokud se dostane Xenium 939 na náš trh, bude to nejspíš velmi slušný mobil pro předplacené sady obou našich operátorů.

Telefon, jako dnes většina moderních GSM telefonů, pracuje jak v GSM-900, tak v DCS-1800 pásmu.

Další informace, včetně zkoušky hry Bricks naleznete zde.

Nejčtenější

Podvodníci opět útočí na české mobily. Kdo se nachytá, přijde o peníze

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Zhruba po půl roce se podvodníci opět soustředí na česká telefonní čísla a snaží se z náhodných obětí dostat peníze....

Je lepší Samsung, nebo Apple? Rozhodněte v anketě Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Proč ho kupovat, když má koncern to samé levněji. Test Huawei Nova 3i

Huawei Nova 3i

Čínský Huawei má letos velmi bohatou nabídku modelů ve střední třídě. Alespoň když k tomu připočteme i smartphony...

Honor se chlubí, že má první průstřel displeje. Samsung ho však předběhl

Takto vypadá nový Samsung A8s

Výrobci dodrželi sliby, že ještě do konce roku představí modely s novým typem výřezu displeje. Svůj model už oficiálně...

Chlubili se nejvýkonnějším mobilem, ale byla to chyba v překladu

OnePlus 6T

Šéf značky OnePlus se u příležitosti představení nejvýkonnějšího mobilního procesoru Snapdragon 855 chlubil, že právě...

Další z rubriky

Toto jsou nejlepší telefony za posledních 21 let podle čtenářů iDNES.cz

Vysloužilé mobily Nokia (ilustrační snímek)

Anketa Mobil roku, kterou vyhlašujeme už od roku 1997, zná svého jednadvacátého vítěze. Zavzpomínali jsme na modely,...

Proč ho kupovat, když má koncern to samé levněji. Test Huawei Nova 3i

Huawei Nova 3i

Čínský Huawei má letos velmi bohatou nabídku modelů ve střední třídě. Alespoň když k tomu připočteme i smartphony...

Čínský zabiják super smartphonů ještě rychlejší. Spojil se s McLarenem

OnePlus 6T McLaren Edition

Do mobilního světa vstupuje další zvučné jméno z automobilové branže. OnePlus se u příležitosti pátého výročí působení...

Najdete na iDNES.cz