Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PEGA MSC-1: digitální foťák pro Memory Stick

aktualizováno 
MSC-1 je digitální fotoaparát využívající rozhraní Memory Stick jako vstupní/výstupní rozhraní pro pořizování digitálních fotek a jejich uložení v paměti RAM vašeho Sony Clié.

Pozn.: Veškeré informace byly čerpány ze serveru palminfocenter a sonystyle.

Hardware:Pokud se pozorně zadíváte na Memory Stick modul, zjistíte, že vám není vůbec cizí a že jste ho už někde museli vidět. Ano, máte pravdu, je to totiž identická část modulu, přesné takového, který se používá v nové řadě Sony Clié s názvem NR70V. Vlastní soustava čoček je umístěna v otočném kloubu ,a tak je možné mít pořád PDA v takové poloze, na kterou jste zvyklí, a pouze otáčet částí s čočkou. Kloub vystupuje nad vlastní tělo PDA a Memory Stick šachtu, takže ničemu nebrání, pouze si je nutné uvědomit, že PDA pak vypadá poněkud těžkopádně. Naštěstí tak nemusíte celek nosit, pokud nechcete, a můžete použít pouzdro na fotoaparát, které je součástí dodávky. Je jen škoda, že digitální foťák nemá vlastní paměť RAM na fotky, protože většina uživatelů má převážně plnou paměť, a tak se mu tam fotky nevejdou. Ale s novými modely Clié T615, které mají 16 MB RAM, problém asi nenastane…Software:Byl jsem potěšen, ale zase na druhou stranu stalo se to již zvykem firmy Sony, že vás přímo nabalí potřebným software. A tak se není čemu divit, že v balení s digitálním fotoaparátem dostanete software na prohlížení, pořizování a editaci fotek. Je snad automatické a velice příjemné, že po zastrčení modulu se přímo otevře aplikace pro snímání snímků. Uprostřed je okno, ve kterém vidíte snímanou akci, ta je průběžně překreslována a při rychlejším pohybu se efektně rozmaže :). Dobrou volbou je možnost nastavení rozlišení fotek v pravém spodním rohu, můžete volit buď rozlišení 320x240 , nebo 160x120 pixelů, s tím že velikosti souborů pak budou buď 160 kB nebo 40 kB.

Mezi profesionální řadím ikonu WhiteBalance, kterou můžete nastavit vyvážení bílé; buď manuálně, nebo automaticky (je to ten efekt, že máte úplně černé děti na bílé sjezdovce na sněhu, ačkoliv to jsou ve skutečnosti běloši).

Dále na levé straně nalezneme ikonu vstupu do části Tool, kde můžeme snímek podle potřeb upravit. Pro dobré zobrazení jsou podporovány pouze modely s rozlišením 320 x 320 pixelů, tudíž můžete použít jak T615, tak i monochromatický T415. Úplnou fajnšmekřinou je ovšem možnost uložení do PG Pocket Format, jenž je vlastně malá fotografie, kterou pak přiřadíte k záznamu v Adresáři, a můžete tak mít u daného kontaktu také fotografii. Pokud tedy máte pouze fotografickou paměť a paměť na jména nefunguje, je to velice dobrá utilitka.

Pořizování fotek, kvalita, rozlišení atp.:

Pořizování fotek je velice jednoduché a intuitivní, je pouze nutností mít dostatek volného místa v paměti RAM. Je však možné kombinovat fotoaparát s paměťovou kartou, a tak je možné např. po udělání několika fotografií tyto přemístit na paměťovou kartu a poté pokračovat ve focení.

Kvalita fotografií je, myslím si, dostatečně dobrá a nelze ji v žádném případě srovnávat s opravdovými digitálním fotoaparáty. Tato kamerka je totiž pouze pro snímání akcí, které chcete nějakým způsobem rychle zaznamenat, udělat si snímek známého do Adresáře atp. Kvalita rozlišení je totiž pouhých 320 x 240 pixelů nebo ještě menší - 160 x 120 pixelů. Pro lepší představu o pořízených fotkách přikládám několik typických ukázek (exteriér, interiér, portrét, snímek knihy). Fotografie z modulu MSC-1 jsou pouze ilustrační a neslouží k jejich tištění nebo k tvorbě digitálních fotografií, od toho jsou mnohem sofistikovanější přístroje v úplně jiné kategorii. Fotoaparát MSC-1 je předurčen k focení na slunném nebo dobře osvětleném místě a není osazen bleskem, takže pokud chcete fotit v noci nebo za špatných podmínek, vyjdou vám možná "umělecké" fotografie… :)

 

Závěr:

Všude, kde jsem MSC-1 ukázal, jsem vzbuzoval obdiv a s tímto modulem jsme zažili mnoho radosti - asi o tom to je. Pokud chcete něco seriózně vyfotit, poohlédněte se raději jinde. Modul Memory Stick kamery MSC-1 stojí v Americe 150 USD. Pokud potřebujete dělat malé fotografie a uchovávat si je v PDA, není nic jednoduššího než si tento modul pořídit nebo si počkat na Sony Clié NR70V, kde je stejný modul zastavěn přímo v těle PDA.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Průmyslový smartphone si můžete koupit. Zebra je drsný pracant

Zebra TC25

Zebra je pro běžné uživatele mobilních telefonů neznámá značka. A vzhledem k zaměření jejích přístrojů to tak nejspíš...

Legendární Polaroid si nasadíte přímo na mobil, už si ho můžete koupit

Motorola Insta-Share Printer modul s tiskárnou

Rodina přídavných modulů pro vybrané telefony značky Motorola se oficiálně rozrostla o malou tiskárnu proslulé značky...

Diskontní Huawei P20 se představí už zítra. V Evropě ale ušetříme později

Honor 10

Huawei nedávno uvedl zcela novou řadu P20, ovšem v chrlení smartphonů evidentně nehodlá polevit. Nejbližší chystanou...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz