Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PDA po povodních (2) - Data, data, data

aktualizováno  1. ledna 0001 
Možnosti PDA jsou obrovské, bez kvalitního software a zdrojů dat ale zůstane vždy jen u slov. PDA se totiž může nacházet teoreticky ve dvou stavech - jako nadupané zařízení s takřka (obrazně) neomezenou kapacitou a jako prestižní nablýskaný doplněk managera s daty blízkými stavu bezprostředně po hardresetu...

 

Ach, kdybych neviděl tolik handheldů (většinou high-endové kategorie) v rukou majitelů, kteří věnují daleko víc času svým pěstěným nehtům, než svému PDAčku... S mobilními čísly svých dětí, manželek a milenek v adresáři a freewarovou hrou, kterou jim tam ještě nahrál jejich informatik, blýskají svými novými Clié na schůzkách s obchodními partnery a na nakrmení svých handheldů daty (aby konečně začaly jaksepatří sloužit) "nemají přece čas". Nepatříte k nim taky? Vězte, že nikdy není pozdě na nápravu a správně vybavené PDA vám času ušetří vrchovatě!

 

Kupte PDA vašemu informatikovi!
Za tím "nedostatkem času" se většinou skrývá nechuť, či obava (znáte to - firma vám zakoupí PDA, no to je otrava, zase nějaké inovace, sotva jsem si zvykl na digitální Sharp, ale je třeba být "in"). Pro tento okruh uživatelů mám jednoduchou radu. Nechce-li se vám sledovat nový software, hledat optimální aplikace, číst specializované články o nich, zkrátka chcete PDA užívat a ne se v něm "nimrat", kupte PDA svým informatikům - ti se v něm většinou prošťourají rádi a poskytnou vám následně výbornou podporu!

Svěřte se odborníkovi!
Pokud informatika nemáte (jste malá firma, podnikatel, či prostě máte PDA jako fyzická osoba), můžete ještě využívat služeb PDA specialisty, který vám za nějakou provizi může udržovat váš software, doporučí vám nákup nové aplikace, upgrade zařízení, či nákup potřebné periferie. Jsou-li pro vás čas peníze, může být takováto služba pro vás ideálním řešením (vaše počítače většinou taky spravuje  nějaký odborník...).

U nás se předpokládá, že handheld je více méně malý počítač a poradí si s ním správce sítě (máte-li jej ve firmě), či to "nějak" zvládnete sami. Ale nejste-li opravdický fanda do PDA, který denně dychtivě browsuje po PDA portálech a hltá novinky a nové aplikace a jejich updaty, měli byste se minimálně poradit s lidmi, kteří se v PDA branži pohybují.

Odměnou za vydaný peníz vám může být perfektně vybavené PDA se software optimalizovaným na vaše osobní potřeby, které vám bude výborným pomocníkem i společníkem pro časy dobré i zlé (a obloukem se vracím zpět k povodním...).

 

Nejde o kvantitu...
Handheld ani váš rozpočet nejsou nafukovací. Optimalizace obsahu PDA je přizpůsobení aplikací a dat potřebám každého uživatele. Není jistě důvod nakupovat nákladný software, který bude nevyužíván zabírat drahocenné místo v RAMce. Nákladnou aplikaci často nahradí stejný program z freeware šperkovnice. Stejně tak je ale takřka trestuhodné, jste-li kupříkladu "excelový" člověk a svoje tabulky nemáte s sebou v handheldu, či jezdíte po světě a ani jste neslyšel nic o GPS rozšířeních PDA.

Většina nových uživatelů je velmi příjemně překvapena, co všechno jejich handheld dovede, ale často ani neví, co si vůbec od PDA mohou vlastně přát. Zkombinujete-li to ještě s možnostmi PDA periferií, vznikne docela slušný zmatek, ve kterém se orientovat bývá poměrně nesnadné.

 

Pár tipů: 
Přes všechny možné předchozí rady přikládám několik tipů a doporučení:

Mrkněte se na informace pro začátečníky
U nás na Palmare to můžou být třeba sekce pro začátečníky, série článků pro nové uživatele (i potenciální) PDA, začátečnický seriál o PalmOS. Máte-li rádi knihy, můžete prozkoušet publikaci PDA - Kapesní počítače pro každého, cenově vám kapsu neutrhne.

"Poraďte se" se svým počítačem
Význačné produkty, které provozujete na vašem stolním počítači (či notebooku), mají většinou svoje handheldové protějšky, a to na většině platforem. V PDA tak můžete mít textový editor, spreadsheet, databázový program, ale taky třeba PowerPointovou prezentaci, soukromé účetnictví apod. Důležité je, že pomocí synchronizace můžete samočinně převádět soubory/dokumenty z těchto programů do PDA a naopak, včetně všech úprav!

Čtěte Palmare.cz!
Nekalá reklama? Možná, ale je pravda, že u nás najdete velké množství recenzí na programy a produkty různé kvality a ceny. I když s názory v řadě z nich lze jistě polemizovat, mohou vám dát vodítko pro výběr té vaší optimální aplikace.

 


Dnes jsme se poněkud více rozepsali o tématu správných dat pro danou kapsu a chvíli. Bylo velmi obecné, a tak se zítra podíváme po programech, které mohou pomoci při kontaktu s pojišťovnami - třeba při sjednávání pojistky majetku, či při zjišťování rozsahu škod. Nemyslíte si, že je nejvyšší čas se s takovými programy třeba jen seznámit?

 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...Najdete na iDNES.cz