Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PC klávesnice a Palm - postřehy uživatele

aktualizováno 
Právě sedím v Praze na schodech a čekám na začátek semináře a rozhodl jsem se napsat něco o své nové klávesnici.

 

Když před dlouhým časem vyšel na Palmare článek o přenosné klávesnici vyrobené z klasické PC klávesnice, byl jsem "unešen". Hned jsem si napsal na adresu, ze které mi poslali naprogramovaný procesor, a když přisel, začal jsem "bastlit". Poprvé jsem to poskládal, a až když jsem odstranil nějaké drobnosti, tak to začalo pěkně fungovat. Říkal jsem si, teď už to jenom hodit do nějaké pěkné krabičky a je to.

Pak jsem ale přišel na to, že se mi celá klávesnice nevejde do kufříku, protože je velká. Co teď?  Řešení bylo prosté. Uřezat klasickou klávesnici. Člověk se přece klidně obejde bez šipek a numerické klávesnice. 

Šel jsem  tedy zakoupit takovou, která by byla vhodná k rozřezání. Měli jste vidět, jak se tvářil prodavač, když jsem mu řekl, že chci co nejmenší klávesnici a hlavně aby řídicí elektronika nebyla přes celou délku klávesnice, jak to bývalo ve starších klávesnicích, ale jenom v jedné části, abych ji nemusel předělávat. Nakonec jsem koupil.

Doma jsem ji rozřezal a začal přemýšlet, co  tam všechno "nacpu". Přišel jsem na to, že by se tam teoreticky vešlo úplně všechno. Tedy procesor s podpůrnými obvody a  DC-DC konvertor, který bude vyrábět 5 V pro napájení klávesnice z 3,3 V, které jsou k dispozici v Palmu (jaké bláhové představy). 

Mikroprocesor jsem tam dostal. Konvertor jsem nakonec vzdal a teď si myslím, že je to dobře. Zbytečně vysával baterii z PALMu. Fólii, která je normálně pod uřezanou částí, jsem proložil papírem (aby se nezkratovaly kontakty) a zahnul ji pod klávesnici. Celou jsem ji přilepil kobercovou lepicí páskou. Jak vidíte, nevypadá to tak strašně. Ze spodní strany jsem nalepil termolepidlem držáček na 4 mikrotužkové baterie a vypínač. Nepoužívám žádný stabilizátor nebo DC měnič na 5 V pro klávesnici. Říkal jsem si, že je to všechno určitě CMOS a že to klidně 6 V vydrží. Při zapínání jsem byl samozřejmě nervózní, ale všechno vydrželo a funguje bez problémů.

Odběr celé klávesnice je asi 10mA. To znamená, že při používání alkalických akumulátorů mi vydrží na jedno nabití asi 70 hodin, což je dostačující. Teď trochu lituji, že jsem si nezabudoval LED diodu na signalizaci zapnutí. Už se mi to ale nechce rozdělávat. To je také důvod, proč na obrázcích nevidíte vnitřek klávesnice. Celkem mi chyběly šipky, ale "namapoval" jsem si je pod funkční klávesy, stejně tak jako "Home", "End" a "Delete" a jsem plně spokojen. Jenom konektor by to chtělo polohovací, protože občas je na PALM špatně vidět. 

Pokud někdo chcete levnou, malou a zároveň robustní klávesnici, neváhejte a pusťte se do toho. Myslím, že to stojí za to.

 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Příští OnePlus bude mít konečně voděodolnou konstrukci

OnePlus 6 se na prvním oficiálním snímku příliš neodhaluje. Leží totiž pod...

Smartphony OnePlus příliš prostoru ke kritice svým konkurentům nedávají. Téměř nejmodernější hardware bývá uložen v...

Stojí od devíti do 22 tisíc, přitom vypadají skoro stejně

Rodina modelů Huawei P20: P20 Pro, P20 a P20 lite

Modelová řada Huawei P20 letos čítá tři modely, které cílí na rozdílné publikum. Odlišnosti jsou nejen v ceně, ale také...

Legendární Polaroid si nasadíte přímo na mobil, už si ho můžete koupit

Motorola Insta-Share Printer modul s tiskárnou

Rodina přídavných modulů pro vybrané telefony značky Motorola se oficiálně rozrostla o malou tiskárnu proslulé značky...Najdete na iDNES.cz