Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Patchněte si Siemense řady 65

aktualizováno 
Čekali jsme dlouho a dočkali jsme se! První patche pro řadu x65 jsou na světě. Chcete vedět co umějí? Fandové ze serveru Beinspired je už zkoušejí.

V současné době nejsou k dispozici patche v klasické formě VKP, nýbrž skryté funkce, které se dříve museli aktivovat pomocí patchů, se nyní mohou aktivovat pomocí programu Siemens service Profile 1.0. Jak se to přesně dělá Vám popíšeme v následujícím článku.

Co k tomu je potřeba?

Program Siemens Service Profile 1.0
Program Siemens EEPROM Tool 3.0
Mobilní telefon Siemens řady x65
Datový kabel s podporou servisních operací

Tento program umožňuje pouhým zápisem do paměti EEPROM telefonu aktivaci služeb, kvuli kterým jsme dříve museli aplikovat příslušné patche. Operace je to rychlá, měla by být i bezproblémová, ale i přesto nabádáme k zvýšené opatrnosti! Všech pět námi popisovaných operací bylo úspěšně vyzkoušeno na mobilních telefonech Siemens CX65, Siemens M65 a Siemens S65.

Upozornění - veškeré zásahy do mobilního telefonu mohou být nebezpečné a autoři článku neručí za škody způsobené tímto návodem!

Jak na to?

Před jakýmikoliv operacemi doporučujeme zazálohovat si EEPROM! Budete potřebovat program Siemens Service Profile. Nainstalujte a spusťte. Po levé straně uprostřed najdete políčka pro nastavení připojení programu k mobilnímu telefonu. Vyberte zde port, ke kterému je připojen servisní kabel.

Mobilní telefon vypněte a připojte ke kabelu. Stiskněte tlačítko Read from phone a poté krátce červené spínačí tlačítko na svém telefonu. Když se vše povede, program se spojí s telefonem a můžete pokračovat. Jestli se ovšem tak nestalo, nezoufejte.

Existuje ještě možnost, jak tuto proceduru obejít. Celou EEPROM můžete můžete načít jiným programem,například Siemens EEPROM Tool 3.0. Jak přesně na to se dozvíte co nejdříe v našem dalším článku. Jakmile ji máte, otevřete příslušný soubor tlačítkem Load from file.

Nyní bute pracovat s EEPROM již uvnitř programu. Pole Edit data máte rozdělené na dvě části, a to Operators: a Phone Settings:.

patch

V prvním si vybíráte, jak sám název napovídá, mobilní operátory, pro které budou platit Vámi provedené změny. Zde doporučujeme zvolit Any operator,což znamená platnost pro všechny operátory. V kolonce Phone settings naleznete ukryté položky, ovlivňující chování telefonu.

My si zde popíšeme čtyři: Disable AirCheck, Band selection, Network Line a DES support a jako pátou funkci urychlení spouštění předdefinovaných akcí na alfanumerických klávesách. Jednotlivé funkce se aktivují tak, že příslušné políčko patřící k jednotlivé funci vyškrtnete - to znamená, že bude prázdné.

Disable AirCheck

Převedo do českého jazyka to znamená vypnutí pro mnoho z nás zbytečné hlášky při zapnutí telefonu, oznamující skutečnost, že chceme zapnout telefon - zda to myslíme "vážně". K vypnutí této hlášky nám stačí vyškrtnout políčko příslušející k danému textu.

patch

Band selection

Tato volba nám umožní v menu telefonu zvolení si frekvence sítě, kterou chceme přednostně užívat. Na výběr máme hodnoty 900/1800/1900 MHz. Když zvolíte pásmo 1900MHz, nikam se nedovoláte, protože tot pásno využívají sítě amerických mobilních operátorů, u nás se nepoužívá.

 patch

Disable network Line

Tato hodnota ovlivňuje zobrazení grafického symbolu vybraného pásma v pohotovostním menu telefonu. Tento symbol najdeme u ikonky síly signálu sítě.

 

patch

Zrychlení přistupu k předdefinopvaným funkcím

Jistě máte nadefinováno po stisku některé s alfanumerických kláves - 1 až 9 - spuštění nějaké funkce. Tato hodnota, která se ukrývá v prvním řádku v kolonce Phone settings:, umožňuje zrychlení spouštění techto příkazů odstraněním jednoho dotazu o potvrzení spuštění!

 

Všechny možnosti můžete libovolně kombinovat, nejlépe zatrhněte/odtrhněte všechny najednou.

A jak dál?

Nyní již nezbývá niz snazšího, než nahrát námi modifikovanou EEPROM do telefonu. V případě, že se Vám mobilní telefon spojil s programem, stiskněte tlačítko Write to phone. Pokud ne, stiskněte Save to file a soubor následně uložte na místo pomocí programu Siemens EEPROM Tool. Telefon musí být při této operaci opět vypnutý!

Na konec, když vše proběhne v pořádku, nezbývá nic jiného než telefon zapnout a užívat si nově přidané funkce.

 

Tento článek byl připraven ve spolupráci se serverem Beinspired.cz
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Microsoft hlásí vyprodáno. Další smartphony už nebudou

Nokia Lumia 1520

Microsoft doprodal poslední zbytky skladových zásob smartphonů Lumia. V nabídce zůstávají jen dva modely od Alcatelu a...

Měli jste některý z těchto podivných mobilů?

Siemens Xelibri 4

Na mobilním trhu si před lety vybrali nejen konzervativní uživatelé, ale i ti vyhledávající extravaganci. S netradičním...

Příští OnePlus bude mít konečně voděodolnou konstrukci

OnePlus 6 se na prvním oficiálním snímku příliš neodhaluje. Leží totiž pod...

Smartphony OnePlus příliš prostoru ke kritice svým konkurentům nedávají. Téměř nejmodernější hardware bývá uložen v...Najdete na iDNES.cz