Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Patchněte si Siemense řady 65

aktualizováno 
Čekali jsme dlouho a dočkali jsme se! První patche pro řadu x65 jsou na světě. Chcete vedět co umějí? Fandové ze serveru Beinspired je už zkoušejí.

V současné době nejsou k dispozici patche v klasické formě VKP, nýbrž skryté funkce, které se dříve museli aktivovat pomocí patchů, se nyní mohou aktivovat pomocí programu Siemens service Profile 1.0. Jak se to přesně dělá Vám popíšeme v následujícím článku.

Co k tomu je potřeba?

Program Siemens Service Profile 1.0
Program Siemens EEPROM Tool 3.0
Mobilní telefon Siemens řady x65
Datový kabel s podporou servisních operací

Tento program umožňuje pouhým zápisem do paměti EEPROM telefonu aktivaci služeb, kvuli kterým jsme dříve museli aplikovat příslušné patche. Operace je to rychlá, měla by být i bezproblémová, ale i přesto nabádáme k zvýšené opatrnosti! Všech pět námi popisovaných operací bylo úspěšně vyzkoušeno na mobilních telefonech Siemens CX65, Siemens M65 a Siemens S65.

Upozornění - veškeré zásahy do mobilního telefonu mohou být nebezpečné a autoři článku neručí za škody způsobené tímto návodem!

Jak na to?

Před jakýmikoliv operacemi doporučujeme zazálohovat si EEPROM! Budete potřebovat program Siemens Service Profile. Nainstalujte a spusťte. Po levé straně uprostřed najdete políčka pro nastavení připojení programu k mobilnímu telefonu. Vyberte zde port, ke kterému je připojen servisní kabel.

Mobilní telefon vypněte a připojte ke kabelu. Stiskněte tlačítko Read from phone a poté krátce červené spínačí tlačítko na svém telefonu. Když se vše povede, program se spojí s telefonem a můžete pokračovat. Jestli se ovšem tak nestalo, nezoufejte.

Existuje ještě možnost, jak tuto proceduru obejít. Celou EEPROM můžete můžete načít jiným programem,například Siemens EEPROM Tool 3.0. Jak přesně na to se dozvíte co nejdříe v našem dalším článku. Jakmile ji máte, otevřete příslušný soubor tlačítkem Load from file.

Nyní bute pracovat s EEPROM již uvnitř programu. Pole Edit data máte rozdělené na dvě části, a to Operators: a Phone Settings:.

patch

V prvním si vybíráte, jak sám název napovídá, mobilní operátory, pro které budou platit Vámi provedené změny. Zde doporučujeme zvolit Any operator,což znamená platnost pro všechny operátory. V kolonce Phone settings naleznete ukryté položky, ovlivňující chování telefonu.

My si zde popíšeme čtyři: Disable AirCheck, Band selection, Network Line a DES support a jako pátou funkci urychlení spouštění předdefinovaných akcí na alfanumerických klávesách. Jednotlivé funkce se aktivují tak, že příslušné políčko patřící k jednotlivé funci vyškrtnete - to znamená, že bude prázdné.

Disable AirCheck

Převedo do českého jazyka to znamená vypnutí pro mnoho z nás zbytečné hlášky při zapnutí telefonu, oznamující skutečnost, že chceme zapnout telefon - zda to myslíme "vážně". K vypnutí této hlášky nám stačí vyškrtnout políčko příslušející k danému textu.

patch

Band selection

Tato volba nám umožní v menu telefonu zvolení si frekvence sítě, kterou chceme přednostně užívat. Na výběr máme hodnoty 900/1800/1900 MHz. Když zvolíte pásmo 1900MHz, nikam se nedovoláte, protože tot pásno využívají sítě amerických mobilních operátorů, u nás se nepoužívá.

 patch

Disable network Line

Tato hodnota ovlivňuje zobrazení grafického symbolu vybraného pásma v pohotovostním menu telefonu. Tento symbol najdeme u ikonky síly signálu sítě.

 

patch

Zrychlení přistupu k předdefinopvaným funkcím

Jistě máte nadefinováno po stisku některé s alfanumerických kláves - 1 až 9 - spuštění nějaké funkce. Tato hodnota, která se ukrývá v prvním řádku v kolonce Phone settings:, umožňuje zrychlení spouštění techto příkazů odstraněním jednoho dotazu o potvrzení spuštění!

 

Všechny možnosti můžete libovolně kombinovat, nejlépe zatrhněte/odtrhněte všechny najednou.

A jak dál?

Nyní již nezbývá niz snazšího, než nahrát námi modifikovanou EEPROM do telefonu. V případě, že se Vám mobilní telefon spojil s programem, stiskněte tlačítko Write to phone. Pokud ne, stiskněte Save to file a soubor následně uložte na místo pomocí programu Siemens EEPROM Tool. Telefon musí být při této operaci opět vypnutý!

Na konec, když vše proběhne v pořádku, nezbývá nic jiného než telefon zapnout a užívat si nově přidané funkce.

 

Tento článek byl připraven ve spolupráci se serverem Beinspired.czNejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Google opět selhal v utajení nového smartphonu, někdo ho zapomněl v taxíku

Zapomenutý Pixel 3 XL v taxíku

Nové smartphony řady Pixel od Googlu stále dělí od představení víc jak měsíc, ale firma zcela selhala v jejich utajení....

Samsung stále nefotí tak dobře jako Huawei, ale rozdíl asi nepoznáte

Samsung Galaxy Note 9

Nejčerstvějším modelem v žebříčku testu mobilních fotoaparátů DxOMark je smartphone Samsung Galaxy Note 9. Zařadil se...

Motorola má levný model s výbornou baterií, do malých rukou se nevejde

Motorola Moto E5 Plus

Smartphone Motorola Moto E5 Plus je zajímavou volbou pro ty, kteří se nebojí velkých mobilů a zároveň požadují pořádnou...

Najdete na iDNES.cz