Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Panasonic GD93 si nerozumí s některými SIM kartami

aktualizováno 
Majitelé telefonu Panasonic GD93 a SIM karty vyrobené společností Gemplus nemůžou využívat telefonní seznam na SIM kartě. Nepomůže přehrání firmwaru telefonu, pouze výměna SIM karty za jinou. Článek doplněn 19.10.2001 o některé údaje o kartách Gemplus.

Polský operátor Idea má problém. Za velkého zájmu zákazníků nabízí mobilní telefon Panasonic GD93, samozřejmě se svojí SIM kartou. Cena 25 Zl (v přepočtu zhruba 250 Kč) za úpis na 12 měsíců nalákala mnoho zájemců. Problém ale nastane, když čerstvý majitel Panasoniku GD93 a SIM karty Idea zjistí, že nemůže využívat telefonní seznam na SIM kartě. Pokud totiž začne vyhledávat telefonní čísla uložená na SIM, telefon začne nabízet jména dle své libosti a pomůže jen vyndání baterie.

Zákazníci Idey samozřejmě nejdříve kontaktovali servis v domnění, že chyba je na straně telefonu. Podle vyjádření polského zastoupení výrobce telefonu, Panasonic Polska, však od tohoto problému nepomůže ani změna firmware telefonu, problém je totiž na straně SIM karty. Toto již připustil i operátor, ale dle jeho vyjádření zatím nejsou k dispozici karty od jiného výrobce než Gemplus, které právě problémy způsobují. Jak bude Idea tuto záležitost řešit, je zatím ve hvězdách. V zákulisí se sice hovoří, že možné vyřešení problému by mohla přinést softwarová verze A13 pro telefon Panasonic GD93, to však jeho výrobce zatím popírá.

TelStore obrPo zveřejnění prvních případů problému SIM karet Gemplus s telefony Panasonic GD93 se začali hlásit další zákazníci tohoto polského operátora, kterým karty Gemplus způsobují problémy v běžném používání mobilního telefonu. Tyto karty například způsobují velmi pomalý přístup k telefonnímu seznamu po zapnutí telefonu. Především u telefonů Nokia se často stává, že telefonní seznam na SIM kartě je přístupný po třech až šesti minutách po zapnutí telefonu. Postiženy však nejsou jen některé konkrétní značky telefonů, častým neduhem nových karet Gemplus je reakce různých telefonů po vložení SIM karty a zapnutí, kdy se přístroj nepřihlásí do sítě a na displeji zobrazí hlášku o vložení SIM karty. Tyto problémy jsou hlášeny od majitelů nejrůznějších značek telefonů, Alcatelem počínaje a Sony konče.

Celý problém se dotýká jen nejnovějších karet značky Gemplus, které již na sobě nemají označení výrobce a jsou distribuovány zhruba posledních 12 měsíců. U nás měl podobné problémy s těmito kartami Paegas, a to zhruba na začátku letošního roku. Podle dnešního vyjádření zástupce společnosti však Paegas již SIM karty Gemplus neodebírá, a tudíž ani nedistribuuje zákazníkům. Pokud někdo problémy s touto kartou měl, Paegas mu ji v rámci záruky bezplatně vyměnil. Mobilní telefon Panasionic GD93 u nás nabízí právě Paegas a také Oskar. V obou případech však s tímto telefonem neobdržíte SIM kartu Gemplus, protože ani Paegas, ani Oskar SIM karty od této společnosti neodebírá.

V žádném případě se však tento problém netýká starších karet Gemplus, které jsou v České republice poměrně rozšířeny, a to především u Paegasu. Momentálně podle dostupných informací od operátorů karty Gemplus neodebírá - a tudíž nenabízí - žádný z našich operátorů GSM sítí, takže je pouze velmi malá pravděpodobnost, že byste se s tímto problémem setkali. Máme přislíbeno zapůjčení polské verze Panasonicu GD93 včetně inkriminovaných SIM karet společnosti Idea, takže se vám v nejbližší době pokusíme přinést podrobný test závad kombinace tohoto telefonu a vadné SIM karty Gemplus. Pokud však máte podobné zkušenosti s těmito kartami, podělte se o ně v připojené diskusi.
 

Doplněno: Původní informace RadioMobilu o tom, že karty Gemplus neodebírá tento operátor 19.10.2001 dementoval. Stejným způsobem se vyjádřil i o údajných jarních problémech s těmito SIM kartami.
Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Odvážných barev už se nebojí. Do prodeje míří vášnivě červené OnePlus

OnePlus 6 Red

OnePlus 6 je nejprodávanějším modelem ambiciózní čínské značky. Zájemci si mohli dosud vybírat ze třech barevných...

Xiaomi chystá smartphone s periskopem. Budeme si na to muset zvykat

Xiaomi Mi Mix 2S

Čas pro představení nové generace bezrámečkového xiaomi se pomalu naplňuje, model Mi Mix 2 totiž firma představila již...

Ani levné, ani drahé. Za sedm tisíc pořídíte povedené smartphony

Střední třída je doslova nabitá lákavými smartphony. V cenovém rozpětí od...

Střední třída je doslova nabitá lákavými smartphony. V cenovém rozpětí od zhruba pěti do deseti tisíc korun najdeme...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz