Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Panasonic GD 87 - světová premiéra chytrého véčka (preview)

aktualizováno 
Včera byl v Londýně ve světové premiéře představen nový model Panasonic GD87. Tento velice pohledný véčkový telefon pracuje ve třech pásmech, má dva displeje - jeden z nich barevný; umí MMS i polyfonní zvuky a především má vestavěný fotoaparát. Jestli se vám véčka líbí - tohle si nemůžete nechat ujít.

S uvedením svého nového modelu vyčkával japonský výrobce mobilních telefonů do poloviny října letošního roku. Kdo netrpělivě čeká na chytré véčko, které výtečně vypadá, bude jistě mile potěšen. Podle prvních informací se Panasonic GD 87 povedl a ve světové konkurenci multimediálních high-endových přístrojů se určitě neztratí. Už jeho předchůdce s označením GD 67 (u nás jej zatím nabízí ve svém portfoliu Oskar) se setkal s úspěchem a zájmem zákazníků, proto se odvažuji předpokládat, že nové véčko Panasonicu se ve světě mobilních technologií prosadí ještě mohutněji. Posuďte sami.

GD87  GD87  GD87  GD87  Panasonic GD 88

Úplně první informace o véčkovém Panasonicu jsme vám přinesli v článku z letošního červnového veletrhu CommunicAsia, v té době ještě pod označením GD 88. Nový model, jehož typové číslo je o jedničku menší, dříve představený prototyp v mnohém předčí - najdete v něm navíc například infračervený port nebo hlasový záznamník. Kdybychom chtěli shrnout výjimečnosti GD 87 do pěti bodů, nesmíme vynechat: velký barevný displej, vestavěný fotoaparát, možnost přijímat i odesílat MMS, polyfonické zvuky, v neposlední řadě wap s GPRS. Pokud sledujete náš seriál o japonských telefonech a tamním mobilním světě, ničím vás podobný mobil nemůže překvapit; o to víc vás potěší, že Panasonic konečně vyvinul chytrý véčkový přístroj také pro evropské sítě GSM.

Panasonic GD 88  GD87  GD87

Vezměme to pěkně po pořádku - podle průvodních materiálů k novému mobilu Panasonicu. GD 87 je triální telefon, který umí pracovat v evropských i amerických sítích GSM, zvládá tedy frekvence 900, 1800 i 1900 MHz. Rozměry novinky nejsou nikterak rekordní, ale když uvážíte, že pod celkem velkou a těžkou skořápkou je schováno množství funkcí a dokonce vestavěný fotoaparát, určitě ji kvůli tomu neodvrhnete. GD 87 má rozměry 97 x 49 x 23 milimetrů a váží 103 gramů, mírami i hmotností se velmi blíží svým asijským kolegům. Už se zdá být téměř samozřejmostí, že nejnovější véčka se neobejdou bez dvou displejů, stejně je tomu i u GD 87 - vnitřní displej vás ihned po otevření mobilu musí uchvátit. Rozměrný barevný TFT displej má totiž rozlišení 132 x 176 bodů, zobrazuje 65 tisíc barev a především je aktivní. Podle prvních fotografií můžeme říct, že Panasonic displejem nového telefonu jen potvrzuje známou pravdu, že má s výrobou kvalitních displejů opravdu dobré zkušenosti, které u nového modelu šikovně zúročil.  

Panasonic GD 88  Panasonic GD 88  Panasonic GD 88

Panasonic GD 87 nejen dobře vypadá (možná trochu škoda, že výrobce neintegroval anténu pod pláštík přístroje), ale je také nabitý funkcemi, kromě bluetooth a rychlých dat by vám snad nemělo v jeho výbavě chybět nic. Povedený barevný displej vám slouží jako hledáček při používání vestavěného fotoaparátu, jehož objektiv je umístěn těsně pod kloubem v horní odklápěcí části. Snímací čip (CMOS) dokáže zaznamenat fotografie o velikosti 110 kilopixelů. Má-li dnes nějaký mobil foťáček, je jasné že bude umět posílat MMS; ze zpráv si dále vyberete mezi SMS s T9 a EMS. GD 87 umí prohlížet wap (verze 2.0), GPRS (4+1 timeslot) a má také e-mailového klienta. Mezi další, u podobného typu mobilu obvyklé funkce, patří hodiny, budík, úkolovník s kalendářem a kalkulačka s konvertorem měn. Jako třešničku v bublanině najdete v GD 87 polyfonické melodie (v základní výbavě je 16 melodií, další je možné stáhnout nebo si nechat zaslat), skladatele vlastních vícehlasých melodií a hlasový záznamník.

GD87  GD87

Nový Panasonic je poháněn Li-Ion baterií s kapacitou 720 mAh, výrobce uvádí výdrž na jedno nabití až 220 hodin v pohotovostní režimu a téměř sedm hodin hovoru. Do paměti telefonu se vejde až 200 kontaktů, ke každému si můžete přidat fotografii nebo grafický motiv. Jestli má GD 87 vícepoložkový seznam se nám prozatím nepodařilo zjistit.

GD87  GD87  GD87  GD87

Panasonic GD 87 je přitažlivé véčko, které si jistě svého zákazníka najde. Jedná se o mobilní šperk, který není určen pro široké vrstvy uživatelů, ale čeká spíše na fajnšmekry, kteří nelitují utratit za mobil trochu víc peněz. Koncovou cenu Panasonicu GD 87 zatím neznáme, ale pokud se udrží v únosných mezích v rozmezí 12 až 15 tisíc korun, může nový Panasonic čekat marketingově radostná evropská budoucnost. Funkční a designové předpoklady pro to jistě má.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Další z rubriky

Stojí od devíti do 22 tisíc, přitom vypadají skoro stejně

Rodina modelů Huawei P20: P20 Pro, P20 a P20 lite

Modelová řada Huawei P20 letos čítá tři modely, které cílí na rozdílné publikum. Odlišnosti jsou nejen v ceně, ale také...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Originalita nevymřela. Těchto šest smartphonů si s konkurencí nespletete

Designově originální smartphony: Alcatel 5, Huawei P20 lite, Nokia 7 Plus, Sony...

Trend minimalizace rámečků a snaha o využití maxima plochy telefonu pro displej přináší velkou unifikaci designu...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz