Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Palmy s 32MB RAM? - Lumitector za koruny - a další aktuality

aktualizováno 
Palm, Inc vypadl z Standard & Poor indexu | Čtečka "chytrých karet" do CF slotu | Universal Tracking System | Lumitector za koruny | Palm s 32 MB RAM!

 

Palm, Inc vypadl z Standard & Poor indexu
Výrobce handheldů Palm, Inc. byl vyřazen z prestižního indexu 500 největších firem v USA Standard & Poor. Bezprostředně předtím spadla i hodnota jeho akcií. Firma je již několik kvartálů ve ztrátě a někteří analytici jí zazlívají nízký počet inovací v posledním období.

 

Čtečku "chytrých karet" do CF slotu...
...vyvinula firma ProActive a nabídne ji prý ještě letos ve 4. kvartále na trh. ProActive již dříve nabízela podobnou čtečku pro počítače Visor, nyní tedy připravila zařízení určené pro CF sloty PocketPC handheldů (o CF slotech HandEry330, či Psionu 5mx firma nic neuvádí...).

Využití takového zařízení se nabízí dost - třeba mobilní terminál v systému využívajícím "smart" karty, snímač plateb, přístupový terminál s evidencí docházky, přístup k šifrovacímu systému atd.

 

Universal Tracking System
Softwarová novinka PalmOS scény se snaží reagovat na vzrůst obliby tzv. trackerů - nejrůznějších programů zaměřených na uchovávání informací a dat všeho druhu. Za cenu $14,95 si nyní můžete zakoupit aplikaci, která se snaží vaše záznamy maximálně usnadnit a měla by vám svojí univerzalitou šetřit peněženku (nahradí řadu specializovaných trackerů).

Od klasických databázových programů se liší tím, že je uzpůsobena pro rychlé vkládání záznamů (třeba číselná klávesnice) a má grafický modul pro snadnou práci s vloženými daty.

 

Lumitector za koruny
Námi nedávno představenou fólii pro PalmOS handheldy, která v noci světélkuje a umožní vám orientaci i na nepodsvícené Graffiti plošce, si již můžete koupit za koruny - prodává ji u nás PDAPlanet za 299 Kč zatím pro Palmy řady mXX..

 

Palm s 32MB RAM!
Japonská firma PDA Kobo včera oznámila, že připravila 32MB upgrade pro PalmOS zařízení s procesory Dragonball VZ/33. To samo o sobě není tak  jednoduché - firma musela vyvinout originální ovladač (Enhanced RAM Disk Driver - ERDD). Upgrade na 32MB RAM pak znamená úplné nahrazení originálního paměťového RAM čipu s použitím ERDD.

Firma je připravena 32MB upgrade nabízet po celém světě - ve spolupráci se specializovanými firmami. Upgrade je určen pro Clié řady N, T a Palmy řady 5XX. Cena ještě nebyla zveřejněna.

 Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Úředníci budou mít v Rusku svou mobilní síť včetně rychlých dat

Moskevský Kreml

Do roku 2024 by mělo Rusko mít speciální mobilní síť určenou výhradně pro potřeby státních úřadů. V pondělí se na tom...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz