Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmOS software - několik kuriozitek před sezónou

aktualizováno 
O tom, že naše Palmy si dokáží poradit s mnoha úkoly, netřeba jistě nikoho nijak zvlášť přesvědčovat. Dnes vám ale představíme několik programů a utilit z kategorie těch spíš kurióznějších :-) Vzhledem k jejich zaměření je berte jako první z volné série článků na téma "PDA a naše letošní dovolená"

 

Palm jako zrcátko

Nápad změnit Palm v zrcátko není nový. Je založen na tom, že při úplně tmavém displeji se displej Palmu opticky promění v obstojně odrazovou plochu a můžete jej používat jako zrcátko. Pokud máte na displeji ale některou z poloprůhledných fólií (GetRight), tak toho ale moc neuvidíte.

Programy tohoto typu jsou v podstatě velmi jednoduché - po spuštění prostě nechají "zčernat" celý displej. (Existuje i jednoduchý trik, jak proměnit Palm v zrcátko i bez pomocné aplikace - prostě nastavte kontrast na maximum.)

A kde si můžete nějaké "zrcátko" stáhnout?

Mirror+ 1.2 (freeware), Mirror 1.1 (freeware), Mirror 1.1 (freeware), AK MIrror 1.2 (freeware), JS-Mirror 1.0 (shareware $2), MirrorPro 1.1 (freeware), View:Self 1.0 (freeware), DA Mirror 1.0 (freeware)

 

Palm jako odpuzovač komárů

Ano, existuje program, s jehož pomocí odstraníte ze svého okolí otravné komáry. Produkt se jmenuje Mosquito a je založen na generování vysokofrekvenčních zvuků, které vás ochrání před tímto obtížným i nebezpečným hmyzem.

V programu si můžete navolit hranici maximální frekvence od 16 do 20 kHz (je dobré při nastavování spolupracovat s nějakým ochočeným komárem :). A to nejlepší na konec - program Mosquito je zdarma.

 

Palm vám může zachránit kůži!

Nejen obrazně, nýbrž i doslova. Program SunViz vám přesně určí, jak dlouho můžete být v daný čas na daném místě beztrestně na slunci, aniž by vám hrozilo spálení, úžeh či jiné nepříjemnosti. Produkt firmy Zerpec je shareware a přijde vás na $9,95. Jeho pořízení se ale lidem, kteří se rádi sluní, může vyplatit.

Do programu vložíte místo a hromadu dalších věcí (ozón, mraky, stín, typ okolí a mnoho jiných), výsledkem je přehledný interaktivní graf s vyznačením maximální bezpečné hranice vašeho pobytu na přímém slunci.

 

Ztratili jste se? Palm vám ukáže cestu!

Ztratili jste se, a GPS jednotku ani buzolu jste si ještě nestačili pořídit? Nevadí, ještě stále můžete otevřít některý z programů na PalmOS, které vám mohou pomoci se zorientovat.

Programů tohoto typu je na PalmOS celá řada - to většinou svědčí i o tom, že jsou žádané a užitečné.

Jedním z nich je Compass&Locater od Silicon Delta Corp. - je to sice shareware za $11,95, ale v krizových situacích může být k nezaplacení. Obsahuje sluneční kompas, ale i mapku souhvězdí pro snadné nalezení Polárky (a tím i severu) v noci. Kromě toho zde najdete ještě znázornění globu s polohou Slunce a Měsíce a vyhledávačem měst a vzdáleností.

AstroCompass od Pierra Massimina je rovněž shareware - přijde vás na $5. Je to ale extrémně užitečný kompas - stačí mu určení jednoho objektu Sluneční soustavy nebo jedna z 28 nejjasnějších hvězd a spočte vám přesný směr na jednotlivé světové strany.

Program počítá i východy a západy objektů, fáze Měsíce a mnoho dalších údajů. Velmi povedený program.

 

 Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Škoda Superb 3.6 V6 191kW...
Škoda Superb 3.6 V6 191kW...

r.v. 2015, naj. 72 810 km, benzín
557 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz