Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmOS software - několik kuriozitek před sezónou

aktualizováno 
O tom, že naše Palmy si dokáží poradit s mnoha úkoly, netřeba jistě nikoho nijak zvlášť přesvědčovat. Dnes vám ale představíme několik programů a utilit z kategorie těch spíš kurióznějších :-) Vzhledem k jejich zaměření je berte jako první z volné série článků na téma "PDA a naše letošní dovolená"

 

Palm jako zrcátko

Nápad změnit Palm v zrcátko není nový. Je založen na tom, že při úplně tmavém displeji se displej Palmu opticky promění v obstojně odrazovou plochu a můžete jej používat jako zrcátko. Pokud máte na displeji ale některou z poloprůhledných fólií (GetRight), tak toho ale moc neuvidíte.

Programy tohoto typu jsou v podstatě velmi jednoduché - po spuštění prostě nechají "zčernat" celý displej. (Existuje i jednoduchý trik, jak proměnit Palm v zrcátko i bez pomocné aplikace - prostě nastavte kontrast na maximum.)

A kde si můžete nějaké "zrcátko" stáhnout?

Mirror+ 1.2 (freeware), Mirror 1.1 (freeware), Mirror 1.1 (freeware), AK MIrror 1.2 (freeware), JS-Mirror 1.0 (shareware $2), MirrorPro 1.1 (freeware), View:Self 1.0 (freeware), DA Mirror 1.0 (freeware)

 

Palm jako odpuzovač komárů

Ano, existuje program, s jehož pomocí odstraníte ze svého okolí otravné komáry. Produkt se jmenuje Mosquito a je založen na generování vysokofrekvenčních zvuků, které vás ochrání před tímto obtížným i nebezpečným hmyzem.

V programu si můžete navolit hranici maximální frekvence od 16 do 20 kHz (je dobré při nastavování spolupracovat s nějakým ochočeným komárem :). A to nejlepší na konec - program Mosquito je zdarma.

 

Palm vám může zachránit kůži!

Nejen obrazně, nýbrž i doslova. Program SunViz vám přesně určí, jak dlouho můžete být v daný čas na daném místě beztrestně na slunci, aniž by vám hrozilo spálení, úžeh či jiné nepříjemnosti. Produkt firmy Zerpec je shareware a přijde vás na $9,95. Jeho pořízení se ale lidem, kteří se rádi sluní, může vyplatit.

Do programu vložíte místo a hromadu dalších věcí (ozón, mraky, stín, typ okolí a mnoho jiných), výsledkem je přehledný interaktivní graf s vyznačením maximální bezpečné hranice vašeho pobytu na přímém slunci.

 

Ztratili jste se? Palm vám ukáže cestu!

Ztratili jste se, a GPS jednotku ani buzolu jste si ještě nestačili pořídit? Nevadí, ještě stále můžete otevřít některý z programů na PalmOS, které vám mohou pomoci se zorientovat.

Programů tohoto typu je na PalmOS celá řada - to většinou svědčí i o tom, že jsou žádané a užitečné.

Jedním z nich je Compass&Locater od Silicon Delta Corp. - je to sice shareware za $11,95, ale v krizových situacích může být k nezaplacení. Obsahuje sluneční kompas, ale i mapku souhvězdí pro snadné nalezení Polárky (a tím i severu) v noci. Kromě toho zde najdete ještě znázornění globu s polohou Slunce a Měsíce a vyhledávačem měst a vzdáleností.

AstroCompass od Pierra Massimina je rovněž shareware - přijde vás na $5. Je to ale extrémně užitečný kompas - stačí mu určení jednoho objektu Sluneční soustavy nebo jedna z 28 nejjasnějších hvězd a spočte vám přesný směr na jednotlivé světové strany.

Program počítá i východy a západy objektů, fáze Měsíce a mnoho dalších údajů. Velmi povedený program.

 

 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz