Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmareFreeware (5) - v pondělí se neplatí

aktualizováno  1. ledna 0001 
Další porce programů zdarma, které se v minulém týdnu objevily na softwarových portálech. Za většinu z nich by se nemusel stydět nejeden výrobce placeného software.

 

Aplikace

Address Uno 1.03
Aplikace je určena všem, kdo používají vestavěný adresář v Palmu a chtěli by jej jen vylepšit o lepší navigaci jednou rukou a řazení jmen podle křestního jména. Program vypadá úplně stejně jako AddressBook, jen má v preferencích u řazení kromě příjmení a firmy ještě položku křestního jména.

Co se týká ještě užitečnějšího ovládání jednou rukou (dle mne soudě), tak zde program nabízí využití hardwarových tlačítek. Kliknutím na tlačítko "DateBook" přeskočíte na písmenku Z v adresáři. Kliknutím na tlačítko Phone zobrazíte detail zvoleného kontaktu, či ukončíte zobrazení detailu. Tlačítky ToDo a Memo vybíráte písmenka k vyhledání kontaktu. Kurzorovými tlačítky se pohybujete mezi jednotlivými adresami.

Autor: Oren Hurvitz, ke stažení zde.

 

Learn?!-Flashcard 1.7
Zajímavé freewarové řešení učení a drilování čehokoliv. Práce s programem i databázemi je jednoduchá a přehledná (ikonky). Databáze můžete importovat ze svého desktopu přes přiloženou utilitu a CSV soubory. Vše je ale editovatelné i na Palmu.

V programu je přehledná statistická obrazovka pro vyhodnocení vašeho pokroku v učení.  Aplikace podporuje víc databází s vlastními jmény.

Autor: Sebastian Laiblin, ke stažení zde

 

Open 0.9
Už se vám stalo, že jste v půl desáté večer přijeli k oblíbenému hypermarketu, abyste zjistili, že má otevřeno jen do 21.00? Nebo jste přešlapovali ve dvanáct před svou bankou a zuřili nad nečekanou polední hodinovou pauzou? Tak tohle všechno si nyní můžete odpustit s aplikací Open.

Program vám umožní vložit si otevírací dobu všech vašich navštěvovaných obchodů, úřadů, finančních ústavů, restaurací a dalších služeb jednoduchým způsobem do vašeho Palmu. Prostě napíšete název zařízení a vložíte jejich otevírací dobu (od-do a případnou přestávku). Program pak v souhrnné obrazovce zobrazí seznam všech míst, u každého ikonu (jestli mají otevřeno, či zavřeno) a časový údaj (jak dlouho ještě mají otevřeno u otevřených míst a za  jak dlouho otevřou u zavřených míst). Jednoduché, krátké, užitečné. Nakrmíte-li program daty, už vás nikdy nepřekvapí nečekaná polední pauza, či trapné čekání na otevření apod.

Autor: Fraser McCrossan, ke stažení zde

 

PocketClock 0.6
Jednoduše hezké hodiny pro PocketPC. Hodí se zejména pro chod ve vašem handheldu vloženého do kolébky - rázem získáte neotřelý stolní kalendářík a hodiny.

Hodiny si můžete přizpůsobit změnou skinu a fontů. Nastavit jde i alarm a jednoduchá práce s úkoly. Další fonty i skiny lze najít na stránkách výrobce.

Autor: Palm-Size-PC, LLC

 

MyDiary 1.0
"Můj milý deníčku, dnes jsem...." Nepatříte náhodou k těm, kdo si píší deník a zaznamenávají si tak chronologicky významné události svého života? A jestli ne, není čas zapřemýšlet o tom, že "žurnálová" aplikace může být pro vás docela užitečná?

MyDiary vám umožní vkládat záznamy jednoduše a rychle. Datum a čas vytvoření vloží takřka  sám, vyberete kategorii a krátký název a poté vlastní text. Můžete si tak zaznamenávat třeba pokroky vašeho dítěte, své myšlenky, služební cesty apod... Jestli se vám program zalíbí, můžete si dokoupit za $5 verzi Professional s ochranou přístupu heslem.

Autor: PocketPCSkins

 

Pomocné programy, Utility

 

SyncAll 1.1
Mnoho uživatelů si myslí, že při HotSyncu se jim automaticky zazálohují všechny databáze, takže po případném hardresetu jen vloží Palm do kolébky a obnoví se jim předchozí stav. To je však omyl - zálohují se jen ty databáze, u kterých je nastaven atribut "backup". A existuje řada aplikací, u kterých jejich tvůrci backup prostě zapomněli nastavit (nebo jej nenastavili schválně). Po tvrdém pádu vašeho Palmu tak můžete přijít o pracně sesbíraná data.

Aplikace SyncAll tento problém řeší. A to tak, že po zapnutí Palmu "zapne" backuppbit všech databází v Palmu tak, že se pak při HotSyncu všechny databáze zazálohují. Toto zapnutí prý netrvá déle než 1 vteřinu.

Autor: Sebastian Laiblin, ke stažení zde

 

PasswordDA 1.0
Drobná, zato však pro mnohé neocenitelná DA utilita. Tvorba bezpečných hesel je jednou z běžných činností moderního člověka a kdo chce vytvářet skutečně bezpečná hesla přístupů do firemní sítě, ke svému kontu apod., neměl by generovat hlouposti typu jmen svých blízkých, svého města, rodné obce apod.

Pomocníkem je tento DA  program, který po zvolení délky hesla vygeneruje náhodné alfanumerické heslo. Pomocí tlačítka Copy si je můžete uložit do schránky a uložit třeba ve svém seznamu hesel.

Autor: RoGame Software, ke stažení zde.

 

NewPen 1.2
NewPen je utilita, která vám umožní vkládat Graffiti znaky nejen v příslušné Graffiti plošce, nýbrž na displeji Palmu. Využití je nasnadě: například ve tmě, kdy nevidíte na Graffiti plošku (většina PalmOS modelů nemá podsvětlenou Graffiti plošku). Další možností je využití u modelů, které mají Graffiti plošku virtuální (Sony NR, HandEra), či u modelů, kde Graffiti ploška chybí vůbec (Treo90, či komunikátory Treo s klávesnicí).

Aplikaci vyvoláte po nastavení ENABLED v aplikaci kdekoliv (kde editujete text) napsáním Shiftu a zkratky s písmenem "S". Zapnut/Vypnout můžete program i v příkazové liště. Tahy se zobrazují na displeji, lze psát i čísla. Bohužel program nepodporuje diakritiku (zkoušel jsem s GNU). V mnoha situacích ale může být dobrý (viz úvod).

Autor: Tatsuo Nagamatu, ke stažení zde.

 

PADD 1.2
Pro všechny, kdo touží po nějakém neotřelém launcheru, a taky pro všechny fanoušky Star Treku je určena právě tato aplikace. Vzhled programu je přizpůsoben LCARS počítači z Star Treku a ke zvýšení pocitu z programu slouží i zabudované audioklipy.

Z programu se můžete snadno přepnout mezi desktop a "Today" obrazovkou pomocí ikonky. Kategorie v launcheru lze editovat.

Autor: True Dimensions

 Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz