Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmareFreeware (5) - v pondělí se neplatí

aktualizováno  1. ledna 0001 
Další porce programů zdarma, které se v minulém týdnu objevily na softwarových portálech. Za většinu z nich by se nemusel stydět nejeden výrobce placeného software.

 

Aplikace

Address Uno 1.03
Aplikace je určena všem, kdo používají vestavěný adresář v Palmu a chtěli by jej jen vylepšit o lepší navigaci jednou rukou a řazení jmen podle křestního jména. Program vypadá úplně stejně jako AddressBook, jen má v preferencích u řazení kromě příjmení a firmy ještě položku křestního jména.

Co se týká ještě užitečnějšího ovládání jednou rukou (dle mne soudě), tak zde program nabízí využití hardwarových tlačítek. Kliknutím na tlačítko "DateBook" přeskočíte na písmenku Z v adresáři. Kliknutím na tlačítko Phone zobrazíte detail zvoleného kontaktu, či ukončíte zobrazení detailu. Tlačítky ToDo a Memo vybíráte písmenka k vyhledání kontaktu. Kurzorovými tlačítky se pohybujete mezi jednotlivými adresami.

Autor: Oren Hurvitz, ke stažení zde.

 

Learn?!-Flashcard 1.7
Zajímavé freewarové řešení učení a drilování čehokoliv. Práce s programem i databázemi je jednoduchá a přehledná (ikonky). Databáze můžete importovat ze svého desktopu přes přiloženou utilitu a CSV soubory. Vše je ale editovatelné i na Palmu.

V programu je přehledná statistická obrazovka pro vyhodnocení vašeho pokroku v učení.  Aplikace podporuje víc databází s vlastními jmény.

Autor: Sebastian Laiblin, ke stažení zde

 

Open 0.9
Už se vám stalo, že jste v půl desáté večer přijeli k oblíbenému hypermarketu, abyste zjistili, že má otevřeno jen do 21.00? Nebo jste přešlapovali ve dvanáct před svou bankou a zuřili nad nečekanou polední hodinovou pauzou? Tak tohle všechno si nyní můžete odpustit s aplikací Open.

Program vám umožní vložit si otevírací dobu všech vašich navštěvovaných obchodů, úřadů, finančních ústavů, restaurací a dalších služeb jednoduchým způsobem do vašeho Palmu. Prostě napíšete název zařízení a vložíte jejich otevírací dobu (od-do a případnou přestávku). Program pak v souhrnné obrazovce zobrazí seznam všech míst, u každého ikonu (jestli mají otevřeno, či zavřeno) a časový údaj (jak dlouho ještě mají otevřeno u otevřených míst a za  jak dlouho otevřou u zavřených míst). Jednoduché, krátké, užitečné. Nakrmíte-li program daty, už vás nikdy nepřekvapí nečekaná polední pauza, či trapné čekání na otevření apod.

Autor: Fraser McCrossan, ke stažení zde

 

PocketClock 0.6
Jednoduše hezké hodiny pro PocketPC. Hodí se zejména pro chod ve vašem handheldu vloženého do kolébky - rázem získáte neotřelý stolní kalendářík a hodiny.

Hodiny si můžete přizpůsobit změnou skinu a fontů. Nastavit jde i alarm a jednoduchá práce s úkoly. Další fonty i skiny lze najít na stránkách výrobce.

Autor: Palm-Size-PC, LLC

 

MyDiary 1.0
"Můj milý deníčku, dnes jsem...." Nepatříte náhodou k těm, kdo si píší deník a zaznamenávají si tak chronologicky významné události svého života? A jestli ne, není čas zapřemýšlet o tom, že "žurnálová" aplikace může být pro vás docela užitečná?

MyDiary vám umožní vkládat záznamy jednoduše a rychle. Datum a čas vytvoření vloží takřka  sám, vyberete kategorii a krátký název a poté vlastní text. Můžete si tak zaznamenávat třeba pokroky vašeho dítěte, své myšlenky, služební cesty apod... Jestli se vám program zalíbí, můžete si dokoupit za $5 verzi Professional s ochranou přístupu heslem.

Autor: PocketPCSkins

 

Pomocné programy, Utility

 

SyncAll 1.1
Mnoho uživatelů si myslí, že při HotSyncu se jim automaticky zazálohují všechny databáze, takže po případném hardresetu jen vloží Palm do kolébky a obnoví se jim předchozí stav. To je však omyl - zálohují se jen ty databáze, u kterých je nastaven atribut "backup". A existuje řada aplikací, u kterých jejich tvůrci backup prostě zapomněli nastavit (nebo jej nenastavili schválně). Po tvrdém pádu vašeho Palmu tak můžete přijít o pracně sesbíraná data.

Aplikace SyncAll tento problém řeší. A to tak, že po zapnutí Palmu "zapne" backuppbit všech databází v Palmu tak, že se pak při HotSyncu všechny databáze zazálohují. Toto zapnutí prý netrvá déle než 1 vteřinu.

Autor: Sebastian Laiblin, ke stažení zde

 

PasswordDA 1.0
Drobná, zato však pro mnohé neocenitelná DA utilita. Tvorba bezpečných hesel je jednou z běžných činností moderního člověka a kdo chce vytvářet skutečně bezpečná hesla přístupů do firemní sítě, ke svému kontu apod., neměl by generovat hlouposti typu jmen svých blízkých, svého města, rodné obce apod.

Pomocníkem je tento DA  program, který po zvolení délky hesla vygeneruje náhodné alfanumerické heslo. Pomocí tlačítka Copy si je můžete uložit do schránky a uložit třeba ve svém seznamu hesel.

Autor: RoGame Software, ke stažení zde.

 

NewPen 1.2
NewPen je utilita, která vám umožní vkládat Graffiti znaky nejen v příslušné Graffiti plošce, nýbrž na displeji Palmu. Využití je nasnadě: například ve tmě, kdy nevidíte na Graffiti plošku (většina PalmOS modelů nemá podsvětlenou Graffiti plošku). Další možností je využití u modelů, které mají Graffiti plošku virtuální (Sony NR, HandEra), či u modelů, kde Graffiti ploška chybí vůbec (Treo90, či komunikátory Treo s klávesnicí).

Aplikaci vyvoláte po nastavení ENABLED v aplikaci kdekoliv (kde editujete text) napsáním Shiftu a zkratky s písmenem "S". Zapnut/Vypnout můžete program i v příkazové liště. Tahy se zobrazují na displeji, lze psát i čísla. Bohužel program nepodporuje diakritiku (zkoušel jsem s GNU). V mnoha situacích ale může být dobrý (viz úvod).

Autor: Tatsuo Nagamatu, ke stažení zde.

 

PADD 1.2
Pro všechny, kdo touží po nějakém neotřelém launcheru, a taky pro všechny fanoušky Star Treku je určena právě tato aplikace. Vzhled programu je přizpůsoben LCARS počítači z Star Treku a ke zvýšení pocitu z programu slouží i zabudované audioklipy.

Z programu se můžete snadno přepnout mezi desktop a "Today" obrazovkou pomocí ikonky. Kategorie v launcheru lze editovat.

Autor: True Dimensions

 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz