Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmareFreeware (4) - v pondělí se neplatí

aktualizováno  1. ledna 0001 
Další porce programů zdarma, které se v minulém týdnu objevily na softwarových portálech. Za většinu z nich by se nemusel stydět nejeden výrobce placeného software.

 

Aplikace

snapCalc 1.4.4
Kdysi v roce 1999 jsme vám v recenzi představili zvláštní kategorii tzv. "pop" kalkulaček, které můžete používat jako okno uprostřed nějaké jiné aplikace, kde potřebujete provést výpočet. snapCalc se podobná komerčnímu programu popCalc, je ale zcela zdarma.

Kalkulačka má dvě velikosti (viz obrázek), umí trigonometrické funkce z MathLib, paměť a kopírování výsledku do textu.

Autor: Liong Nero, ke stažení zde.

 

Car Payment 1.0
Ta situace není zase až tak netypická - zvažujete nákup nového vozu a zkoumáte různé varianty splátek ve vazbě na vaše finanční možnosti. A zde právě nastupuje nový program Car Payment. 

Program má svoje mouchy (úplnou absenci nápovědy, velikost instalačního souboru na počet obrazovek apod.), ale na jednorázový výpočet se může hodit.

Autor: PDASoftNet, ke stažení zde.

 

Dial 1.1
Aplikace malá svou velikostí, ale velká svými schopnostmi. Umí totiž nejen vytáčet telefonní čísla z vašeho adresáře v mobilním telefonu přes infraport, nýbrž i vložit a odeslat SMS zprávu!

SMS zprávy jsou ukládány v outboxu a lze je uložit do MemoPadu. 

Autor: Holger Wirth, ke stažení zde.

 

VBIrthday 2.0
Narozeninový prográmek se probere vašimi kontakty v adresáři, vyhledá všechny vyplněné položky  Birthday/Anniversary (Narozeniny/Výročí) a poté je setřídí a zobrazí jako seznam. Můžete si je seřadit podle jména, věku či chronologicky.

Nová verze 2.0 přinesla vylepšený a rychlejší přístup do databáze kontaktů, volitelné ikony pro jednotlivé události a další vylepšení. Za $8,95 si můžete koupit i vylepšenou Gold Edition.

Autor: Vasilenok

XSCalc 1.0 a CalcPro 1.3
Dvě "pop" kalkulačky pro PocketPC. XSCalc je velmi jednoduchá kalkulačka se základními výpočty, je však velmi malá a lze ji vyvolávat jako další okno na displeji (případně ji posunout na jiné místo) a neztrácíte tedy přehled o hlavní aplikaci - případnému zdroji výpočtů. CalcPro je specializovaný kalkulátor s dalšími výpočty  - daně, obchodní výpočty atd.

Autor: Magnus corp

 

Pomocné programy, Utility

Speedy 2.1
Jestli si chcete ověřit, jak rychlý je váš PalmOS handheld v porovnání s ostatními typy, můžete využít nejlépe služeb aplikace Speedy, která změří rychlost vašeho PDA velmi rychle a výsledky zobrazí v přehledných pruhových grafech.

V nové verzi 2.1 přidal autor hodnoty pro Palm IIIc, Treo 270, Clié SL10 a T615c, vylepšil help a výrazně zredukoval velikost PDF souboru, který zatěžoval neúměrně download aplikace.

Autor: Laurent DUVEAU, ke stažení zde.

 

Uptime 1.0
Maličká utilita, která vám zaznamenává kumulativně počet resetů a HotSynců a rovněž datum a čas posledního restu a HotSyncu. Způsob využití necháváme na vás.

Autor: Hexlet, ke stažení zde

 

MyTools 1.41
MyTools je PocketPC utilita k zobrazení stavu paměti, baterií a aktuálního dne v titulce PPC.  Obsahuje mini-kalkulačku pro rychlé výpočty, umí zavírat aplikace kliknutím na křížek.

Má několik timerů - třeba pro používání baterie a pro připojení k síti/modemu. Má zvukové efekty (ty se ale dají vypnout). Můžete si nadefinovat až 10místný seznam nejčastěji spouštěných aplikací.

Autor: Micro-Cheng

 

 

Jednou větou

Upgrade již dříve představených freewarových produktů:

PalmEudora Sync 077 - synchronizace adresáře PalmOS s Eudorou - vylepšená rychlost, vylepšená inteligence instalátoru.

 

Tip na URL

Best PalmPilot Freeware
Dnes již takřka legendární stránky Tonyho Jesta s přehledem nejzajímavějších PalmOS aplikací freeware kategorie. V poslední době již přece jen není příliš aktualizované, nicméně pro získání prvního přehledu stále neocenitelné stránky.

 Témata: Palm, SMS, software

Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...Najdete na iDNES.cz