Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmareFreeware (4) - v pondělí se neplatí

aktualizováno  1. ledna 0001 
Další porce programů zdarma, které se v minulém týdnu objevily na softwarových portálech. Za většinu z nich by se nemusel stydět nejeden výrobce placeného software.

 

Aplikace

snapCalc 1.4.4
Kdysi v roce 1999 jsme vám v recenzi představili zvláštní kategorii tzv. "pop" kalkulaček, které můžete používat jako okno uprostřed nějaké jiné aplikace, kde potřebujete provést výpočet. snapCalc se podobná komerčnímu programu popCalc, je ale zcela zdarma.

Kalkulačka má dvě velikosti (viz obrázek), umí trigonometrické funkce z MathLib, paměť a kopírování výsledku do textu.

Autor: Liong Nero, ke stažení zde.

 

Car Payment 1.0
Ta situace není zase až tak netypická - zvažujete nákup nového vozu a zkoumáte různé varianty splátek ve vazbě na vaše finanční možnosti. A zde právě nastupuje nový program Car Payment. 

Program má svoje mouchy (úplnou absenci nápovědy, velikost instalačního souboru na počet obrazovek apod.), ale na jednorázový výpočet se může hodit.

Autor: PDASoftNet, ke stažení zde.

 

Dial 1.1
Aplikace malá svou velikostí, ale velká svými schopnostmi. Umí totiž nejen vytáčet telefonní čísla z vašeho adresáře v mobilním telefonu přes infraport, nýbrž i vložit a odeslat SMS zprávu!

SMS zprávy jsou ukládány v outboxu a lze je uložit do MemoPadu. 

Autor: Holger Wirth, ke stažení zde.

 

VBIrthday 2.0
Narozeninový prográmek se probere vašimi kontakty v adresáři, vyhledá všechny vyplněné položky  Birthday/Anniversary (Narozeniny/Výročí) a poté je setřídí a zobrazí jako seznam. Můžete si je seřadit podle jména, věku či chronologicky.

Nová verze 2.0 přinesla vylepšený a rychlejší přístup do databáze kontaktů, volitelné ikony pro jednotlivé události a další vylepšení. Za $8,95 si můžete koupit i vylepšenou Gold Edition.

Autor: Vasilenok

XSCalc 1.0 a CalcPro 1.3
Dvě "pop" kalkulačky pro PocketPC. XSCalc je velmi jednoduchá kalkulačka se základními výpočty, je však velmi malá a lze ji vyvolávat jako další okno na displeji (případně ji posunout na jiné místo) a neztrácíte tedy přehled o hlavní aplikaci - případnému zdroji výpočtů. CalcPro je specializovaný kalkulátor s dalšími výpočty  - daně, obchodní výpočty atd.

Autor: Magnus corp

 

Pomocné programy, Utility

Speedy 2.1
Jestli si chcete ověřit, jak rychlý je váš PalmOS handheld v porovnání s ostatními typy, můžete využít nejlépe služeb aplikace Speedy, která změří rychlost vašeho PDA velmi rychle a výsledky zobrazí v přehledných pruhových grafech.

V nové verzi 2.1 přidal autor hodnoty pro Palm IIIc, Treo 270, Clié SL10 a T615c, vylepšil help a výrazně zredukoval velikost PDF souboru, který zatěžoval neúměrně download aplikace.

Autor: Laurent DUVEAU, ke stažení zde.

 

Uptime 1.0
Maličká utilita, která vám zaznamenává kumulativně počet resetů a HotSynců a rovněž datum a čas posledního restu a HotSyncu. Způsob využití necháváme na vás.

Autor: Hexlet, ke stažení zde

 

MyTools 1.41
MyTools je PocketPC utilita k zobrazení stavu paměti, baterií a aktuálního dne v titulce PPC.  Obsahuje mini-kalkulačku pro rychlé výpočty, umí zavírat aplikace kliknutím na křížek.

Má několik timerů - třeba pro používání baterie a pro připojení k síti/modemu. Má zvukové efekty (ty se ale dají vypnout). Můžete si nadefinovat až 10místný seznam nejčastěji spouštěných aplikací.

Autor: Micro-Cheng

 

 

Jednou větou

Upgrade již dříve představených freewarových produktů:

PalmEudora Sync 077 - synchronizace adresáře PalmOS s Eudorou - vylepšená rychlost, vylepšená inteligence instalátoru.

 

Tip na URL

Best PalmPilot Freeware
Dnes již takřka legendární stránky Tonyho Jesta s přehledem nejzajímavějších PalmOS aplikací freeware kategorie. V poslední době již přece jen není příliš aktualizované, nicméně pro získání prvního přehledu stále neocenitelné stránky.

 Témata: Palm, SMS, software

Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Ilustrační snímek

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz