Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmareFreeware (3) - v pondělí se neplatí

aktualizováno  1. ledna 0001 
Další porce programů zdarma, které se v minulém týdnu objevily na softwarových portálech. Za většinu z nich by se nemusel stydět nejeden výrobce placeného software.

 

Aplikace

Family Disaster Planner 1.0
Neštěstí nechodí po horách a uvědomují si to i u MedicTouch. Proto vytvořili tento freewarový program, který sice katastrofy neumí odvrátit, můžete s ním ale výrazně snížit jejich následky.

Myslím, že o užitečnosti takovýchto informací netřeba po letošních povodních pochybovat. A přestože je aplikace optimalizována na  americké prostředí, doporučuji stáhnout a přečíst (je to vlastně hlavně příručka s mnoha cennými radami a tipy).

Autor: MedicTouch, ke stažení zde.

Manager Assistant for Palm 1.0
Jako pomocníka každého obchodního manažera prezentuje tvůrce této aplikace svůj produkt. Máte seznam produktů k prodeji (každý s cenou, kategorií atd.) a rovněž svých obchodních agentů (kategorie, typ). A pak už řídíte svoje obchody pomocí operačního žurnálu, ve kterých zaznamenáváte výsledky prodejů i dodávek a peněžní toky. Vše lze filtrovat dle četných parametrů. Samozřejmostí jsou následné sestavy podle agentů, data, typů transakcí apod.

Autor nabízí i desktopovou část Manager Assistant Desktop, ve které můžete editovat. Vše je (zatím) zdarma, i když autor tradičně hledá cesty, jak svůj produkt komerčně využít.

Tvůrce: Dmitry Briliuk, ke stažení zde.

HandWallet 1.0
Další finanční aplikace pro PalmOS - tato umí zaznamenávat příjmové i výdajové operace a plánovat rozpočet. Program příjemně překvapí designem, za který by se nemusely stydět ani komerční produkty tohoto typu. Hezké jsou i barevné grafy.

A jestli vás aplikace zaujme, můžete časem migrovat na placenou verzi HandWalletPro, která nabídne mnohem víc. Ale to už je jiná kategorie...

Autor: David Shanar, ke stažení zde

 

Currency by Peter 2.4
Svého upgrade se po čase dočkal oblíbená freewarový konvertor měn. V rychlém sledu po dlouhé odmlce vydal autor verze 2.2, 2.3 a 2.4 a zdá se, že další vývoj tohoto programu bude následovat.

Cestovatelé, kteří nechcete utrácet za komerční produkt, zde máte skvělou šanci!

Autor Peter Easton, ke stažení zde.

 

Pocket DivX Player 0.8
Multifunkční přehrávač video a audio na PocketPC platformě umí přehrávat soubory ve formátech DivX, Open DivX, MPEG-4, MPEG-1 (video) a MP3 (audio).

Desetipásmový ekvalizer, web streaming, rotace displeje o 90 stupňů, lupa, dithering - to jsou jen některé ze schopností tohoto skvělého produktu.

Autor: Project Mayo

 

Solun
Populární freeware astronomický program Solun se dočkal několika předělávek na další platformy. Po Nokia 9200 přišel na řadu Sharp Zaurus SL5500. Autorem je David Rushall.

 

 

Pomocné programy, Utility

PalmEudora Sync 076
Aplikace, na kterou čekali mnozí uživatelé maileru Eudora, je tady. Program jednoduše umožní synchronizovat AddressBook mezi Palm Desktop 4.1 a Eudorou.

Je to výborný doplněk výborné freewarové Eudora Internet Suite - mnohým z uživatelům bránila absence právě takovéto aplikace v jejím rutinním využívání.

Tvůrce: Spyko Utilities, ke stažení zde.

 

IrDial 1.0
Program neumí nic jiného než najít kontakt ve vašem adresáři a odeslat ho pomocí IrDa do vašeho mobilního telefonu k vytočení. 

Autor: BlauLogic, ke stažení zde.

PocketToolman  1.0 B
Utilita přidá do SysTray přístup do PocketPC funkcí, programů a nastavení.

APlikací umí vyvolat soft i hard reset, vypnutí handheldu, rychlé otevření Nastavení (Settings), vypnutí obrazovky i podsvětlení, uzamčení a další utility.

Autor: Clarence Chau

 

ShopEZ 1.1
Nákupní seznam, který se dá ale použít i jinak (balící seznam, seznam dárků, přání apod.).

Program umožní vést několik seznamů, vytvářet vlastní položky, "koše" i kategorie. Pro každý košík poskytuje řadu statistik (výdaje, celkový účet apod.). Program můžete použít i jako náhradu vašeho seznamu úkolů.

Autor: Pylin

 

Jednou větou

Upgrade zaznamenaly již dříve námi představené produkty. 

GeekSounds ve verzi 2.4.přidal několik dalších melodií a rozhodne byste jej neměli přehlédnout.

Měsíční kalendářík s ikonkami Maximus v nové verzi 3.30 umí konečně přejmenovat názvy skupin, čímž výrazně zvyšuje svoji užitnou hodnotu.

Drobného vylepšení se dočkal správce souborů Filez - ve verzi 5.01 odstranil některé chyby vstupní pětkové verze.

HotTip

OpenChess Beta1
Sice zde nechci zveřejňovat hry (od toho máme páteční HryDoKapsy), ale tato novinka je tak dobrá, že by nám do pátku vyčpěla - freewarové šachy pro PalmOS počítače s podporou barvy, to tu ještě nebylo.

První beta je určena pro majitele barevných handheldů s HiRes, černobílá verze a normální rozlišení prý budou rychle následovat!

Autor: Sona Altesse, stahujte zde.

Tip na URL

FreewarePPC
Hned v prvním dílu našeho PalmareFreeware jsme vám představili populární stránku FreewarePalm. Ta má svoji mladší sestřičku FreewarePPC, která je takřka identická  a zaměřuje se na freeware pro WinCE/PocketPC platformu. Postupně se naplňuje aplikacemi a je to velmi slibný projekt, kterému držíme palce.Témata: aplikace, MPEG, Nokia, software

Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...Najdete na iDNES.cz