Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmareFreeware (3) - v pondělí se neplatí

aktualizováno  1. ledna 0001 
Další porce programů zdarma, které se v minulém týdnu objevily na softwarových portálech. Za většinu z nich by se nemusel stydět nejeden výrobce placeného software.

 

Aplikace

Family Disaster Planner 1.0
Neštěstí nechodí po horách a uvědomují si to i u MedicTouch. Proto vytvořili tento freewarový program, který sice katastrofy neumí odvrátit, můžete s ním ale výrazně snížit jejich následky.

Myslím, že o užitečnosti takovýchto informací netřeba po letošních povodních pochybovat. A přestože je aplikace optimalizována na  americké prostředí, doporučuji stáhnout a přečíst (je to vlastně hlavně příručka s mnoha cennými radami a tipy).

Autor: MedicTouch, ke stažení zde.

Manager Assistant for Palm 1.0
Jako pomocníka každého obchodního manažera prezentuje tvůrce této aplikace svůj produkt. Máte seznam produktů k prodeji (každý s cenou, kategorií atd.) a rovněž svých obchodních agentů (kategorie, typ). A pak už řídíte svoje obchody pomocí operačního žurnálu, ve kterých zaznamenáváte výsledky prodejů i dodávek a peněžní toky. Vše lze filtrovat dle četných parametrů. Samozřejmostí jsou následné sestavy podle agentů, data, typů transakcí apod.

Autor nabízí i desktopovou část Manager Assistant Desktop, ve které můžete editovat. Vše je (zatím) zdarma, i když autor tradičně hledá cesty, jak svůj produkt komerčně využít.

Tvůrce: Dmitry Briliuk, ke stažení zde.

HandWallet 1.0
Další finanční aplikace pro PalmOS - tato umí zaznamenávat příjmové i výdajové operace a plánovat rozpočet. Program příjemně překvapí designem, za který by se nemusely stydět ani komerční produkty tohoto typu. Hezké jsou i barevné grafy.

A jestli vás aplikace zaujme, můžete časem migrovat na placenou verzi HandWalletPro, která nabídne mnohem víc. Ale to už je jiná kategorie...

Autor: David Shanar, ke stažení zde

 

Currency by Peter 2.4
Svého upgrade se po čase dočkal oblíbená freewarový konvertor měn. V rychlém sledu po dlouhé odmlce vydal autor verze 2.2, 2.3 a 2.4 a zdá se, že další vývoj tohoto programu bude následovat.

Cestovatelé, kteří nechcete utrácet za komerční produkt, zde máte skvělou šanci!

Autor Peter Easton, ke stažení zde.

 

Pocket DivX Player 0.8
Multifunkční přehrávač video a audio na PocketPC platformě umí přehrávat soubory ve formátech DivX, Open DivX, MPEG-4, MPEG-1 (video) a MP3 (audio).

Desetipásmový ekvalizer, web streaming, rotace displeje o 90 stupňů, lupa, dithering - to jsou jen některé ze schopností tohoto skvělého produktu.

Autor: Project Mayo

 

Solun
Populární freeware astronomický program Solun se dočkal několika předělávek na další platformy. Po Nokia 9200 přišel na řadu Sharp Zaurus SL5500. Autorem je David Rushall.

 

 

Pomocné programy, Utility

PalmEudora Sync 076
Aplikace, na kterou čekali mnozí uživatelé maileru Eudora, je tady. Program jednoduše umožní synchronizovat AddressBook mezi Palm Desktop 4.1 a Eudorou.

Je to výborný doplněk výborné freewarové Eudora Internet Suite - mnohým z uživatelům bránila absence právě takovéto aplikace v jejím rutinním využívání.

Tvůrce: Spyko Utilities, ke stažení zde.

 

IrDial 1.0
Program neumí nic jiného než najít kontakt ve vašem adresáři a odeslat ho pomocí IrDa do vašeho mobilního telefonu k vytočení. 

Autor: BlauLogic, ke stažení zde.

PocketToolman  1.0 B
Utilita přidá do SysTray přístup do PocketPC funkcí, programů a nastavení.

APlikací umí vyvolat soft i hard reset, vypnutí handheldu, rychlé otevření Nastavení (Settings), vypnutí obrazovky i podsvětlení, uzamčení a další utility.

Autor: Clarence Chau

 

ShopEZ 1.1
Nákupní seznam, který se dá ale použít i jinak (balící seznam, seznam dárků, přání apod.).

Program umožní vést několik seznamů, vytvářet vlastní položky, "koše" i kategorie. Pro každý košík poskytuje řadu statistik (výdaje, celkový účet apod.). Program můžete použít i jako náhradu vašeho seznamu úkolů.

Autor: Pylin

 

Jednou větou

Upgrade zaznamenaly již dříve námi představené produkty. 

GeekSounds ve verzi 2.4.přidal několik dalších melodií a rozhodne byste jej neměli přehlédnout.

Měsíční kalendářík s ikonkami Maximus v nové verzi 3.30 umí konečně přejmenovat názvy skupin, čímž výrazně zvyšuje svoji užitnou hodnotu.

Drobného vylepšení se dočkal správce souborů Filez - ve verzi 5.01 odstranil některé chyby vstupní pětkové verze.

HotTip

OpenChess Beta1
Sice zde nechci zveřejňovat hry (od toho máme páteční HryDoKapsy), ale tato novinka je tak dobrá, že by nám do pátku vyčpěla - freewarové šachy pro PalmOS počítače s podporou barvy, to tu ještě nebylo.

První beta je určena pro majitele barevných handheldů s HiRes, černobílá verze a normální rozlišení prý budou rychle následovat!

Autor: Sona Altesse, stahujte zde.

Tip na URL

FreewarePPC
Hned v prvním dílu našeho PalmareFreeware jsme vám představili populární stránku FreewarePalm. Ta má svoji mladší sestřičku FreewarePPC, která je takřka identická  a zaměřuje se na freeware pro WinCE/PocketPC platformu. Postupně se naplňuje aplikacemi a je to velmi slibný projekt, kterému držíme palce.Témata: aplikace, MPEG, Nokia, software

Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!

Odborníci v Dove vytvořili řadu Baby Dove, která je určena pro jemnou péči o dětskou pokožku. Vyzkoušejte ji!

Najdete na iDNES.cz