Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PalmareFreeware (1) - v pondělí se neplatí

aktualizováno  1. ledna 0001 
Softwarových novinek je za celý týden opravdu dost a ne na všechny se dostane v našich PalmaReportech či samostatných recenzích. Jejich shrnutí za minulý týden řada čtenářů jistě přivítá. Stanovili jsme pro ně jediné kriterium - aby byly zdarma!

 

V tomto týdeníku byste měli najít všechny zajímavé novinky a updaty freewarové kategorie za uplynulý týden, s výjimkou her, které mají svoji samostatnou rubriku v našem týdeníku HryDoKapsy. 

Nemáte čas denně sledovat novinky a nechcete, aby vám něco zajímavého z freeware oblasti uniklo? Nechte to na Palmare a čtěte náš freewarový týdeník!

Je pravda, že freewarová scéna je dost bohatá (i když toto tvrzení je proměnlivé platformu od platformy), a tak se budeme snažit přinášet to (dle našeho soudu) nejzajímavější!

 

Aplikace

 

FretBoard 1.2
Jste-li hudebníkem (amatérským i profesionálním), bude se vám určitě hodit tato skvělá aplikace, která vám zobrazí noty, akordy a stupnice pro mnoho strunných nástrojů - můžete volit typ nástroje i jeho ladění.

Velmi komplexní jsou i dostupné akordy a stupnice, hmatník je interaktivní, můžete měnit i použité značky, program umí zvolenou sekvenci přehrát, prostě kvalita!

V nové verzi autor doplnil další akordy (56) a stupnice (52), můžete rovněž přidat k akordu i stupnici libovolnou notu.

Tvůrce: FretBoard Team, stahovat můžete zde.

Memo++ 1.1
Memo++ je program, který umí hierarchicky strukturovat vaše poznámky do adresářů a podadresářů. Používá standardní MemoPad databázi.

V nové verzi 1.1 je prý rychlejší, přináší opravdické outlinerové zobrazení s rozbalováním "podadresářů" a je zde i několik dalších vylepšení.

Autor: Olaf Koestler, stahovat můžete zde.

 

iDomains 1.0
Už jste u Internetu kolikrát řešili problém - "Odkud je tato doména .gg"? Tak přesně na to je určená aplikace iDomains, která obsahuje všechny TLD (Top Level Domain) stejně tak jako účinný systém  na jejich rychlé vyhledání na spodku obrazovky.

Tvůrce: Tamalo, ke stažení zde.

 

Map for SmartMap (East Europe)
Digitální mapa pro VITO SmartMap (můžete zkusit freeware variantu VITO Smart Map Light Edition) zahrnuje region východní Evropy - pás od Baltského pobřeží až po Chorvatsko a Srbsko (45N-55N a 15E-20E).

Tvůrce: VITO Technologies

 

DateCalcCE 1.02
Jednoduchá, ale užitečná aplikace zaměřená na kalendářní výpočty. Počítá počet dnů mezi dvěma vloženými daty či počet týdnů a dnů. Můžete rovněž vyhledat datum, které je dáno jako počet dnů od jiného data. Aplikace zabírá jen minimum paměti (asi 30 kB).

Tvůrce: Biohazard Software 

 

 

Pomocné programy, utility

 

Crash 1.3
Myslím, že nápis "Fatal Exception" nebo "DataMgr.c, Line 1234, Null pointer passed" s tlačítkem "Reset" na spodku displeje všichni důvěrně známe. Následuje po něm zběsilé hledání něčeho ostrého či šroubování stylusu (pokud jej máte třeba s sebou, nepoužíváte náhradu apod.). Nebo máte Palm zasazen do obalu a jeho vynětí kvůli (resetovacímu otvoru) a následné upevnění do něj je protivné.

Těchto starostí vás ušetří program Crash. Je to hack, který potlačí výše uvedená systémová hlášení a nahradí je vlastní obrazovkou s nastavitelným CountDownem, po kterém systém sám provede běžný reset. Nová verze umožňuje zaznamenávat (logovat) všechny resety, jejich čas, aplikaci, která je způsobila (velmi užitečné), a chybové hlášení!

Autor: Daniel Seifert, stahovat můžete zde.

 

ResetPlus 1.21
Když už jsme u těch resetů, tak aplikaci na řešení některých potíží se softresetem v Epoc mají i Psionisti. Jmenuje se ResetPlus a nová verze 1.21 byla vydána minulý týden.

ResetPlus před resetem uzavře otevřené aplikace, což je velmi důležité, máte-li otevřené a neuložené dokumenty.

Autor: Robin Hood, ke stažení zde.

 

Alert Hack 1.3
Tento hack vám umožní obarvit si různými barvami čtyři základní typy hlášení/oken v PalmOS:

- Informační okno
- Potvrzení
- Vyrovnání
- Chyba

Ke každému oknu můžete zvolit barvu rámu a  podbarvení jeho obsahu a to samé u tlačítek.

Autor: Radoslaw Nowak, stahovat můžete zde.

 

VNC for Symbian 1.0
Handheld jako doplněk k vašemu desktopovému PC - umožní vám vidět prostředí vašeho PC odkudkoliv z Internetu. Vyžaduje Java Virtual Machine a zařízení s EPOC5 (Psiony Revo, 5mx, 7 a netBook) či EPOC6 (Nokia 9210).

Autor: Imhotek, ke stažení zde.

 

EasyTweak 0.1.2
Utilita, která umožní snadnou úpravu některých skrytých nastavení v PocketPC. Je určena méně pokročilým uživatelům, kteří nemají zkušenosti s přímým updatováním registrů.

Program je v současné době v betaverzi šířen jako freeware. Je určen pro handheldy s PocketPC - ARM, MIPS i SH3. 

Další rozšíření budou dle výrobce brzy následovat (nyní je jich 16, každé je v programu popsáno a součástí je i funkce pro vyvolání soft-resetu). 

Autor: Funny Snake

 

ProgramMenu 3.1
Utilita, která přináší kaskádovité menu (známá z Windows 2.0) na displeje s PocketPC, kde se otevíraná okna z launcheru roztahují na celou obrazovku. 

Autor:Tillanosoft

 

 

 

Neměli  byste minout! 

METRO 4.2.2
Naším prvním tipem této rubriky je program pro platformy PalmOS i PocketPC. Přináší sítě metra takřka ve všech světových městech, kde metro jezdí. U některých měst obsahuje i ostatní typy městské dopravy.

Díky vyhledávacímu engine je schopen hledat nejkratší i nejrychlejší trasy mezi dvěma zadanými místy - vidíte informace o zastávkách, přestupech i časech. Recenzi programu si můžete přečíst zde. Z měst u nás obsahuje Prahu (metro a tramvaje), Plzeň (tramvaje a trolejbusy), Liberec (tramvaje a autobusy) a Bratislavu (tramvaje). Aplikace je i v české verzi.

Autor: P.Bernard a F.Van Caenegem. Ke stažení zde.

 

Tip na URL

Freewarepalm
Těžko začít tipy na freeware pro PDA jinak než tímto softwarovým portálem, obsahujícím velmi komplexní databázi freeware programů členěných do 24 kategorií. Najdete zde informace o programech, screenshoty, programy lze samozřejmě stahovat.
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz