Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Palmare.cz - týden od 12. do 16.11.

aktualizováno 
Las Vegas - Comdex Fall 2001, všechno důležité se točilo kolem něj, či na něm bylo představeno. Přinesli jsme ale i několik recenzí a další novinky ze světa PDA.

Hlavní událostí týdne být počítačový veletrh Comdex Fall 2001 v Las Vegas. Naše společnost měla na Comdexu svoje zástupce, kteří připravovali po celý týden podrobné on-line společné zpravodajství serverů Mobil, TechNet, BonusWeb a Palmare.

My na Palmare jsme si proto všímali věcí kolem Comdexu, vystoupení VIP účastníků i ohlasy na ně. Několik prvních PDA novinek jsme přinesli již v pondělí, zaregistrovali jsme vystavené Treo i to, že se začne prodávat v lednu. Shrnuli jsme očekávaný klíčový projev zakladatele Handspringu Jeffa Hawkinse - nejen o budoucnosti handheldů.

To Palm, Inc. má nyní starosti - odstoupil generální ředitel a hledá se nový. Taky zlobí některé handheldy řady m500/505 - firma se ale k problému staví čelem a vadné kolébky vyměňuje. Neméně důležitou zprávou je, že Palm, Inc. začal prodávat upgrade na PalmOS 4.1 pro svoje starší modely.

Na Comdexu byly představeny některé další novinky - třeba virtuální klávesnice Senseboard, která je i není klávesnicí... NEC se vrátila do světa PDA "našlapaným" modelem Mobile Pro 300.

Objevil se nový SpringBoard - tento umí číst karty od Sony Memory Stick. Do světa se vypravila i "Modrá pětka" - Bluetooth modul pro Palmy V/Vx, M500/505/125 a iPaq. Charge and Run se jmenuje nový akkupack pro starší modely s AAA bateriemi.

Jako doplněk recenze programu WorldMate jsme přinesli odpověď firmy na naše otázky. Byly velmi sterilní a strohé, přesto jsme je zveřejnili (i tón někdy vypovídá o firmě...).

Opět jsme si mohli zahrát - střílečky Blaster a G-Pod pro PocketPC jsou desátým pokračováním našeho volného cyklu "Hrajeme si na cestách". Budeme si prý ale brzy moci zahrát i populárního "milionáře" - a to na všech hlavních PDA platformách!

Na Palmare se tento týden objevili dva noví externí spolupracovníci - Petr Hrubý se blýskl článkem o nastavení GPRS pro iPaq a T39m na Paegasu a Jan Urbánek zase svým preview programu Backdrop na "vylepšení pozadí". Hledáme však další spolupracovníky - zejména s PocketPC platformou!

Z dalších softwarových produktů jsme vám představili Vito GPS Navigator pro komunikaci s GPS přijímačem, ReadThemAll - DOC reader pro Palmy s novým autoposuvem na principu "nekonečné stránky". Psionisté si mohli přečíst o programu Encrypt-It na zakódování citlivých údajů. Qt Palmtop Environment - to je Linux na PDA. Osmatřicátou částí pokračoval seriál o programování na PalmOS.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Recenze: Honor 7X se tu neměl prodávat, teď je příjemným překvapením

Honor 7X

Honor 7X se podle původních plánů u nás neměl prodávat. Jenže s Honorem 9 Lite, který měl 7X zastoupit, se nakonec...

Dvě levné novinky se skoro stejnou výbavou. Hezčí je ten levnější

Při uvedení modelu Honor 7X koncem loňského roku v Londýně nám zástupci české...

Při uvedení modelu Honor 7X koncem loňského roku v Londýně nám zástupci české pobočky tvrdili, že v Česku se bude...

Bojíte se smartphonů? Pak je tu jeden speciálně pro vás

Seniorské mobily Doro

Společnost Doro uvedla na český trh tři nové mobilní telefony určené tradičně pro méně zkušené uživatele. Mezi novinky...

"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.Najdete na iDNES.cz