Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Palm Source Berlin 2002

aktualizováno 
Minulé pondělí a úterý proběhlo v Berlíně první ze 3 setkání evropských vývojářů Palm OS aplikací. Bylo to také první evropské vystoupení firmy Palm Source - vývojáře Palm OS.


Berlínský hotel Intercontinental přivítal na stovku vývojářů převážně z Německa. Cílem letošní evropské série je představit programátorům novinku Palm Source - Palm OS 5. Vzhledem k tomu, že nový operační systém doprovází změna procesorové platformy, zaměřovala se většina řečníků na různé aspekty přechodu na procesory ARM.

Většina prezentací byla zaměřena čistě technicky, ale zbylo místo i na představení nových programů podpory vývoje aplikací a periferií. 
Jednotlivé technické prezentace byly ukončeny diskusí s vývojáři Palm Source. Jejich zaměření bylo jasné. Jednoznačně vedl Palm OS 5, bezpečnost, následoval Bluetooth a jiné bezdrátové technologie. Představen byl i připravovaný webový prohlížeč.

V průběhu konference byla vývojářům přístupná testovací laboratoř s prototypy zařízení, na kterých běžel Palm OS 5. K dispozici byly 4 různé implementace založené na procesorech ARM firem Texas Instruments, Intel a Motorola. Kromě hardwaru mohli vývojáři testovat své aplikace také na desítce notebooků se simulátorem Palm OS 5.

V sále laboratoře vystavovali partneři Palm Source. Asi nejzajímavější byla expozice Sony s jejich nejnovějšími modely a periferiemi. CLIE NR70 v obou provedeních nejsou sice už takovou žhavou novinkou, ale přesto budily velký zájem. Na výstavě je doplnily memory stick moduly s kamerou a bluetooth. Palm Germany představil ve spolupráci s firmou Northstar Systems řadu nástrojů pro vývoj periferií. Dále se zde prezentovaly firmy zaměřené na vývojářské nástroje pro Palm OS.

Obsazení konference ze strany Palm Source bylo opravdu reprezentativní a je vidět, že Evropa (bohužel ta západní) je považována za perspektivní trh.
Na závěr připojím jednu drobnost z prezentace bluetooth API. Během demonstrace jsem zkusil na svém Palmu vyhledat přítomná bluetooth zařízení a napočítal jsem jich 19!
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Nebude to snadné. Huawei chystá smartphone na 5G, ale řeší problémy

První 5G smartphone od Huawei přijde v roce 2019

Už během druhé půlky příštího roku uvede čínská společnost Huawei na trh svůj první telefon pro 5G sítě. Na konferenci...

USA se zbavuje čínských výrobců smartphonů. Číňané si za to mohou sami

ZTE Axon M

Potíže čínských výrobců mobilů v USA eskalují. Po vyštvání Huawei se do problémů dostalo ZTE, které je na americkém...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Najdete na iDNES.cz