Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Palm Inc - květnové zmrtvýchvstání ?

aktualizováno 
Příchod spektakulárního modelu Palm m505 na trh handheldů v USA znamenal výrazný obrat v tržním podílu jednotlivých PDA firem. Palm Inc si znovu upevnil svoji pozici absolutního leadera trhu!

Palm Inc díky modelu m505 dosáhl 70% podílu na trhu PDA v USA za měsíc květen. Podařilo se mu tedy nastartovat obrat v nepříznivém vývoji? Informaci přinesl C/Net News.com.

Domnívám se, že na takovéto hodnocení situace je ještě poměrně brzy, za tímto nárůstem může stát jednorázová poptávka uživatelů "natěšených" čekáním na nový, od března avizovaný, ultratenký model s barevným displejem.

Každopádně však si však Palm Inc znovu upevnil svoje pošramocené postavení. V dubnu byl totiž tento podíl jen 62,1% a měl sestupnou tendenci. 70% podíl znamená návrat ke "zlatým časům" firmy.

Pozici dvojky trhu potvrdil Handspring, ale jeho podíl se snížil z dubnových 19,2% na 15,3%. HP předstihl Casio na třetí pozici (má 6,1% trhu, kdežto Casio 4,1%). Do velké pětky patří ještě Compaq s 2,9% trhu.

Jestli se vám zdá něco "podezřelého" na těchto podílech, pak vězte, že marketingová firma NPD, která je vytváří, zkoumá prodeje jen v tzv. retailové sféře, to znamená, že zde nejsou zahrnuty přímé nákupy velkých firem od výrobců. Navíc se jedná o trh v USA, kde se tradičně daří PalmOS počítačům mnohem lépe, než v Evropě.

podíly na trhu

Od června se očekává rovněž významný posun v souvislosti s vstupem dalšího velkého dráče - firmy Sony s modely Clie na trh v USA.

Celkový podíl PDA s operačním systémem PalmOS na retailovém trhu dosáhl v květnu 86%, přičemž průměrná cena těchto zařízení $252 poklesla oproti stejnému období loňského roku o $46 ($298).

V souvislosti s úspěšným květnem upravil Palm Inc svůj výhled ztráty za poslední kvartál.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Lidem v šuplících leží nedostatkový materiál do elektromobilů

Šuplík

Výrobci automobilů, kteří hledají nové dodávky kobaltu, jenž je důležitý pro výrobu baterií, by se mohli zaměřit na...

Za tisíce si udělají z mobilu dobrovolně těžítko

Kryty Roxxlyn

Z poměrně neobvyklého materiálu vyrábí pouzdra pro mobilní telefony firma Roxxlyn. Speciální kryt smartphone pokryje...Najdete na iDNES.cz