Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paegas zlepší svoji síť

aktualizováno 
Všichni mobilní operátoři vyzdvihují kvalitu své sítě a jen neradi připouštějí chyby. Poslední dobou se na správnou cestu kvality obrátil Paegas. Investuje desítky milionů do měřicí techniky. Pomůže mu?

Tvrdý konkurenční boj o poslední zákazníky uvažující o novém mobilu, snaha přetáhnout klienty konkurence a udržet si stávající příznivce vede operátory ke stálému zlepšování kvality nabízených služeb. Zatímco až dosud u nás jednoznačně vedl v kontrole své sítě Eurotel, zdá se, že Paegas ho brzy začne dohánět. Investuje do nové měřicí techniky a intenzivně testuje pokrytí.

Tektoronix NET-7Posledním významným krokem, předznamenávajícím zlepšení kvality sítě, je pořízení moderního monitorovacího systému Tektronix NET-7. Za čtyři miliony dolarů, v přepočtu tedy více než 120 milionů korun, RadioMobil získal techniku pro sledování provozu v devíti největších městech naší republiky. Analyzátory umožní jeho technikům mít detailní přehled o vzniklých chybách, což samozřejmě přispěje ke zvýšení kvality služeb nabízených zákazníkům.

Přinejmenším zajímavá je však různorodost Paegasem používané měřicí techniky. Jenom ke sledování pokrytí slouží přístroje z dílen Ascomu, Ericssonu a Rohde&Schwarz. K vyhodnocování kvality sítě, prováděné přímo na jednotlivých ústřednách, bude nyní využito řešení společnosti Tektronix. U konkurenčních operátorů totiž více jak dva dodavatele měřicích přístrojů nenajdete. V praxi však různorodost rozhodně není na škodu, jediným problémem je vzájemná kompatibilita. Zjištěné výsledky totiž musíte převést do reprezentativní formy umožňující jejich snadné vyhodnocování.

V provedeném výběrovém řízení hrála velkou roli především kompatibilita s protokolovými analyzátory K1205 stejného výrobce, které Paegas v současnosti hojně využívá. Proto se Tektronix mohl už takřka předem těšit ze svého vítězství.

Možnosti využití NET-7 jsou poměrně široké. Od samého základu je určen pro použití v sítích založených na technologiích GSM/GPRS a používající signalizaci číslo sedm (tzv. SS7). Dokáže detailně sledovat kvalitu nabízených služeb, vyhodnocovat aktuální provoz, z doplňkových vlastností pak jmenujme dodatečné doúčtovávání za služby (například pokud vám operátor chybou sítě něco nezapočítal) či detekci klonů SIM karet. Neméně zajímavé jsou nástroje pro optimalizaci GPRS, s nimiž Paegas už snad vyřeší své trvající problémy s handovery a paketový přenos dat bude plně funkční i v jedoucím autě. Pokud se tedy zakoupené zařízení dostane do správných rukou, zákazníci z této nemalé investice budou mít rozhodně prospěch.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Nové Apple Watch budou mít větší displej a podrobnější sledování zdraví

Apple Watch Series 3 je možné koupit i ve verzí s LTE modemem

Letos Apple představí už čtvrtou generaci svých hodinek. Series 4, jak se bude nová verze jmenovat, má přijít na trh...

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...Najdete na iDNES.cz