Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Paegas umožňuje vytvořit si vlastní informační kanál

aktualizováno 
Paegas spustil již dříve avizovanou službu Moje Info. Ta vám umožňuje vytvořit si vlastní informační kanál využívající SMS. Všichni, kdo si kanál objednají, budou dostávat SMS s informacemi, které budete posílat.

Novou službu s názvem Moje Info nabízí od včerejšího dne společnost RadioMobil. Moje Info umožňuje všem zákazníkům sítě Paegas založení vlastního informačního kanálu. Informace z tohoto kanálu jsou poté zasílány všem uživatelům sítě Paegas, kteří si odběr těchto informací objednají.

Služba najde uplatnění všude, kde dochází ke sdělování stejné informace skupině osob. Oblastí, kde lze tuto službu využít, je tak celá řada. Společnosti mohou například jejím prostřednictvím velmi efektivně komunikovat se svými zákazníky a obchodními partnery. Moje Info může zlepšit komunikaci i uvnitř firmy založením vnitrofiremních informačních kanálů. "Naši novou službu však uvítá i široká veřejnost. Využití nalezne třeba v rámci různých zájmových kroužků a fanklubů," říká Robert Chvátal, marketingový ředitel a člen představenstva společnosti RadioMobil.

Popis služby

Založit informační kanál si může každý uživatel sítě Paegas. Při zřízení kanálu si vlastník definuje, zda bude jeho informační kanál veřejný, nebo soukromý. Veřejné informační kanály jsou přístupné všem uživatelům sítě Paegas a jejich seznam je uveden v Katalogu veřejných kanálů na adrese www.click.cz. Soukromé kanály jsou na rozdíl od kanálů veřejných určeny pouze pro uzavřené skupiny uživatelů a v Katalogu uvedeny nejsou. Vlastník soukromého kanálu může navíc definovat seznam telefonních čísel, která budou mít přístup k rozesílaným informacím, a tím zamezí v přístupu do kanálu ostatním uživatelům.

Po založení informačního kanálu již vlastník může vkládat přípěvky. Ty jsou rozesílány všem, kdo jsou k odběru informací z tohoto kanálu přihlášeni. Služba Moje Info funguje podobně jako Paegas Info: informace si odběratel může nechat zaslat buď jednorázově, nebo je možné objednat si pravidelné zasílání nových zpráv. Za doručení zprávy platí dle konkrétního nastavení kanálu buď její příjemce, nebo majitel kanálu Moje Info. Druhou variantu využijí především firmy, které budou prostřednictvím informačního kanálu rozesílat např. reklamu. Na rozdíl od spammingu (hromadného rozesílání nechtěných zpráv) však tyto informace obdrží pouze zákazník, který si je vyžádá.

Informační kanál je možné založit a spravovat přes internet na adrese www.click.cz v rámci ClickProfilu v položce SMS služby, dále prostřednictvím ClickWAPu nebo pomocí SMS. Stejným způsobem je možné se přihlásit k odběru informací z informačního kanálu.

Příklady využití

Způsobů možného využití této služby je celá řada. Uplatnění nalezne jak v komerční, tak v nekomerční sféře. Službu Moje Info lze používat jako nástroj věrnostních programů nebo k zasílání aktuálních nabídek obchodníků. Např. restaurace mohou prostřednictvím vlastního infokanálu zasílat návštěvníkům informace o poledním menu či o happy hour. Realitní kanceláře mohou informovat především o aktuální nabídce realit. Cestovní kanceláře mohou informovat své klienty o nabídce last minute zájezdů. Knižní či hudební vydavatelství mohou svým zákazníkům zasílat informace o novinkách, hitparádách prodejů či zajímavostech z daného oboru. Příkladem využití v nekomerční sféře jsou divadla, která díky svému infokanálu mohou informovat diváky o termínu zahájení předprodeje vstupenek či o připravovaných premiérách. Využití nalezne nová služba také u různých zájmových skupin a fanklubů, které mohou jejím prostřednictvím informovat své členy např. o aktuálním programu oblíbeného týmu, výsledcích zápasů či nejrůznějších zajímavostech.

Cena

Za provoz služby Moje Info zaplatí vlastník kanálu roční paušál ve výši 100 Kč (v případě informačního kanálu, jehož název je dlouhý 5 až 9 znaků) nebo 800 Kč (v případě informačního kanálu, jehož název je dlouhý 3 až 4 znaky). SMS přijatá z kanálu Moje Info stojí 1,50 Kč a tuto cenu zaplatí dle konkrétního nastavení buď příjemce zprávy, nebo vlastník kanálu. SMS zaslaná na číslo 5566 je zpoplatněna dle tarifu zákazníka.

Podrobný návod k využití služby Moje Info lze najít na internetových adresách www.paegas.cz a www.paegasprofessional.cz a také v brožurách, které jsou zákazníkům k dispozici v prodejnách Paegas.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Český Vodafone má nového ředitele

Petr Dvořák, nový generální ředitel české pobočky Vodafonu

Novým generálním ředitelem české pobočky Vodafonu se stal Petr Dvořák, který byl od poloviny ledna pověřený řízením...

Chcete změnit operátora? Vyčkejte, od února to bude snazší a rychlejší

Ilustrační snímek

Pouhých deset dnů od podání žádosti budou mít od 1. února operátoři na přenos čísla k jinému poskytovateli...

Rodiny ušetří za volání a internet konečně u všech operátorů

Ilustrační snímek

Ryze rodinný tarif, který přináší finančně výhodnější služby pro vícečlenné rodiny, byl dlouho výsadou pouze Vodafonu....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz