Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paegas umožňuje vytvořit si vlastní informační kanál

aktualizováno 
Paegas spustil již dříve avizovanou službu Moje Info. Ta vám umožňuje vytvořit si vlastní informační kanál využívající SMS. Všichni, kdo si kanál objednají, budou dostávat SMS s informacemi, které budete posílat.

Novou službu s názvem Moje Info nabízí od včerejšího dne společnost RadioMobil. Moje Info umožňuje všem zákazníkům sítě Paegas založení vlastního informačního kanálu. Informace z tohoto kanálu jsou poté zasílány všem uživatelům sítě Paegas, kteří si odběr těchto informací objednají.

Služba najde uplatnění všude, kde dochází ke sdělování stejné informace skupině osob. Oblastí, kde lze tuto službu využít, je tak celá řada. Společnosti mohou například jejím prostřednictvím velmi efektivně komunikovat se svými zákazníky a obchodními partnery. Moje Info může zlepšit komunikaci i uvnitř firmy založením vnitrofiremních informačních kanálů. "Naši novou službu však uvítá i široká veřejnost. Využití nalezne třeba v rámci různých zájmových kroužků a fanklubů," říká Robert Chvátal, marketingový ředitel a člen představenstva společnosti RadioMobil.

Popis služby

Založit informační kanál si může každý uživatel sítě Paegas. Při zřízení kanálu si vlastník definuje, zda bude jeho informační kanál veřejný, nebo soukromý. Veřejné informační kanály jsou přístupné všem uživatelům sítě Paegas a jejich seznam je uveden v Katalogu veřejných kanálů na adrese www.click.cz. Soukromé kanály jsou na rozdíl od kanálů veřejných určeny pouze pro uzavřené skupiny uživatelů a v Katalogu uvedeny nejsou. Vlastník soukromého kanálu může navíc definovat seznam telefonních čísel, která budou mít přístup k rozesílaným informacím, a tím zamezí v přístupu do kanálu ostatním uživatelům.

Po založení informačního kanálu již vlastník může vkládat přípěvky. Ty jsou rozesílány všem, kdo jsou k odběru informací z tohoto kanálu přihlášeni. Služba Moje Info funguje podobně jako Paegas Info: informace si odběratel může nechat zaslat buď jednorázově, nebo je možné objednat si pravidelné zasílání nových zpráv. Za doručení zprávy platí dle konkrétního nastavení kanálu buď její příjemce, nebo majitel kanálu Moje Info. Druhou variantu využijí především firmy, které budou prostřednictvím informačního kanálu rozesílat např. reklamu. Na rozdíl od spammingu (hromadného rozesílání nechtěných zpráv) však tyto informace obdrží pouze zákazník, který si je vyžádá.

Informační kanál je možné založit a spravovat přes internet na adrese www.click.cz v rámci ClickProfilu v položce SMS služby, dále prostřednictvím ClickWAPu nebo pomocí SMS. Stejným způsobem je možné se přihlásit k odběru informací z informačního kanálu.

Příklady využití

Způsobů možného využití této služby je celá řada. Uplatnění nalezne jak v komerční, tak v nekomerční sféře. Službu Moje Info lze používat jako nástroj věrnostních programů nebo k zasílání aktuálních nabídek obchodníků. Např. restaurace mohou prostřednictvím vlastního infokanálu zasílat návštěvníkům informace o poledním menu či o happy hour. Realitní kanceláře mohou informovat především o aktuální nabídce realit. Cestovní kanceláře mohou informovat své klienty o nabídce last minute zájezdů. Knižní či hudební vydavatelství mohou svým zákazníkům zasílat informace o novinkách, hitparádách prodejů či zajímavostech z daného oboru. Příkladem využití v nekomerční sféře jsou divadla, která díky svému infokanálu mohou informovat diváky o termínu zahájení předprodeje vstupenek či o připravovaných premiérách. Využití nalezne nová služba také u různých zájmových skupin a fanklubů, které mohou jejím prostřednictvím informovat své členy např. o aktuálním programu oblíbeného týmu, výsledcích zápasů či nejrůznějších zajímavostech.

Cena

Za provoz služby Moje Info zaplatí vlastník kanálu roční paušál ve výši 100 Kč (v případě informačního kanálu, jehož název je dlouhý 5 až 9 znaků) nebo 800 Kč (v případě informačního kanálu, jehož název je dlouhý 3 až 4 znaky). SMS přijatá z kanálu Moje Info stojí 1,50 Kč a tuto cenu zaplatí dle konkrétního nastavení buď příjemce zprávy, nebo vlastník kanálu. SMS zaslaná na číslo 5566 je zpoplatněna dle tarifu zákazníka.

Podrobný návod k využití služby Moje Info lze najít na internetových adresách www.paegas.cz a www.paegasprofessional.cz a také v brožurách, které jsou zákazníkům k dispozici v prodejnách Paegas.

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Další z rubriky

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

Nezapomenutelná dovolená. Syn na lodi prosurfoval více než čtvrt milionu

Ilustrační snímek

Jedna německá rodina zažila šok poté, co obdržela vyúčtování od operátora. Ten po ní totiž místo obvyklé částky...

S předplacenkou můžete neomezeně volat až týden na účet operátora

S Go kartou za akční cenu lze získat až týden neomezeného volání na účet...

I v době neomezených tarifů se najdou uživatelé, kteří dávají přednost předplaceným službám. Na trhu je z čeho vybírat,...

Najdete na iDNES.cz