Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paegas má nové služby založené na lokalizaci mobilu

aktualizováno 
Zákazníci sítě Paegas mohou využívat dvě nové služby založené na lokalizaci polohy. Paegas Navigátor umožňuje přes SIM toolkitovou aplikaci najít nejbližší objekty; Paegas SMS Locator zase umí zjistit polohu jiného mobilního telefonu.

Nové služby založené na zjišťování polohy mobilního telefonu mohou od 1. října používat uživatelé sítě Paegas. S pomocí Paegas Navigátoru si budete moci najít různé objekty ve své blízkosti. Paegas SMS Locator vám zase umožní zjistit polohu jiného mobilního telefonu.

Navigátor vám řekne, kam jít

Paegas Navigátor je aplikace využívající technologie SIM toolkit. Abyste tak Navigátora mohli použít, musíte si nechat vyměnit svoji kartu SIM. Špatnou zprávou je, že tato výměna vás přijde na 400 Kč (všechny ceny v článku jsou bez DPH); za velmi dobrou zprávu ale považujte to, že na nové SIM už je GSM bankovnictví (v minulosti na kartě nebylo). Pokud si budete kupovat novou kartu SIM, budete na ní už mít Navigátor zdarma. Paegas Navigátor samozřejmě mohou využívat majitelé tarifních programů i předplacených karet Paegas Twist.

V menu Paegas Navigátor na displeji mobilního telefonu vyberete, které objekty chcete najít. Může jít o hotel, benzínovou stanici, lékárnu, nemocnici, bankomat, divadlo apod. Zadáte, kolik chcete dostat odpovědí, a SIM toolkitová aplikace odešle zprávu. Nemusíte zadávat, kde se nacházíte; to pozná při odesílání požadavku síť za vás. Vrátí se vám několik textových zpráv (podle počtu objektů, které jste hledali - může jich být až devět), ve kterých je vždy jméno objektu, jeho adresa, případné telefonní číslo a další potřebné informace.

Výhodou Paegas Navigátoru oproti konkurenčnímu Mobilnímu průvodci Eurotelu nebo Oskarovu Kompasu je automatické zjištění polohy - nemusíte složitě vyplňovat, kde se nacházíte. Navíc zjištění polohy je přesnější, než když uživatel sám sděluje systému, kde se zřejmě nachází. Také neplatíte za spojení (konkurence používá wap), ale za vyřízené odpovědi. Jenže výměnou za toto pohodlí při zadávání na displeji mobilu neuvidíte jednoduchou mapku nebo směrovou růžici. A také pro operátora je wap jednodušší - může pohodlně přidávat nové funkce, měnit strukturu menu aplikace, a to bez toho, že by si uživatelé museli vyměňovat za poplatek kartu SIM.

Za každý požadavek na vyhledání objektu zaplatíte podle svého tarifního programu (nebo tarifu předplacené karty). Přijatá odpověď je zpoplatňována dvěmi korunami za každý zjištěný objekt.

Kdepak jsi, miláčku?

Paegas SMS Locator umožňuje prostřednictvím jednoduché textové zprávy zjistit, kde se nachází jiný mobilní telefon. Sledovaný mobil musí obsahovat kartu Paegas Profi SIM se zapnutou aplikací Paegas Locator. Abyste mohli lokalizovat takový mobil, musíte znát jeho LPIN a telefonní číslo - tedy stejně, jako v případě klasického Paegas Locatoru.

Ze svého mobilu pošlete textovku ve formátu KDE LPIN TEL_ČÍSLO na telefonní číslo 5727. Zpět vám přijde popis místa, kde se hledaný mobil nachází. To samozřejmě v případě, že zadáte správný LPIN. Ten si definuje majitel sledovaného mobilu a musí vám jej říct, jinak polohu nezjistíte.

Za odesílané textovky neplatíte; platí se za přijatou odpověď. Za prvních 200 zjištění polohy během jednoho měsíce zaplatíte osm korun za každou lokalizaci. Od 201. do 500. dotazu na polohu poslaného ve stejném měsíci zaplatíte šest korun. Každý další dotaz vás v tomto měsíci přijde už jenom na čtyři koruny. Stejné ceny platí od 1. října i pro službu Paegas Locator. Majitelé karet Twist zaplatí za každý vyřízený dotaz 14,80 Kč (cena je s DPH).

I když první aplikací, která vás asi napadne, je možnost sledovat manželku/milenku (případně se rovnou děsíte obráceného postupu), nejčastěji se bude SMS Locator používat zřejmě pro sledování ukradených automobilů nebo pro zjišťování místa, kde se pohybují vaše děti. Pro tato použití byl totiž klasický Paegas Locator příliš drahý a náročný.

Nashledanou a dobře se vraťte

Poslední novinkou, kterou chystá od začátku října RadioMobil pro své zákazníky, je Goodbye Message. Když opustíte síť Paegas a zaroamujete do jiné (nebo se do ní poprvé přihlásíte), dostanete textovou zprávu s informacemi o volání v zahraničí a nejdůležitějšími telefonními čísly. Za tuto zprávu nebudete nic platit. České textovky posílají některé sítě (nejčastěji ze skupiny T-Mobile) už dnes; RadioMobil nyní rozšiřuje tuto příjemnou službu do všech sítí GSM, které podporují textové zprávy.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Apple vydělává na smartphonech víc než všichni ostatní výrobci dohromady

iPhone X by mohl Applu zajistit rekordní tržby

Výrobci smartphonů hlásí rekordní příjmy. Přes pokles prodejů v předvánočním období totiž rostla jejich průměrná cena....

Za tisíce si udělají z mobilu dobrovolně těžítko

Kryty Roxxlyn

Z poměrně neobvyklého materiálu vyrábí pouzdra pro mobilní telefony firma Roxxlyn. Speciální kryt smartphone pokryje...

Lidem v šuplících leží nedostatkový materiál do elektromobilů

Šuplík

Výrobci automobilů, kteří hledají nové dodávky kobaltu, jenž je důležitý pro výrobu baterií, by se mohli zaměřit na...Najdete na iDNES.cz