Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ovládejte PDA myší + klávesnicí a zjistěte rychlost Palmu (PalmareFreeware 102)

aktualizováno  1. ledna 0001 
Osm novinek naší freewarové rubriky čeká na vaše stažení. Můžete si přečíst o programu World Population Clock, který ukazuje nárůst počtu lidí na zeměkouli. Dead Pixel test prověří obrazovku na přítomnost mrtvých bodů, s Matches si zahrajete populární hru sirky a Speedy zjistí rychlost vašeho Palmu.

Pokud patříte mezi fanoušky programů, za které nemusíte platit, zveme vás na další procházku novinkami z této softwarové kategorie. Na vaše kapesní počítače míří další novinky ze světa PDA freeware.

Naše downloadové odkazy směrují většinou mimo náš server. Nemůžeme ovlivnit to, že tvůrce aplikace změní odkaz, aplikaci stáhne, či jeho server má výpadky. Nemůžeme samozřejmě zajišťovat rozesílání takto problémových aplikací e-mailem. Z tohoto důvodu jsme ovšem rádi, když nás na problémy s downloady upozorníte - většina z nich je totiž způsobena novou verzí a změnou URL. Děkujeme za pochopení.

POCKET PC  

Remote Keyboard v1.0

Remote Keyboard potěší ty uživatele, kteří by rádi ovládali své PDA pomocí myši či do něj psali standardní počítačovou klávesnicí. Stačí si nainstalovat Pocket PC Connector, zmíněný program a po propojení přes ActiveSync nebo TCP/IP síť je možné kapesní počítač ovládat výše zmíněnými vstupními zařízeními.

PalmareFreeware

Autor: TranCreative, download zde

WM10-Skin v1.0

Pokud patříte mezi uživatele přehrávače Windows Media Player, který je nainstalován na vašem počítači s OS od Microsoftu a rádi byste měli stejný kabátek aktuální verze i v PDA, můžete vyzkoušet WM10-Skin. Ten se postará o to, aby kapesní přehrávač vypadal stejně jako jeho větší bratříček na PC. Pro použití skinu jej stačí rozbalit a umístit do adresáře s přehrávačem, standardně  \Program Files\Windows Media Player.

PalmareFreeware

Autor: SERG.CORP, download zde

MetrO v5.2.5

Program MetrO asi netřeba představovat. Vyhledávač spojení v desítkách měst mnoha zemí se dočkal nové verze, která přináší několik změn. Mezi ty zásadní patří přidání několika nových měst (Kiel a Osnabrück v Německ u a St. Gallen ve Švýcarsku. Vylepšení doznalo vyhledávání ve spoustě dalších z nich, přibyla rovněž jazyková podpora pro srbštinu, makedonštinu či bulharštinu - v současné době je tak program lokalizován do téměř čtyřicítky řečí, včetně české.

PalmareFreeware

Autor: Patrice BERNARD, download zde

Adobe Reader for Pocket PC v2.0

Čtečka PDF dokumentů pro PPC od Adobe se dostala již do verze 2.0. Program nově podporuje slide show, download digitálních edicí oblíbených knih či bezdrátový tisk přímo z handheldu. Stejně jako na jiné platformy, i pro PocketPC šíří výrobce aplikaci zdarma.

PalmareFreeware

Autor: Adobe, download zde

PALM OS

World Population Clock (WPC) v1.0

World Population Clock je malá, ale užitečná aplikace, která ukazuje nárůst počtu lidí na naší planetě. Kromě toho může uživatel aplikace zobrazit různé události z minulosti, při kterých lidé umírali a také jejich počet (na screenshotu uvedeno množství utopených při zkáze Titanicu).

PalmareFreeware

Autor: Pierre RAUFAST, download zde

Matches v3.1

Matches jsou jednoduchou hrou u nás známou jako Sirky. Hráč soupeří proti počítači a má za úkol odstranit vždy jednu až tři zápalky. Ten, na koho zbyde poslední sirka prohrává. Ve hře je možné zvolit, zda mají být sirky animované či nikoliv (pokud ano, při odstraňování efektně hoří).

PalmareFreeware

Autor: Laurent DUVEAU, download zde

Dead pixels test v1.0

Název aplikace Dead pixels test asi hovoří za vše - program po svém spouštění na Palmu ukazuje, zda nejsou na obrazovce vadné pixely. Nepodává o tom sice žádnou zprávu, střídáním červené, zelené a modré barvy na obrazovce však sami můžete vidět, zda neskrývá nějaký mrtvý bod.

PalmareFreeware

Autor: Alexander Rassenikov, download zde

Speedy v4.0

Jestli si chcete ověřit, jak rychlý je váš Palm OS handheld v porovnání s ostatními typy, můžete využít služeb aplikace Speedy, která změří rychlost vašeho PDA a výsledky zobrazí v přehledných pruhových grafech. V databázi je na 70 modelů, přičemž další můžete sami přidávat. Nová verze přináší grafickou změnu okna s detaily o měřeném handheldu, přidává podporu pro programy na zvýšení frekvence procesoru PDA, několik nových modelů a mnoho dalších drobností. 

PalmareFreeware

Autor: Laurent DUVEAU, download zdeNejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Ilustrační snímek

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

Najdete na iDNES.cz