Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

OtterBox - opravdu nerozbitná pouzdra!

aktualizováno 
Dnes se vám pokusíme představit dva typy opravdu nerozbitných pouzder. Jedná se o produkty americké firmy, která se specializuje na výrobu speciálních pouzder, která odolávají hrubému zacházení a vodě.

 

Otter Box

První pouzdro je zcela uzavřený typ pro uskladnění a převoz zařízení. Můžeme uvnitř uchovávat zařízení typu MP3 přehrávačů, digitálních fotoaparátů, vlastní PDA, paměťová média, ale i doklady, kreditní karty a vůbec vše, co dovnitř "nacpeme". Toto pouzdro je ekvivalentem pouzdra Otter Box, které vám níže představím spolu s fotografiemi. Horní díl, kterým pouzdro zavřeme, je zhotoven z tvrzeného ABS plastu, stejně jako zadní stěna, a tak je okolním zrakům skryto, co uvnitř převážíme. Výhodou tohoto pouzdra je spíše jeho univerzálnost a možnost uchovávat rozličné předměty. Navíc vzhledem k tomu, že pouzdro má vrchní díl bez průhledné části, je možné ho mnohem více zatížit a vydrží i v extrémních podmínkách. Mohu uvést, že testované pouzdro je naprosto vodě odolné - od pouhého deště přes stříkající vodu až po potopení do 30ti metrové hloubky. Na obou stranách víka je systém drážek s gumou, která zabraňuje vniknutí vody do vnitřku pouzdra. Pouzdro je dále odolné proti vrypům, poškrábání, tlakům až do hodnoty odpovídající 100 kilogramů a velice odolné proti nárazům. Uvnitř je vystýlka z pěnového materiálu. Vrchní díl se do spodního zacvakne a zajistí dvěma přezkami, které jsou dostatečně tuhé a zabrání náhodnému otevření či odjištění víka. Pouzdro má očko pro uvázání na řemínek (nebo provaz za člunem :)) Dále je na zadní straně nylonová široká páska, kterou pomocí suchého zipu můžete připevnit pouzdro na opasek nebo připnout na ruku nebo ji můžete navléct na dlaň a pevně sevřít; pouzdro je tím dvojitě jištěno.

 

Heavy Armor 2000



Toto pouzdro se vyznačuje podobnými vlastnostmi jako předcházející typ, pouze s jedním velkým rozdílem. Je určeno výhradně pro vlastní PDA; to je možno také v pouzdře ovládat - získáte tak velice odolné pouzdro pro stálou práci. Vrchní díl krytu je totiž vybaven pružnou gumovou průhlednou "blánou", která je pro různé typy PDA, a tak můžete kryt použít nejenom pro Palm, ale také pro iPaq a ostatní PocketPC stroje. Přes blánu je dobře vidět, pouze se o trochu zhorší kontrast displeje, takže je nutné používat podsvětlení v místech, kde jej dosud potřeba nebylo. Dotykový displej je možno pohodlně ovládat, pouze je zapotřebí vynaložit větší sílu, resp. tlak, tak aby byly dobře rozpoznávány znaky a tahy.





Na vrchní části je umístěna dvojice štěrbin, které zajišťují, že do nich zacvaknete stylus a nemusíte se již dále starat. Guma drží stylus pevně a je vždy po ruce. Dále zde nalezneme opět očko pro uchycení řemínku či jiného poutka, kterým můžete např. karabinou připnout vlastní Otter Box s PDA na pracovní oblek atp. Dále je na zadní straně nylonová široká páska, kterou pomocí suchého zipu můžete připevnit pouzdro na opasek nebo připnout na ruku nebo vložit dlaň a pevně sevřít pouzdro, které je tak tím dvojitě jištěno.

Vzhledem k tomu, že pouzdro má vrchní díl s blánou pro dotykový displej, není vhodné ho potápět pod vodu. Je odolné pouze proti stříkající vodě či mělkému potopení v kaluži, ale ne pro nějaké hloubkové potápění. Pevnost na oděr a pád je však zaručena stejná. Kolem blány jsou totiž dostatečné výstupky z tvrzené umělé hmoty, takže k poškození displeje nemůže dojít (pouze v případě, že by celé pouzdro spadlo přímo displejem na špičatý předmět. Proti této eventualitě doporučuji předcházející typ pouzdra, nemůžeme však používat PDA v pouzdru.).





Dobrou vlastností, kterou jsem si mohl vyzkoušet, je, že i přes toto pouzdro je možné používat infračervený port. Zadní část má totiž průhlednou část, přes kterou je přímá viditelnost na infra port. Pochopitelně dosah není nijak zázračný, ale lepší než PDA z pouzdra pracně vyndavat.

Pro veškeré bližší informace si nalistujte stránku dodavatele, kterému tímto děkujeme za zapůjčení na testování a za poskytnuté fotografie.

RedGrep s.r.o.

 

Závěr:

Pokud používáte PDA v extrémních podmínkách, chcete ho maximálně ochránit proti možnému poškození, jsou právě tato dvě pouzdra tím nejlepším, co na trhu naleznete! Velice dobré je přizpůsobení pro různé typy PDA. Dalším plusem je dvouletá záruka u dodavatele a neomezená záruka přímo u výrobce.




Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...



Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Další z rubriky

Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Příští OnePlus bude mít konečně voděodolnou konstrukci

OnePlus 6 se na prvním oficiálním snímku příliš neodhaluje. Leží totiž pod...

Smartphony OnePlus příliš prostoru ke kritice svým konkurentům nedávají. Téměř nejmodernější hardware bývá uložen v...



Najdete na iDNES.cz