Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operátoři zrychlují pevné připojení k internetu. Nově až na 40 Mb/s

aktualizováno 
Od pondělí 3. září nabídnou Telefónica i Vodafone rychlejší VDSL připojení k internetu. T-Mobile zrychlí o dva dny dříve. Maximální rychlost přenosu dat vzroste bez navýšení měsíčních poplatků až na 40 Mb/s.

Operátoři nabídnou od září rychlejší VDSL připojení. Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Zrychlení internetu se dočkají zákazníci v lokalitách, v nichž je dostupná technologie VDSL. Operátoři ale upozorňují, že záviset bude také na technických parametrech přípojky. Rychlejší připojení nebude vyžadovat žádnou předchozí aktivaci ani restart modemu. Stávající měsíční poplatek se zákazníkům nezvýší.

Rychlejšího VDSL připojení mohou využít i stávající zákazníci s pomalejším ADSL, pokud je v jejich místě VDSL dostupné. Přechod je zdarma, a to při zachování stávajícího měsíčního paušálu. Je však nutné pořídit si VDSL modem.

"Neustále pracujeme na zlepšování parametrů naší pevné sítě. Zvýšení stávající rychlosti zaznamená více než 180 tisíc našich zákazníků s tarify Optimal a Aktiv. Přitom nejvyšší rychlost stahování v rozmezí 30 až 40 Mb/s je nyní nově dostupná pro dalších zhruba milion našich přípojek," říká Aleš Veselý, ředitel segmentu domácností společnosti Telefónica Czech Republic.

Zákazníkům s nejvíce využívaným tarifem Optimal vzroste maximální rychlost stahování dat z původních 16 Mb/s na 20 Mb/s, současně se navýší také rychlost odesílání dat z 1 Mb/s na 2 Mb/s. Beze změny zůstane pouze tarif Start. Vyšší přenosovou rychlost zaznamenají u tarifů Optimal a Aktiv také firemní zákazníci.

Tarifsoučasná rychlost v Mb/s (stahování/odesílání)rychlost v Mb/s od 3. září (stahování/odesílání)
Start2 / 0,252 / 0,25
Optimal16 / 120 / 2
Aktiv25 / 240 / 2

T-Mobile navýší přenosové rychlosti u svých tarifů Internet na doma a Internet ve firmě. U varianty Standard nabídne maximální rychlost 20 Mb/s, u varianty Premium 40 Mb/s. Změna proběhne automaticky a zákazníci o ní budou informováni e-mailem.

"Zájem o pevný internet od T-Mobile neustále roste. Za první polovinu roku protekly přes pevné sítě téměř tři čtvrtiny loňského objemu dat," řekl František Mala, marketingový ředitel společnosti T-Mobile.

Tarifsoučasná rychlost v Mb/s (stahování/odesílání)rychlost v Mb/s od 1. září (stahování/odesílání)
Internet na doma Standard16 / 120 / 2
Internet na doma Premium25 / 240 / 2
Internet ve firmě Standard16 / 120 / 2
Internet ve firmě Premium25 / 240 / 2

Vyšší přenosové rychlosti se dočkají také zákazníci Vodafonu, kteří využívají pevného připojení internetu na doma. "Využíváme VDSL připojení od Telefóniky O2. Vyšší přenosovou rychlost proto budou mít k dispozici i naši zákazníci. Zrychlení proběhne v průběhu soboty a neděle, od pondělí by všichni zákazníci s tarifem VDSL 25 Mb/s měli mít navýšenou rychlost. Ceny zůstávají stejné," informovala nás Adéla Konopková z tiskového oddělení Vodafonu.

Autor:Nejčtenější

Toto bude pecka mezi smartphony do 10 tisíc. Konkurence se zapotí

Huawei P20 Lite

Huawei představil nový model P20 lite, který nejenom předznamenává příchod nových top modelů, ale také ukazuje, že...

Právo opravit si mobil řeší Applu a Googlu pod okny. Firmám se to nelíbí

(Ilustrační snímek)

Opravit si doma rozbitý telefon není nic snadného. Potřebujete k tomu speciální nástroje, součástky se montují natolik...Test Samsungu Galaxy S9+. Drobné změny přinesly téměř dokonalý smartphone

Samsung Galaxy S9+

Už poněkolikáté v řadě sáhl Samsung u špičkových modelů řady Galaxy S k postupné evoluci. Letošní modely S9 a S9+ se od...

KOMENTÁŘ: Nokia 8110 je výborný krok, obyčejným telefonům dává naději

Nokia 8110 4G na premiéře v Barceloně

Retro Nokia 3310 se stala prodejním hitem, a i proto se nejspíš značka rozhodla to s reinkarnací zkusit znovu....

Nokia připravuje svůj nejlepší mobil, bude to přímý soupeř iPhonů

Nokia 8 Sirocco

Novodobá Nokia sice už má špičkový model 8 Sirocco, ale chystá se ještě lepší smartphone. Ten ponese označení číslovkou...

Další z rubriky

S rodinnými tarify ušetříte i 19 tisíc ročně. Ale je potřeba počítat

Ilustrační snímek

Tarif pro rodinu byl dlouhou dobu výsadou pouze Vodafonu. O2 představilo rodinný balíček až loni v dubnu a T-Mobile až...

Toto jsou tajné tarify operátorů. Pro děti je i tarif zdarma

Ilustrační snímek

Operátoři se dlouhodobě snaží o zjednodušení tarifní nabídky, a to třeba i vyřazením starších či zákazníky méně...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Najdete na iDNES.cz