Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operátoři vám pomohou s přečíslováním na SIM kartě

aktualizováno 
Všichni čeští mobilní operátoři pomohou svým zákazníkům s úpravou jejich telefonních seznamů tak, aby je mohli používat i po přečíslování, které proběhne 22. září.
Operátoři sítí mobilních telefonů pomohou svým zákazníkům pohodlně zvládnout změnu telefonních čísel.
Nutnost změnit si všechny záznamy na SIM kartě a v paměti telefonu přitom děsí nejednoho majitele mobilního telefonu. Přečíslování, kvůli kterému je potřeba upravit své telefonní záznamy totiž proběhne již v noci z 22. září. V tomto týdnu jsme již přinesli informace o programu „Přečíslovač“ spolupracujícím s USB čtečkou (upravuje kontakty na SIM kartě) a CD-ROMu Softwarových novin (upravuje kontakty vedené v PC). První řešení vyžaduje investici do čtečky a řeší pouze SIM kartu, druhá možnost přijde na 89 korun za koupi časopisu. Upravená čísla je pak možné nahrát i do mobilního telefonu. Nyní se do problému vložili i mobilní operátoři.

Co operátoři nabízejí

Zákazníci Eurotelu se přečíslování nemusejí obávat. Přinesou do značkové prodejny svůj mobilní telefon, zaplatí jednu korunu a po chvíli odejdou s aktualizovanými telefonními čísly.
To samé platí pro zákazníky RadioMobilu s tím, že nebudou platit ani symbolickou korunu. Služba Eurotelu je k dispozici již nyní, Radiomobilu také, ale oficiálně ji spustí přímo před přečíslováním. Jeho značkové prodejny budou otevřeny i v neděli 23.9.
Stejnou možnost nabízí také Oskar, který svým zákazníkům čísla upraví zdarma ve ve svých značkových prodejnách. Na svých internetových stránkách však nabízí ke stažení program OskarEditor, který převede telefonní čísla uložená v textových nebo tabulkových editorech včetně Outlooku. Tento editor je možné také koupit za korunu v Oskarových prodejnách a lze jej objednat také prostřednictvím OskarKontaktu.

Ti, kteří si nechají telefonní seznam upravit před přečíslováním 22.9., získají však jen novelizovaná čísla mobilních stanic. Čísla pevných linek bude možné získat až po provedení přečíslování.

Upozornění

Telefonní čísla na mobily se upravují pouze převedením do tzv. mezinárodního formátu. Každé číslo tak začíná předčíslím +420 a ne jak bylo možné dosud samotným 060 nebo 07. Upravená čísla proto budou fungovat i před provedením přečíslování. U pevných stanic se však mění celá čísla a tak nová čísla bude možné používat až od 23. září.

Informace o nových číslech pevných stanic je možné získat také na internetových stránkách Českého Telecomu či Contactelu.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

O2 výrazně vylepšuje studentský tarif. Nově nabídne až 10 GB dat za 499 Kč

Ilustrační snímek

Operátor O2 od května představí vylepšené studentské tarify [:kůl:]. Vyšší varianta bude při shodném měsíčním paušálu...

Češi se ještě letos dočkají nejrychlejší sítě. Ale jen na chvíli

Ilustrační snímek

Již v září spustí Český telekomunikační úřad pilotní provoz mobilní sítě 5G. Časově omezený provoz ve spolupráci s...

T-Mobile vylepšuje pevný internet přes LTE. Stačí elektrická zásuvka

Ilustrační snímek

T-Mobile zjednodušuje instalaci u jednoho z tarifů domácího pevného internetu přes mobilní sítě. U tarifu S už nebude...Najdete na iDNES.cz