Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Opera Mini 4.1 oficiálně v plné verzi. Stahujte zdarma

aktualizováno 
Fanoušci nejpopulárnějšího internetového prohlížeče pro mobilní telefony Opera Mini si mohou zdarma stáhnout její novou verzi s označením 4.1. Prozradíme vám, proč je lepší.

Nová verze Opery Mini je již tradičně nabízena zcela zdarma | foto: Adam Pospíšil, Mobil

Po půl roce představila norská společnost Opera Software novou verzi mobilního internetového prohlížeče, který je na žebříčku používanosti absolutní jedničkou.

Program nese označení 4.1 a přináší mnoho vylepšení. O betaverzi nové Opery Mini jsme vás informovali již na začátku dubna, nyní je nabízena ve finální podobě. - více o betaverzi Opery Mini 4.1 čtěte ZDE

Stejně jako všechny předchozí varianty Opery Mini je i tato vytvořená v platformě Java MIDP 2.0, a lze jí tak spustit ve většině mobilních telefonů na současném trhu.

Nejpoužívanější prohlížeč je stále bezplatný

Největší výhoda Opery Mini i nadále zůstává - za její stažení nemusíte zaplatit ani korunu. Instalaci lze provést třemi způsoby. Instalační soubor můžete stáhnout přímo na internetových stránkách prohlížeče a posléze ho do telefonu nahrát například pomocí datového kabelu či bezdrátové technologie Bluetooth.

Druhou možností je využít wap - v telefonu stačí zadat adresu http://mini.opera.com/. Při stahování přes wapové stránky však musíte počítat s případnými poplatky za data, a to v závislosti na vašem tarifu u operátora.

Výrobce nyní zavedl i službu pro stáhnutí prohlížeče přes textovou zprávu. Z tohoto portálu si pak jednoduše pošlete internetový odkaz na instalátor přímo do telefonu.

V čem je lepší?

Nová verze přináší opravdu spoustu zajímavých vylepšení. Jedná se především o mnohem rychlejší systém. Výrobce dokonce tvrdí, že oproti původní verzi až o padesát procent.

Prohlížeč Opera Mini 4.1 Prohlížeč Opera Mini 4.1 Prohlížeč Opera Mini 4.1

Nemáme možnost rychlost prohlížeče změřit na procenta, ale na vlastní kůži jsme se přesvědčili, že "brouzdání" po internetu je opravdu mnohem příjemnější. Program reaguje na požadavky uživatele s mnohem kratší odezvou a celkově při ničem zbytečně nezdržuje.

Další "vychytávkou", kterou aplikace pro platformu Java nabízí, je automatické vyplňování internetové adresy. Pokud tedy máte svůj oblíbený server a chodíte na něj často, nebudete pokaždé muset vypisovat jeho adresu. Program vám ji při psaní počátečních písmen automaticky nabídne. K dispozici jsou ale samozřejmě i klasické záložky.

Prohlížeč Opera Mini 4.1 Prohlížeč Opera Mini 4.1 

Co nás velmi mile překvapilo, je funkce vyhledávání v textu na internetových stránkách. Jde o možnost, kterou jsme v předešlých verzích Opery Mini skutečně postrádali. Jednoduše zadáte hledané slovo nebo jeho část a program prohledá celou stránku a požadovaný text zobrazí - tak, jak to známe z klasických počítačových prohlížečů.

Narazili jste na zajímavý web a chtěli byste k němu mít přístup i v offline režimu? Není nic jednoduššího než si danou stránku uložit přímo do paměti telefonu. V prohlížeči si ji pak jednoduše budete moci kdykoliv znovu zobrazit.

Prohlížeč Opera Mini 4.1 Prohlížeč Opera Mini 4.1 Prohlížeč Opera Mini 4.1

Poslední novinkou, kterou populární internetový prohlížeč přináší, je možnost připojit přílohy k e-mailovým zprávám. Jestliže tak používáte některou z webmailových služeb, přijde vám tato možnost dozajista vhod. V menu telefonu jednoduše vyberete požadovaný soubor a vložíte ho do zprávy.

Proč ji nevyzkoušet?

Nová verze internetového prohlížeče Opera Mini jednoznačně stojí za vyzkoušení. Pokud to nechcete učinit přímo ve vašem telefonu, lze použít simulátor aplikace na těchto stránkách. Vzhledem k tomu, že program je nabízen zcela zdarma, není na co čekat! Nová verze Opery Mini vám zajisté ušetří spoustu času.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.Najdete na iDNES.cz