„Želé efekt“ u OnePlus 5 nelze opravit, na vině je kopírování iPhonu

  • 60
OnePlus 5 je jedním z nejlépe vybavených současných smartphonů, který se navíc prodává za bezkonkurenční cenu. Ovšem čínský výrobce se dopustil několika přešlapů.

Hodně kritizován je u některých uživatelů takzvaný „jelly effect“, tedy přeloženo želé efekt. Ten způsobuje, že se při skrolování v menu obraz podivně vlní - působí to, jako by byl z želé.

Výrobce tvrdí, že je to přirozená vlastnost. Ovšem řada uživatelů o nic takového nestojí. Nyní se ukázalo, že jde pravděpodobně o konstrukční chybu, kterou nelze nijak opravit.

Server XDA Developers přišel s odhalením, že OnePlus jednoduše vložil displej do nového modelu obráceně. Nejde o chybu na montážní lince, tak byl celý telefon navržen.

OnePlus se totiž podle serveru BGR inspiroval u iPhonu 7 Plus, kdy se snažil umístit dvojitý fotoaparát a anténu na stejné místo. Z toho důvodu chybí místo pro ovladač displeje.

Ten musel být umístěn ve spodní části na rozdíl od předchozího modelu OnePlus 3T. Ten přitom má naprosto shodný displej i ovladač jako novinka s typovým číslem 5.

OnePlus 5 má namontován displej obráceně.

Ovladač displeje, který našel místo ve spodní části, si vynutil obrácení displeje. Kritizovaný želé efekt, tak nelze opravit pomocí softwarového vylepšení, jde o konstrukční chybu.

Obdobná konstrukce jako u iPhonu 7 Plus se odráží i na vzhledu nového OnePlus 5. Oba telefony jsou si podobné, zejména u zmiňovaných čoček fotoaparátu a i u stejně tvořených proužků pro prostup signálu.

Byl odhalen další supersmartphone za super cenu. Designem nenadchne

Obracený displej není jedinou chybou, kterou uživatelé kritizují. Objevily se problémy s příjmem wi-fi signálu a špatnou stabilizací videa. Rovněž se zjistilo, že při nahrávaní videa se stereo zvukem v režimu naležato se pravý a levý kanál prohodí.

Kritizován je také přístup společnosti k testům výkonnosti, takzvaným benchmarkům. OnePlus byl už v minulosti kritizován, že dokáže detekovat spuštění benchmarku a pak krátkodobě zvýšit výkon procesoru.

Ani po kritice u minulého modelu se u novinky nic nezměnilo a i OnePlus 5 stejně v benchmarcích podvádí. To je jeden z důvodů, proč nový model nenalezneme v žebříčcích nejvýkonnějších současných smartphonů.