Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

OmniRemote Pro - opravdu dobré dálkové ovládání

aktualizováno 
V pondělí jsme vás informovali o nové verzi dálkového ovladače OmniRemote - podíval se na něj ještě David a věřím, že nám odpustíte další článek na toto téma... (itr)OmiRemote Pro přináší novou vlnu dálkových ovladačů na PalmOS. OmniRemote Pro plně podporuje operační systém PalmOS verze 4.0, podporuje nový hardware, který je použit v nových PDA jako barevný displej, velké rozlišení 320 x 320 bodů a také např. jog dial. U některých modelů je se zlepšenou infračervenou částí mnohem lepší i dosah takto používaného dálkového ovládání.Nyní se však podívejme na to, co všechno nový OmniRemote Pro umí:

 • Kompletně uživatelsky nastavitelné prostředí - nakreslete si tlačítka tam, kde chcete a jak chcete.
 • Není limitován počet tlačítek - nakreslete a umístěte na displeji tolik tlačítek, kolik potřebujete, a neomezujte se :)
 • Učící se režim dálkového ovládání - naučte OmniRemote neomezený počet dálkových ovládání na všechny spotřebiče, které máte doma…
 • Podpora makro funkcí - nadefinujte si makra pro jedno tlačítko. Tj. umožní Vám nastavit několik sekvencí na jediné zmáčknutí tlačítka, s neomezeným počtem kroků v dané sekvenci. Možnost nastavení pauzy mezi vysílanými sekvencemi.
 • Podpora časovačů (Timer) - je zde možnost nastavit jich až 32 pro vykonání určitých makro příkazů při tom, když nejste u obsluhy. (Položíte Palma před video a v 19:30 Vám pošle přes infračervený port signál do videa a začne nahrávat…) časovač funguje i kdyź zrovna není spuštěn OmniRemote.
 • Možnost rotace obrazovky - tato funkce je určena pro PDA, která mají umístěn infračervený port na jiné než vrchní straně PDA.
 • Podpora velkých rozlišení displejů - 320 x 320 bodů a barevné displeje
 • Pozadí - nastavte si různá pozadí jak pro tlačítka, tak pro vlastní pozadí, nebo obrázek "GoodBye" při opuštění programu.
 • Tlačítka - nadefinujte si taková tlačítka, která se Vám nejvíce líbí. V režimu nováček si můžete vybírat z přednastavených.
 • Fonty - používejte font, jaký Vám umožňuje Vaše PDA.
 • Nová struktura menu - nová stromová struktura rozbalovacích menu Vám umožňuje rychlejší hledání a přehlednost. Navíc menu se otáčí podle toho, v jakém režimu jste (otočený displej).
 • Editace tlačítek - jednoduchá editace použitím funkcí Kopírovat, Vložit.
 • Použití hardwarových tlačítek - v aplikaci si můžete nadefinovat, které funkce přiřadíte hardwarovým tlačítkům. Samozřejmě nevyjímaje jogwheel o Sony Clié.
 • Beamování databází - pokud Váš kolega má také OmniRemote, není nic snazšího, než mu poslat vlastní nadefinovaná tlačítka, pozadí nebo celý OmniRemote a on si může vše přenastavit po svém, jen využije Vaší databáze. 

Závěr:

Nový OmniRemote Pro vypadá opravdu dobře, teď již stačí pouze nadefinovat klávesy po svém, naučit je dané příkazy a sednout si do obýváku.Nejčtenější

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

iPhone XS Max

Apple slavil v loňském roce výročí deseti let od uvedení svého prvního smartphonu. Proto připravil zcela nový přístroj,...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Ilustrační snímek

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Najdete na iDNES.cz