Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

OmniRemote Pro - opravdu dobré dálkové ovládání

aktualizováno 
V pondělí jsme vás informovali o nové verzi dálkového ovladače OmniRemote - podíval se na něj ještě David a věřím, že nám odpustíte další článek na toto téma... (itr)OmiRemote Pro přináší novou vlnu dálkových ovladačů na PalmOS. OmniRemote Pro plně podporuje operační systém PalmOS verze 4.0, podporuje nový hardware, který je použit v nových PDA jako barevný displej, velké rozlišení 320 x 320 bodů a také např. jog dial. U některých modelů je se zlepšenou infračervenou částí mnohem lepší i dosah takto používaného dálkového ovládání.Nyní se však podívejme na to, co všechno nový OmniRemote Pro umí:

 • Kompletně uživatelsky nastavitelné prostředí - nakreslete si tlačítka tam, kde chcete a jak chcete.
 • Není limitován počet tlačítek - nakreslete a umístěte na displeji tolik tlačítek, kolik potřebujete, a neomezujte se :)
 • Učící se režim dálkového ovládání - naučte OmniRemote neomezený počet dálkových ovládání na všechny spotřebiče, které máte doma…
 • Podpora makro funkcí - nadefinujte si makra pro jedno tlačítko. Tj. umožní Vám nastavit několik sekvencí na jediné zmáčknutí tlačítka, s neomezeným počtem kroků v dané sekvenci. Možnost nastavení pauzy mezi vysílanými sekvencemi.
 • Podpora časovačů (Timer) - je zde možnost nastavit jich až 32 pro vykonání určitých makro příkazů při tom, když nejste u obsluhy. (Položíte Palma před video a v 19:30 Vám pošle přes infračervený port signál do videa a začne nahrávat…) časovač funguje i kdyź zrovna není spuštěn OmniRemote.
 • Možnost rotace obrazovky - tato funkce je určena pro PDA, která mají umístěn infračervený port na jiné než vrchní straně PDA.
 • Podpora velkých rozlišení displejů - 320 x 320 bodů a barevné displeje
 • Pozadí - nastavte si různá pozadí jak pro tlačítka, tak pro vlastní pozadí, nebo obrázek "GoodBye" při opuštění programu.
 • Tlačítka - nadefinujte si taková tlačítka, která se Vám nejvíce líbí. V režimu nováček si můžete vybírat z přednastavených.
 • Fonty - používejte font, jaký Vám umožňuje Vaše PDA.
 • Nová struktura menu - nová stromová struktura rozbalovacích menu Vám umožňuje rychlejší hledání a přehlednost. Navíc menu se otáčí podle toho, v jakém režimu jste (otočený displej).
 • Editace tlačítek - jednoduchá editace použitím funkcí Kopírovat, Vložit.
 • Použití hardwarových tlačítek - v aplikaci si můžete nadefinovat, které funkce přiřadíte hardwarovým tlačítkům. Samozřejmě nevyjímaje jogwheel o Sony Clié.
 • Beamování databází - pokud Váš kolega má také OmniRemote, není nic snazšího, než mu poslat vlastní nadefinovaná tlačítka, pozadí nebo celý OmniRemote a on si může vše přenastavit po svém, jen využije Vaší databáze. 

Závěr:

Nový OmniRemote Pro vypadá opravdu dobře, teď již stačí pouze nadefinovat klávesy po svém, naučit je dané příkazy a sednout si do obýváku.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...Najdete na iDNES.cz