Odposlech přes Panasonic GD 30

Panasonic nám poskytl svůj názor na možnost odposlouchávat majitele mobilních telefonů Panasonic GD 30 a dalších.
Společnost Panasonic nám již včera poslala své vyjádření k problému telefonu typu GD 30 a dalších. Nedopatřením jsme jej nezveřejnili současně s článkem, proto tak činíme dnes.

 

V Praze dne 13. dubna 2000

Vážený pane Součku,

tímto dopisem bychom rádi reagovali na článek o mobilním telefonu Panasonic EB-GD30, který máte v úmyslu zveřejnit.

Článek má být zaměřen na automatický přijem hovoru během psaní krátkých textových zpráv, aniž by uživatel byl na příchozí hovor předem upozorněn.

Na základě Vašeho vzájemného rozhovoru s naším technikem panem Šindelou, jsme provedli test několika různých modelů, mobilních telefonů Panasonic.

Funkce ( vlastnosti ) jako je psaní SMS, nebo příjem hovoru jsou u všech modelů shodné.

Test byl proveden na dvou telefonech EB-GD30 ( kterých se článek týká ), na jednom telefonu

EB-G520 a na jednom telefonu EB-GD50 ( model odvozený od GD30 ).

 

Na základě tohoto testu nesouhlasíme s tvrzením, že uživatel není na příchozí hovor předem upozorněn.

Váš názor může vycházet z toho, že u všech telefonů Panasonic je příjem hovoru možný libovolnou klávesou, vyjma červené a kurzorové klávesy.

V praxi to znamená, že hovor lze přijmout libovolnou klávesou i při psaní SMS. Pokaždé je však na příchozí hovor uživatel upozorněn.

Příjem hovoru libovolnou klávesou je popsán v každé uživatelské příručce. Pro model EB-GD30, na straně 10.

Pokud uživatel telefonu GD30 píše SMS a někdo mu v tuto chvíli volá, vždy se na display objeví hlášení " Příchozí hovor + ID volajícího " a zároveň se aktivuje zvolený typ vyzvánění.

Je pouze otázkou, jak rychle uživatel zprávu píše, čili v tomto případě, jak rychle hovor přijme.

Má li uživatel nastaveno vibrační vyzvánění je vždy na příchozí hovor upozorněn jak hláškou na display tak vibracemi telefonu.

Je li nastaven běžný typ vyzvánění je uživatel upozorněn hláškou na display, ale nemusí pokaždé zaznamenat vyzváněcí tón.

Tento rozdíl je způsoben tím, že klasické zvonění je na rozdíl od vibračního přerušované a uživatel tak může přijmout hovor, než zazní vyzváněcí tón.

Zároveň nelze souhlasit s Vaším tvrzením, že telefon při psaní SMS upozorní na příchozí hovor pouze v případě, je-li aktivován druhý hovor ( čekání hovoru ), neboť toto nastavení nemá na indikaci příchozího hovoru žádný vliv.

Připouštíme však , že příjem hovoru libovolnou klávesou, může při psaní SMS být někomu na obtíž, neboť uživatel zpravidla hovor přijme dřív, než se rozhodne zda hovor opravdu přijmou chce.

 

S ohledem na skutečnosti, že tuto vlastnost mají i starší modely Panasonic a Vy jediný nás na tuto skutečnost upozornil, nepůsobí zřejmě tato vlastnost uživatelům žádné větší potíže.

 

Věříme, že naše vysvětlení bude pro dostačující a v případě jakýchkoliv dotazů se na nás s důvěrou obraťte.

Děkujeme za dosavadní spolupráci a zůstáváme s pozdravem

Vratislav Hanzlík

servisní ředitel