Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O2 spouští nový vánoční web aneb Zkoulujte své kamarády a vyhrajte

Víme první   13:54aktualizováno  13:54
Telefónica O2 spustila svůj nový vánoční web, který tak trochu vybočuje ze zažitých standardů. Jako na jeden z mála se na něj totiž budete chtít vracet. A nejen kvůli zajímavé grafice, můžete zde vyhrát i řadu zajímavých cen.

Web O2 Vánoce - Nový Vánoční web O2 má především pobavit. Můžete si to na něm s přáteli rozdat v koulované o ceny. | foto: Jan Lodl, Mobil.iDNES.cz

Vánoce jsou už opravdu téměř za dveřmi a obchodníci si mnou ruce v očekávání (opět) rekordních zisků. Mobilní operátoři samozřejmě nestojí stranou, letos se zřejmě rozhodli, že nám nebudou nabízet své zboží, ale rovnou plnit naše tajná přání. Začal s tím Vodafone (více zde), nyní se přidává Telefónica O2. Ta spouští novou verzi internetových stránek O2 Vánoce.

Web O2 Vánoce

Pokud vám teď naskočila alergická vyrážka v očekávání nadýchaného sněhu, infantilních rolniček a tlustého staříka v barvách Coca-Coly, který se Ježíškovi nepodobá ani trošku, buďte v klidu. Na nový web O2 stojí za to zajít, i když Vánoce k smrti nenávidíte. Žádný vánoční sentiment z něj nekape, místo toho se zde setkáte s opravdu zajímavou a působivou grafikou, která není na webu pořád ještě úplně samozřejmá.

Vánoce jsou svátky zábavy

Jak asi každý tuší, cílem i tohoto webu O2 je přilákat vás na nějakou tu "neodolatelnou" vánoční nabídku. Naštěstí to není děláno tak okatě a násilně jako u některých jiných obchodníků. Na tomhle webu se totiž především pobavíte a – jak už jsme zmínili – užijete si opravdu zajímavou prostorovou grafiku.

Web O2 Vánoce

Celá prezentace jen podtrhuje současný trend k větší prostorovosti internetových stránek. Statickými stránkami a jednoduchou grafikou už dnes nikdo návštěvníka nepřiláká. Musíme uznat, že designéři v O2 to dokazují více než jasně. Na webu si můžete projít hned několik téměř reálně vymodelovaných prostředí.

Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce

Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce

Romantické duše určitě na chvíli přitáhne hned první. Iluze zimního podvečera v lese je téměř dokonalá a dokazuje, že vánoční atmosféra se dá navodit i bez zprofanovaných rekvizit. I když v každém z prostředí se vám pochopitelně O2 snaží "podstrčit" nějakou tu neodolatelnou vánoční nabídku, web vás má především bavit.

V každé ze sekcí tak najdete malou mezihru, nejde sice o nijak propracované hry, ale pro ukrácení dlouhé chvíle určitě nejsou k zahození. Navíc po dohrání a splnění úkolu se dozvíte i něco navíc. Nápověda vám může pomoci najít něco, co jste třeba v prostředí neviděli, časem budou ale přibývat i odkazy na tapety nebo vyzvánění pro mobily.

Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce

            Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce

Ocenění si zaslouží i to, že ani v tomto případě nezapomíná Telefónica O2 na svoje charitativní projekty. Ostatně, právě v době Vánoce je většina z nás asi nejvíce nakloněna pomáhat potřebným. Některé sekce jsou tak věnovány Nadaci O2, a především Lince bezpečí. Přímo na stránkách se tak dozvíte, jak snadné je k pomoci se připojit. Věděli jste například, že na Linku bezpečí mohou zákazníci přispět i prostřednictvím svých bonus bodů?

Koulovaná – rozdejte si to s přáteli o ceny

Zřejmě nejatraktivnější částí celého webu je multiplayerová on-line hra o ceny. Celý koncept je postaven opravdu zajímavě a je skoro škoda, že se nachází jen na dočasných vánočních stránkách. Tahle hra by totiž určitě mohla fungovat i samostatně. Grafika je docela obstojná, hratelnost opravdu vynikající. A navíc vás čekají poměrně zajímavé ceny.

Web O2 Vánoce

Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce

Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce Web O2 Vánoce

Celý koncept je založen na jednoduchém principu. Zaregistrujete se do hry, vytvoříte si vlastního avatara (postavu, se kterou budete hrát) a pak můžete další zaregistrované hráče vyzvat na souboj v koulované. Můžete házet koule a samozřejmě se musíte i snažit vyhnout zásahům soupeřů. Na stránkách si můžete virtuálně vyřídit účty s přáteli, ale stejně tak se utkat s jakýmkoli zaregistrovaným hráčem, který je zrovna on-line.

Případně si můžete nastavit, že jste ochotni přijmout výzvu a počkat, až se bude chtít někdo utkat s vámi. Za každé odehrané utkání si přepíšete body, celkové skóre se vám sčítá a na konci ledna, kdy hra končí, získá deset nejlepších hráčů některou z cen (jsou zde herní konzole, mobilní telefony atp.) Můžeme jen doufat, že vyhodnocování bude fungovat lépe než u soutěže o BMW (více zde).

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Za 99 korun si můžete vzít na chatu domácí LTE internet od T-Mobilu

Ilustrační snímek

T-Mobile letos v dubnu zjednodušil instalaci základního tarifu pevného internetu přes LTE. Nová služba vyžaduje pouze...

Trump zásadně odmítá vstup největšího světového operátora do USA

Ilustrační snímek

Zvýšené riziko pro zájmy národní bezpečnosti. To je podle administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa důvod,...

S předplacenkou můžete neomezeně volat až týden na účet operátora

S Go kartou za akční cenu lze získat až týden neomezeného volání na účet...

I v době neomezených tarifů se najdou uživatelé, kteří dávají přednost předplaceným službám. Na trhu je z čeho vybírat,...

Najdete na iDNES.cz