O2 nabízí SMS bránu zdarma, odeslat z ní lze až stovky zpráv měsíčně

aktualizováno 
Telefónica O2 představila inovovanou verzi internetového portálu O2 extra. V jeho rámci startuje i nová SMS a MMS brána, která umožňuje bezplatné zasílaní až stovek zpráv do sítě O2 a to i zákazníkům konkurence. Možnosti portálu tím ale zdaleka nekončí.

Portál nabízí registrovaným až šestici výhod, kterých si mohou užívat. Jen dvě přitom souvisí přímo s mobilním telefonováním. Ostatní jsou zákaznické výhody, díky nimž mohou uživatelé portálu získat zdarma třeba vstupenky na hokej nebo koncert a další společenské akce.

Do portálu O2 extra se mohou registrovat jak zákazníci operátora O2, tak klienti ostatních mobilních operátorů. Množství výhod ale pro ně bude poněkud menší. Konkrétně zmíněné "nemobilní" výhody mohou čerpat pouze zákazníci Telefóniky. Dostat mohou vstupenky na koncerty nebo akce, kterých je O2 partnerem, vstupenky na hokejovou extraligu, slevy na nákupy u partnerů, výhody v lyžařských střediscích nebo možnost získat kreditní kartu O2 City, která majiteli přinese až 20% slevu na služby operátora.

Své zákazníky O2 navíc dělí na dvě skupiny - Silver a VIP. Do druhé skupiny patří ti, kteří u operátora pravidelně utrácejí měsíčně více než 2 500 korun bez DPH. Za to mají nárok na vyšší slevy a přednostní rezervaci vstupenek. A také vyšší limit na odeslané SMS během jednoho týdne. Vstupenky mohou zákazníci získat maximálně dvakrát do roka.

Portál O2 Extra

Ať už chcete využívat jakoukoli výhodu portálu, je nutné se zaregistrovat. Stačí vyplnit obvyklý formulář k zadání osobních údajů. Po jeho odeslání dorazí na zadané telefonní číslo potvrzovací SMS s přístupovým kódem pro přihlášení k portálu. O kód se žádá při každém přístupu na portál. Existuje i možnost nechat si ho namísto na mobilní telefon zaslat na e-mail, který jste zadali při registraci. Nakonec jsme v redakci při testování upřednostnili tuto možnost, protože SMS s kódem chodila s velkým zpožděním nebo vůbec. Vypadá to, že u portálu ještě O2 bude muset vychytat některé mouchy.

Portál O2 Extra

Po registraci a přihlášení lze využívat výhod portálu. Zákazníci cizích operátorů mohou odesílat do sítě O2 zdarma týdně 10 SMS a 10 MMS. Řadoví zákazníci O2 (s typem členství Silver) mají možnost odeslat po pětadvaceti zprávách týdně, VIP členové pak mohou každý týden zadarmo poslat až 100 SMS a MMS. Zdarma jsou ale pouze zprávy do sítě O2, za ostatní se platí podle sazeb vašeho tarifu.

I SMS brána se v našem případě potýkala s drobným zpožděním v doručování zpráv, ale jen v některých případech. Zpráva na cílový telefon dorazí ve standardním tvaru, pokud jste ale registrováni jako zákazník jiného operátora, nezobrazí se v ní jako číslo odesílatele vaše telefonní číslo. Na to je potřeba myslet a nezapomenout se podepsat.

Portál O2 Extra

Zákazníkům O2 odesílá brána zprávy jakoby z jejich čísla, takže adresát může na zprávu odpovědět ihned přímo na jejich mobil. Zprávy mohou být až 760 znaků dlouhé. Problém je v tom, že texty delší než 160 znaků brána rozdělí na patřičný počet zpráv a toto číslo odečte z týdenního limitu. To nám přijde trochu k ničemu, už tak jsou počty volných SMS týdně spíše symbolické. V případě dlouhých zpráv se tak vyplatí posílat rovnou MMS, které mají určený limit 10 000 znaků a 200 kB. Do zpráv operátor nevkládá žádnou reklamu.

Druhou užitečnou funkcí je možnost zálohování dat z vašeho telefonu. Podporovány jsou přístroje značek Nokia, Motorola, Sony Ericsson a HTC, lze také provést zálohu z Outlooku na vašem PC. Korejské značky trochu překvapivě chybí. I v případě podporovaných značek je seznam telefonů relativně malý, ale pro použití může stačit, když vyberete příbuzný model. V případě HTC jsou ale podporována pouze zařízení s Windows Mobile. Po výběru telefonu na něj bude doručena SMS zpráva s nastavením synchronizačního profilu. Pak již stačí pro první zálohu dat následovat instrukce uvedení v internetové aplikaci - v ní je popsáno, jak ve vašem telefonu tuto synchronizaci ručně spustíte.

Portál O2 Extra

Kromě synchronizace kontaktů umí služba zálohovat i data v kalendáři, ale tady je seznam podporovaných modelů ještě kratší, než při prvotním výběru.

Zálohovaná data umí služba v případě jejich ztráty v telefonu opět obnovit. Webová aplikace je k tomu vybavena patřičným průvodcem, který uživatele obnovou provede krok za krokem. K dispozici je několik druhů obnovy - pro případ neúmyslného vymazání dat z telefonu, ztráty telefonu, výměny přístroje za nový a nebo obnova na telefon s novým telefonním číslem.

Portál O2 extra přináší především zákazníkům operátora O2 několik zajímavých možností, jak získat nějaké ty drobné výhody. Nedá se čekat žádná revoluce, ale pokud vám někdo nabízí něco zdarma, proč toho nevyužít? V případě portálu O2 extra není třeba hledat nějaké háčky a kličky, výhody jsou ale pro všechny vlastně dost omezené. Doufejme, že alespoň seznam podporovaných telefonů v případě služby zálohy dat se bude rychle rozšiřovat.Nejčtenější

GLOSA: Proč je iPhone XS Max jednoduše nejlepší smartphone na světě

iPhone XS Max

Každý rok patří iPhony na špičku aktuální produkce a u nového modelu XS Max tomu není jinak. A to i přesto, že v...

Tomu říkáme omluva. Výrobce dá za zpoždění objednávek druhý mobil zdarma

RED Hydrogen One

Výrobce profesionální fototechniky RED bude mít brzy na trhu i vlastní smartphone. Sliboval jej ve dvou verzích, zatím...Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...

Tři roky a tak obrovský skok. Porovnání fotoaparátu iPhonu SE a XS Max

Posunem si prošel i fotoaparát. iPhone SE měl v roce 2016 stejný foťák jako typ...

Fotoaparáty v mobilních telefonech v posledních letech dělají mílové pokroky. Mezi fotomobily patřily iPhony vždy na...

Google se vysmívá nepovedeným fotkám. U něj se to nestane

Pixel 3: Top Shot

Třetí generace Pixelů disponuje navzdory trendům pouze jedním hlavním fotoaparátem. Přesto podle Googlu nehrozí, že by...

Další z rubriky

Operátor chtěl 37 tisíc, jenže smlouva byla uzavřena na ukradený průkaz

Ilustrační snímek

Operátoři by podle Českého telekomunikačního úřadu měli kontrolovat databázi neplatných dokladů. Informuje o tom v...

Velká sláva. Praha pokryla tři stanice metra rychlým mobilním internetem

Ilustrační snímek

Od úterý 2. října mohou cestující na lince C pražského metra používat rychlá mobilní data i v tunelech mezi stanicemi...

Studentský tarif T-Mobilu dotahuje konkurenci. Nejen daty, ale i cenou

Ilustrační snímek

T-Mobile 1. září rozšíří tarifní portfolio o nový studentský tarif. Student Data nabídne uživatelům do 26 let oproti...

Jak přežít rekonstrukci s dětmi? Povolejte do zbraně posily
Jak přežít rekonstrukci s dětmi? Povolejte do zbraně posily

Koupelna nebo kuchyně volají po renovaci... a vás už předem děsí všechno to zařizování a péče o děti ve všudypřítomném prachu. Dali jsme proto v redakci dohromady tipy z vlastních zkušeností. Co by nám pomohlo, kdyby nám někdo řekl před rekonstrukcí?Najdete na iDNES.cz