Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový PalmOS 5 Sony Clié NX70 - informace a obrázky

aktualizováno 
Internetem letí šeptanda o nových modelech firmy Sony řady NX70. Budou mít PalmOS 5.0, CF slot a 200MHz procesor. Novinek je ovšem mnohem víc. Přinášíme ovšem i fotografie.

 

Celá story má značný nádech pikantnosti - informace unikaly včera průběžně celý den, zveřejněny byly některé fotografie, které anonymní zdroj umístil na server Geek a odkud je převzal PalmInfocenter. Po zásahu firmy Sony byly ale fotografie z obou webů staženy.

Na jiném webu (CliéSource) byl k dispozici k prohlížení i stažení PDF soubor s informacemi o modelu NX70V, i ten byl ale na zásah firmy Sony stažen. Firma Sony se snažila seč mohla, nicméně nezabránila tomu, aby nebyl Internet plný obrázků (viz závěr tohoto článku) i informací.

Anonymní zdroj dal na Geek nejen fotografii, ale i několik parametrů nových modelů. Podle nich by měl mít Sony NX70 200 MHz procesor a 16MB RAM. To by nasvědčovalo použití procesoru PXA210, který běží na frekvenci 200MHz (v současné době v nové vlně PocketPC handheldů je používán převážně PXA250 s 400MHz taktem).

NX bude kopírovat sérii NR, kterou nedávno stáhla firma Sony z nabídky na SonyStyle Japan. Podobný vzhled a rozlišení 320 x 480 pixelů, dokonce Sony nabídne opět dvě varianty - dražší s kamerou a levnější bez ní. Kamera ovšem bude náležitě vylepšená a bude moci snímat video ve formátu MPEG4 a v největší rozlišení obrázků 640 x 480 - 320.000 pixelů (oproti 100.000 pixelům v NR řadě).  F2.8. Filmy snímá v rozlišení 160 x 112.

V modelu bude mikrofon (s hlasovým záznamníkem) a schopnost přehrávat MP3 soubory. HotSync port bude ten samý, jako v nynější řadě NR.

Další zajímavostí nové řady bude přítomnost slotu CompactFlash, který ale nebude určen k práci s paměťovými kartami (od toho jsou Memory Sticky), ale s kartou 802.11 - LAN PEGA WL100. O MS kartě zdroje zatím nehovoří, ale zdá se nepravděpodobné, že by Sony vydala nový model bez svého MS slotu.

Clié NX budou používat standardní launcher s Hi-Res+ podporou, uživatel si ale bude moci zvolit nové zobrazení aplikací pro začátečníky.

NX modely mají být firmou Sony oficiálně představeny příští týden s tím, že budou dostupné koncem října. Budou tedy zhruba kopírovat Palmem ohlášený Tungsten, který má být představen 28. října a bude prvním Palmem s PalmOS 5. Verze s kamerou NX70V  má stát kolem $600 a bez kamery NX60 $500.

 


My jsme informace převzali ze serverů PalmAlive, dalšími zdroji informací byl Geek.com, PalmInfocenter, CliéSource a zejména PDF soubor z Clie Source, který pak server na zásah firmy Sony stáhl.

 

Na obrázku je model (omluvte nižší kvalitu, příští týden bude Internet nepochybně zaplaven kvalitnějšími a technicky dokonalými) s popisky nejdůležitějších partií.

Na dalším jsou tři možnosti zobrazení souborů - klasické, HiRes a nové mód od Sony.

Ukázky z MPEG4 videorekordéru:

 Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Huawei Mate 20 odhalen. Lepší verze bude mít čtečku otisků v displeji

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Premiéra očekávaného špičkového smartphonu Huawei Mate 20 se blíží, Dojde k ní 16. října v Londýně. O nových telefonech...

Mají sice téměř stejný hardware, ale rozdíl v ceně je obrovský

Huawei nedávno v očekávání nového modelu Mate 20 Pro zlevnil svůj špičkový...

Huawei nedávno v očekávání nového modelu Mate 20 Pro zlevnil svůj špičkový smartphone P20 Pro, ale i tak stále stojí 19...

Huawei zlevnil špičkové modely. P20 Pro u O2 stojí o tři tisíce méně

Huawei P20 Pro v nových barvách a s koženým krytem

Prodávají se teprve pár měsíců a už jsou ve slevě. Huawei plošně zlevnil všechny modely z řady P20. Na špičkovém modelu...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz