Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový PalmOS 5 Sony Clié NX70 - informace a obrázky

aktualizováno 
Internetem letí šeptanda o nových modelech firmy Sony řady NX70. Budou mít PalmOS 5.0, CF slot a 200MHz procesor. Novinek je ovšem mnohem víc. Přinášíme ovšem i fotografie.

 

Celá story má značný nádech pikantnosti - informace unikaly včera průběžně celý den, zveřejněny byly některé fotografie, které anonymní zdroj umístil na server Geek a odkud je převzal PalmInfocenter. Po zásahu firmy Sony byly ale fotografie z obou webů staženy.

Na jiném webu (CliéSource) byl k dispozici k prohlížení i stažení PDF soubor s informacemi o modelu NX70V, i ten byl ale na zásah firmy Sony stažen. Firma Sony se snažila seč mohla, nicméně nezabránila tomu, aby nebyl Internet plný obrázků (viz závěr tohoto článku) i informací.

Anonymní zdroj dal na Geek nejen fotografii, ale i několik parametrů nových modelů. Podle nich by měl mít Sony NX70 200 MHz procesor a 16MB RAM. To by nasvědčovalo použití procesoru PXA210, který běží na frekvenci 200MHz (v současné době v nové vlně PocketPC handheldů je používán převážně PXA250 s 400MHz taktem).

NX bude kopírovat sérii NR, kterou nedávno stáhla firma Sony z nabídky na SonyStyle Japan. Podobný vzhled a rozlišení 320 x 480 pixelů, dokonce Sony nabídne opět dvě varianty - dražší s kamerou a levnější bez ní. Kamera ovšem bude náležitě vylepšená a bude moci snímat video ve formátu MPEG4 a v největší rozlišení obrázků 640 x 480 - 320.000 pixelů (oproti 100.000 pixelům v NR řadě).  F2.8. Filmy snímá v rozlišení 160 x 112.

V modelu bude mikrofon (s hlasovým záznamníkem) a schopnost přehrávat MP3 soubory. HotSync port bude ten samý, jako v nynější řadě NR.

Další zajímavostí nové řady bude přítomnost slotu CompactFlash, který ale nebude určen k práci s paměťovými kartami (od toho jsou Memory Sticky), ale s kartou 802.11 - LAN PEGA WL100. O MS kartě zdroje zatím nehovoří, ale zdá se nepravděpodobné, že by Sony vydala nový model bez svého MS slotu.

Clié NX budou používat standardní launcher s Hi-Res+ podporou, uživatel si ale bude moci zvolit nové zobrazení aplikací pro začátečníky.

NX modely mají být firmou Sony oficiálně představeny příští týden s tím, že budou dostupné koncem října. Budou tedy zhruba kopírovat Palmem ohlášený Tungsten, který má být představen 28. října a bude prvním Palmem s PalmOS 5. Verze s kamerou NX70V  má stát kolem $600 a bez kamery NX60 $500.

 


My jsme informace převzali ze serverů PalmAlive, dalšími zdroji informací byl Geek.com, PalmInfocenter, CliéSource a zejména PDF soubor z Clie Source, který pak server na zásah firmy Sony stáhl.

 

Na obrázku je model (omluvte nižší kvalitu, příští týden bude Internet nepochybně zaplaven kvalitnějšími a technicky dokonalými) s popisky nejdůležitějších partií.

Na dalším jsou tři možnosti zobrazení souborů - klasické, HiRes a nové mód od Sony.

Ukázky z MPEG4 videorekordéru:

 
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Premiant a jeho bratrovrah. Honor View 10 v souboji s Huawei Mate 10 Pro

Honor View 10 a Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro je jedním z nejlepších smartphonů loňského roku a i když nyní zůstává ve stínu nových typů P20, má...

Když nevíte, jak pojmenovat smartphone, tak tam vrazte jména konkurentů

BLU pro svou novinku použilo nevšední název. Není to Vivo ani OnePlus.

Na první pohled název novinky z produkce společnosti BLU vyznívá jako aprílový žertík převedený do reality. Kombinuje...

Nové smartphony, které budete v nejbližší době kupovat

Asus Zenfone 5

Na jaké mobily se můžeme v nejbližších měsících těšit? Výběr bude zajímavý, od levných modelů až po zcela špičkové...Najdete na iDNES.cz