Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový mobilní antivirus od Kaspersky Lab. slibuje dokonalou ochranu

aktualizováno 
Chytré telefony se stále častěji stávají terčem pro viry a jiný škodlivý software. Na ochranu mobilních zařízení se proto zaměřila i společnost Kaspersky Lab, dosud známá spíše jako dodavatel bezpečnostních nástrojů pro počítače.

Boj. Počítačová ochrana versus virus | foto: Profimedia.cz

Kaspersky Mobile Security 7.0 má poskytovat ochranu před všemi typy mobilních hrozeb. Uživatele mobilních zařízení ochrání před síťovými útoky, malware či SMS spamem. Navíc dokáže zajistit úplné zablokování při ztrátě přístroje, včetně možnosti smazat data na dálku.

V případě krádeže lze s pomocí funkce SIM-Watch zabránit zloději v přístupu k datům v telefonu bez originální SIM karty. Jakmile je originální SIM karta nahrazena, přijde vlastníkovi telefonu SMS upozornění.

Kaspersky Mobile Security 7.0 skenuje příchozí soubory a síťová spojení v reálném čase a provádí antivirové skeny celého zařízení buď na vyžádání, nebo podle předem zadaného plánu. Chrání souborový systém před všemi objekty přicházejícími přes bezdrátová spojení (infraport, Bluetooth), MMS zprávy, během synchronizace s PC a stahování souborů přes prohlížeč.

Dále zachycuje a skenuje soubory otevřené na mobilním zařízení a programy instalované z rozhraní zařízení. Kromě  toho blokuje zprávy z nevyžádaných nebo neúplných čísel a rovněž SMS zprávy obsahující slova nebo spojení, jež jsou uživatelem zařazena na black list.

Pravidelné aktualizace antivirové databáze zaručují ochranu před nejnovějšími škodlivými programy. Aktualizace se provádějí automaticky v intervalech nastavených uživatelem a jsou dostupné přes WAP/HTTP (GPRS, EDGE, Wi-Fi apod.) nebo během synchronizace s PC.

Instalace je možná na telefony s operačními systémy Windows Mobile 5.0, 6.0 a Symbian verze 9.x Series 60 3rd se instaluje do hlavní paměti mobilního zařízení.

Autor:


Nejčtenější

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Odmítl odemknout svůj iPhone, poslali ho na půl roku za mříže

Ilustrační snímek

Při běžné kontrole vozu policí na Floridě se dostal řidič do sporu ohledně podezřelé zprávy zobrazené na displeji...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz