Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový firmware 1.1.3 pro iPhone oficiálně. Vylepšení i pro iPod Touch

aktualizováno 
O novém firmware 1.1.3 už unikly informace před oficiálním uvolněním. Překvapeni proto nejsme z vylepšených map, aranžování ikon, stránkování a možností rozesílat SMS více adresátům.

Firmware 1.1.3 pro iPhone | foto: Gearlive.com

Na dnešní konferenci Macworld byl oficiálně představen nový firmware pro iPhone. Informace o něm prosákly již před časem a tak nepřináší mnoho překvapení. Zásadní inovací jsou vylepšené mapy. Ty nyní podporují určování polohy podle GSM antén a wi-fi přístupových bodů. Dále mapy přinášejí takzvaný hybridní pohled, který spojuje satelitní náhled s pojmenováním ulic.

Dalším vylepšením je možnost upravit ikony na ploše telefonu a podpora stránkování. Nyní může být stránek až devět. Mezi jednotlivými stránkami se lze pohybovat přejetím prstu po displeji doprava či doleva. Aranžovat ikony na ploše lze krátkým podržením ikony. Ikony se mohou posouvat i na další stránky.

Stránkování neznamená jen přípravu pro aplikace třetích stran (SDK bude uvolněno ke konci února), ale také volnou plochu pro ukládání webových zkratek. V novém firmware totiž můžeme jednoduše uložit své oblíbené stránky přímo na plochu a mít tak rychlý přístup k požadovaným informacím. Ukládat můžeme i zvětšené detaily stránky.

Dalším vylepšením je funkce, kterou většina mobilních telefonů již nabízí. Jedná se o možnost rozesílat textové zprávy skupinám adresátů. Jednotlivé skupiny adresátů se ukládají a tak není nutné pokaždé zadávat jednotlivé kontakty znova.

Ten, kdo má přístup do obchodu iTunes, možná ocení možnost půjčování filmů. Ve filmech se nyní můžeme pohybovat po kapitolách. Nového firmware se dočkal i přehrávač iPod Touch. V jeho případě se jedná o doplnění o funkce E-mail, Mapy, Akcie, Počasí a Poznámky. Stávající uživatelé iPodu Touch si však musí připravit 20 dolarů. Nově prodávané přístroje již budou mít nový firmware standardně.

iPhone se prodává velmi dobře. Od začátku prodeje iPhonu, tedy za 200 dní, se prodalo již čtyři miliony přístrojů. To je v průměru 20 000 kusů denně. Na americkém trhu patří iPhonu mezi smartphony podíl 19,5 procent. Lépe je na tom jen výrobce komunikátorů BlackBerry, společnost RIM, s 39 procenty. Palm má 9,8 procenta, Motorola 7,4 procenta a Nokia paběrkuje s 1,3 procenta. Údaje zveřejnil samotný Apple.

Pokud máte odblokovaný iPhone, nedoporučujeme vám nahrávání nového firmware, jelikož by se přístroj mohl znovu zablokovat.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

iPhony by mohly být levnější. Apple má díky dohodě s LG páku na Samsung

Detail výřezu v displeji u iPhonu X

Dosud jediným dodavatelem OLED displejů pro iPhony je Samsung. To se ovšem změní, Apple se totiž dohodl na dodávkách...

App Store slaví desáté narozeniny, na začátku bylo jen 500 aplikací

Apple App Store slaví 10 let

Smartphone bez snadné dostupnosti aplikací a her si dnes už nedokážeme představit. Přes různé předchozí pokusy znamenal...

Nejnovější iPhone jako odměna za sex. Chlípný učitel má co vysvětlovat

Ilustrační snímek

Do křížku se zákonem se dostal učitel ze střední školy v městě Islip v americkém státě New York. Podle policie dvěma...

Najdete na iDNES.cz