Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový firmware 1.1.3 pro iPhone oficiálně. Vylepšení i pro iPod Touch

aktualizováno 
O novém firmware 1.1.3 už unikly informace před oficiálním uvolněním. Překvapeni proto nejsme z vylepšených map, aranžování ikon, stránkování a možností rozesílat SMS více adresátům.

Firmware 1.1.3 pro iPhone | foto: Gearlive.com

Na dnešní konferenci Macworld byl oficiálně představen nový firmware pro iPhone. Informace o něm prosákly již před časem a tak nepřináší mnoho překvapení. Zásadní inovací jsou vylepšené mapy. Ty nyní podporují určování polohy podle GSM antén a wi-fi přístupových bodů. Dále mapy přinášejí takzvaný hybridní pohled, který spojuje satelitní náhled s pojmenováním ulic.

Dalším vylepšením je možnost upravit ikony na ploše telefonu a podpora stránkování. Nyní může být stránek až devět. Mezi jednotlivými stránkami se lze pohybovat přejetím prstu po displeji doprava či doleva. Aranžovat ikony na ploše lze krátkým podržením ikony. Ikony se mohou posouvat i na další stránky.

Stránkování neznamená jen přípravu pro aplikace třetích stran (SDK bude uvolněno ke konci února), ale také volnou plochu pro ukládání webových zkratek. V novém firmware totiž můžeme jednoduše uložit své oblíbené stránky přímo na plochu a mít tak rychlý přístup k požadovaným informacím. Ukládat můžeme i zvětšené detaily stránky.

Dalším vylepšením je funkce, kterou většina mobilních telefonů již nabízí. Jedná se o možnost rozesílat textové zprávy skupinám adresátů. Jednotlivé skupiny adresátů se ukládají a tak není nutné pokaždé zadávat jednotlivé kontakty znova.

Ten, kdo má přístup do obchodu iTunes, možná ocení možnost půjčování filmů. Ve filmech se nyní můžeme pohybovat po kapitolách. Nového firmware se dočkal i přehrávač iPod Touch. V jeho případě se jedná o doplnění o funkce E-mail, Mapy, Akcie, Počasí a Poznámky. Stávající uživatelé iPodu Touch si však musí připravit 20 dolarů. Nově prodávané přístroje již budou mít nový firmware standardně.

iPhone se prodává velmi dobře. Od začátku prodeje iPhonu, tedy za 200 dní, se prodalo již čtyři miliony přístrojů. To je v průměru 20 000 kusů denně. Na americkém trhu patří iPhonu mezi smartphony podíl 19,5 procent. Lépe je na tom jen výrobce komunikátorů BlackBerry, společnost RIM, s 39 procenty. Palm má 9,8 procenta, Motorola 7,4 procenta a Nokia paběrkuje s 1,3 procenta. Údaje zveřejnil samotný Apple.

Pokud máte odblokovaný iPhone, nedoporučujeme vám nahrávání nového firmware, jelikož by se přístroj mohl znovu zablokovat.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Apple se obává rozmachu elektromobilů. Snaží si zajistit tisíce tun kobaltu

kobalt

Výrobci baterií a automobilky začali usilovat o uzavření dlouhodobých kontraktů s těžebními společnostmi na dodávky...

Spoluzakladatel Applu má k iPhonu X výhrady

Steve Wozniak

Spoluzakladatel společnosti Apple Computer Steve Wozniak se netají náklonností k produktům Applu, ale zároveň nemá...

Češi doplácejí na absenci Apple Storů. Za výměnu baterie si připlatí

Ilustrační snímek

Apple loni v prosinci v souvislosti s kauzou snižování výkonu starších iPhonů kvůli stárnoucím bateriím informoval o...

Domácí chipsy pro děti
Domácí chipsy pro děti

Upečte si domácí chipsy, ale pozor, jsou velice návykové.Najdete na iDNES.cz