Nový firmware 1.1.3 pro iPhone oficiálně. Vylepšení i pro iPod Touch

aktualizováno 
O novém firmware 1.1.3 už unikly informace před oficiálním uvolněním. Překvapeni proto nejsme z vylepšených map, aranžování ikon, stránkování a možností rozesílat SMS více adresátům.

Firmware 1.1.3 pro iPhone | foto: Gearlive.com

Na dnešní konferenci Macworld byl oficiálně představen nový firmware pro iPhone. Informace o něm prosákly již před časem a tak nepřináší mnoho překvapení. Zásadní inovací jsou vylepšené mapy. Ty nyní podporují určování polohy podle GSM antén a wi-fi přístupových bodů. Dále mapy přinášejí takzvaný hybridní pohled, který spojuje satelitní náhled s pojmenováním ulic.

Dalším vylepšením je možnost upravit ikony na ploše telefonu a podpora stránkování. Nyní může být stránek až devět. Mezi jednotlivými stránkami se lze pohybovat přejetím prstu po displeji doprava či doleva. Aranžovat ikony na ploše lze krátkým podržením ikony. Ikony se mohou posouvat i na další stránky.

Stránkování neznamená jen přípravu pro aplikace třetích stran (SDK bude uvolněno ke konci února), ale také volnou plochu pro ukládání webových zkratek. V novém firmware totiž můžeme jednoduše uložit své oblíbené stránky přímo na plochu a mít tak rychlý přístup k požadovaným informacím. Ukládat můžeme i zvětšené detaily stránky.

Dalším vylepšením je funkce, kterou většina mobilních telefonů již nabízí. Jedná se o možnost rozesílat textové zprávy skupinám adresátů. Jednotlivé skupiny adresátů se ukládají a tak není nutné pokaždé zadávat jednotlivé kontakty znova.

Ten, kdo má přístup do obchodu iTunes, možná ocení možnost půjčování filmů. Ve filmech se nyní můžeme pohybovat po kapitolách. Nového firmware se dočkal i přehrávač iPod Touch. V jeho případě se jedná o doplnění o funkce E-mail, Mapy, Akcie, Počasí a Poznámky. Stávající uživatelé iPodu Touch si však musí připravit 20 dolarů. Nově prodávané přístroje již budou mít nový firmware standardně.

iPhone se prodává velmi dobře. Od začátku prodeje iPhonu, tedy za 200 dní, se prodalo již čtyři miliony přístrojů. To je v průměru 20 000 kusů denně. Na americkém trhu patří iPhonu mezi smartphony podíl 19,5 procent. Lépe je na tom jen výrobce komunikátorů BlackBerry, společnost RIM, s 39 procenty. Palm má 9,8 procenta, Motorola 7,4 procenta a Nokia paběrkuje s 1,3 procenta. Údaje zveřejnil samotný Apple.

Pokud máte odblokovaný iPhone, nedoporučujeme vám nahrávání nového firmware, jelikož by se přístroj mohl znovu zablokovat.

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Hollywoodská kaskadérka otestovala detekci pádu u nových Apple Watch

Jednou z novinek Apple Watch Series 4 je detekce pádu. Redakce deníku The Wall...

Nová generace hodinek od Applu boduje především většími displeji a možností vykreslit EKG. Novinky přináší i omlazená...

Nové chytré hodinky vydrží nabité dva týdny. Ale promeškaly příležitost

Huawei Watch GT

Záplava novinek od Huaweie se nepřehnala jen v oblasti chytrých telefonů. Firma se v Londýně pochlubila i novými...

Další z rubriky

Rychlost i na iPhonu z roku 2013. Systém iOS 12 bez velkých novinek

Novinky v operačním systému Apple iOS12

Den před zahájením prodeje nových iPhonů uvolnil Apple oficiální verzi svého systému pro iPhony. iOS 12 oproti...

Na Apple se valí stížnosti. U iPhonů zlobí připojení v autě

iPhone XS Max

Už několik týdnů se na fórech Applu ozývají majitelé nových i starších iPhonů, kterým se nedaří připojit k systému...

Google zaplatí Applu 200 miliard korun. Kvůli iPhonům se mu to vyplatí

iPhone XS Max

Hlavním zdrojem příjmu Googlu je reklama, proto se mu vyplatí platit úhlavnímu konkurentovi astronomické částky. Applu...Najdete na iDNES.cz