Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nová třípásmová anténa zlevní výrobu mobilů

aktualizováno 
Novou anténu mobilního telefonu, která funguje ve všech frekvenčních pásmech sítě GSM, uvedla na trh společnost SkyCross. S touto novou anténou je možné telefonovat téměř po celém světě, umožňuje totiž provoz v pásmech 900; 1800 i 1900 MHz.

Společnost SkyCross uvedla na trh tribandovou anténu pro telefony GSM (Global System for Mobile Communications). Tato interní anténa umožňuje mobilní komunikaci ve všech frekvenčních pásmech tohoto typu sítě. Hlavním impulsem pro její vývoj byla stále stoupající potřeba používat jeden mobilní telefon po celém světě. Z tohoto důvodu se řada společností zaměřila právě na vývoj antén, které by to umožnily.
Výrobce tribandových (třípásmových) telefonů dosud brzdí vysoké výrobní náklady, způsobené poměrně nízkou poptávkou po těchto modelech. Pokud by se však objevila univerzální anténa pro všechna pásma GSM, mohly by výrobní náklady a tím i prodejní cena výrazně klesnout.

Nová anténa si díky své konstrukci vysoké cenové nároky neklade.
 
Tribandová anténa společnosti SkyCross poskytuje příjem pro tři světově nejrozšířenější frekvenční pásma sítí GSM. Je tedy schopná fungovat ve všech třech frekvenčních pásmech - 900/1800/1900 MHz.

Více než 400 operátorů ve skoro 180 zemích používá bezdrátový systém GSM, který má více než 680 milionů uživatelů. Ve Spojených státech systém funguje ve frekvenčním pásmu 1900 MHz, v Evropě a zbytku světa v pásmech 900 a 1800 MHz.

Někteří výrobci mobilních telefonů přivádějí na trh moderní tribandové přístroje. Tyto aparáty fungují po celém světě ve všech třech pásmech, ale podstatnou překážkou pro jejich masové rozšíření je především jejich vysoká cena a konstrukční náročnost.

„Nová speciální technologie (Meander Line Antenna) poskytuje výrobcům GSM telefonů vysoce výkonnou multifrekvenční anténu, která svými malými konstručními nároky jde vstříc jejich rozpočtovým zájmům. Naše interní tribandová anténa vyžaduje daleko méně času pro zabudování do telefonů.“ říká Alain Haase, výkonný ředitel firmy SkyCross.

„Poměrně malá velikost této antény a její výborné funkční kvality jsou podle mého názoru vhodným řešením pro technologii frekvenčních pásem v době, kdy mobilní komunikace řeší problémy s generačními přechody (systémy 2G, 2,5G a 3G). Pro výrobce bezdrátových přístrojů, kteří vyvíjejí telefony pro příští generace již dnes, je naše anténa jistě zajímavým řešením,“ uvedl  Kerry Greer, viceprezident firmy SkyCross.

 

Autor:Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Pro otisk prstu k iPhonu mrtvoly šla policie do pohřebního ústavu

iPhone 6s

Policisté z města Largo na americké Floridě potřebovali přístup k iPhonu muže, který byl v březnu zastřelen. Jeho...

Nebude to snadné. Huawei chystá smartphone na 5G, ale řeší problémy

První 5G smartphone od Huawei přijde v roce 2019

Už během druhé půlky příštího roku uvede čínská společnost Huawei na trh svůj první telefon pro 5G sítě. Na konferenci...

USA se zbavuje čínských výrobců smartphonů. Číňané si za to mohou sami

ZTE Axon M

Potíže čínských výrobců mobilů v USA eskalují. Po vyštvání Huawei se do problémů dostalo ZTE, které je na americkém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz