Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nová generace Palmu s novým procesorem

aktualizováno 
Vzpomínáte si na naši páteční aktualitu ohledně nového typu Palmu? Dozajisté ano. Dnes se na serveru palminfocenter objevily další informace o tom, jaký procesor bude tento nový Palm s kódovým označením Oslo pohánět.

Pokud se chcete podívat, jak že bude možná nový Palm vypadat, máte možnost zde:

http://mobil.idnes.cz/blizi-se-novy-typ-palmu-0v7-/telefony.aspx?c=A020712_5077789_pda

Z anonymního zdroje blízkému firmě Palm Inc. Jsme se dozvěděli, že nový nástupce Palmu s operačním systémem PalmOS 5 s kódovým označením Oslo bude využívat procesor OMAP1510 od firmy Texas Instruments. Tento procesor v sobě skrývá ARM procesor a DSP multimediální podporu, a běží na taktovací frekvenci 175 Mhz.

Palm už dříve uvedl, že v nových zařízeních s PalmOS 5 bude používat procesorovou platformu firmy Texas Instruments, a tak se zdá být tato zpráva velice důvěryhodná.

Procesor OMAP1510 má dvojí architekturu jádra. Jedná se o již zmiňovaný ARM procesor typu ARM 925 s vysokou spolehlivostí (výkonem) a nízkým odběrem energie, druhou částí je pak DSP (Digital Signal Processor) “multimediální” procesor typu TMS320C55x.

 

  • ARM 925

Procesorové jádro Texas Instruments ARM 925 umožňuje spravovat příkazy a kontrolní funkce mezi uživatelskými rozhraními aplikací. Je to implementace architektury RISC-ových procesorů ARM s taktovací frekvencí 175 Mhz.

Jádro ARM 925 obsahuje management paměti (Memory Management Unit), pro virtuálně / fyzický kontakt s pamětí a 16kB instrukční cache, 8kB data cache a 17bitový? Slovní zápisový buffer. Obsahuje také 1,5MB interní SRAM.

Tato část jádra samozřejmě obsahuje ARM CP15 koprocesor pro výpočet matematických operací a bezpečnost.

 

  • TMS320C55x

Digital Signal Processor pracuje nezávisle na vlastním procesoru a kontroluje multimediální funkce a spravuje ostatní požadavky. Což redukuje energii na minimum.

TMS320C55x DSP procesorové jádro je optimalizováno pro multimediální aplikace, real-time správu, nízkou energetickou náročnost pro streamované video a audio funkce.

Procesor obsahuje 32kbitové slovo interní duální přístupové SRAM, 48kbitové slovo interní jednopřístupové SRAM a 32kbitové slovo instrukční cache paměti. O vše se stará DMA (Direct Memmory Access), nebo-li manažer pro přístup do pamětí.

 

Celkově OMAP1510 dále obsahuje další možnosti jako např. zabudovaný kontrolér pro ovládání LCD displeje, podporu USB, Bluetooth, IrDA a SD/MMC rozhraní. Má pochopitelně sériový port, audio vstup i výstup.Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Google nové iPhony příliš neohrozí. Pixely představí až měsíc po nich

Google Pixel 3 XL

Uvedení iPhonů se očekává druhý týden v září. Naproti tomu Google nové modely Pixel představí až o téměř měsíc později.

Musíme si počkat. Oppo se do Česka zatím oficiálně nechystá

Celý složitý mechanismus je tu kvůli designu. Prakticky celé čelo telefonu je...

Oppo, které je jedním z pěti největších mobilních výrobců, expanduje do Evropy. Ještě loni přitom byla pro Evropany...

Samsung stále nefotí tak dobře jako Huawei, ale rozdíl asi nepoznáte

Samsung Galaxy Note 9

Nejčerstvějším modelem v žebříčku testu mobilních fotoaparátů DxOMark je smartphone Samsung Galaxy Note 9. Zařadil se...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz