Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nokia zavádí novou kategorii zábavy v oblasti mobilních telefonů

  11:00aktualizováno  11:00
Nokia 5510 je přehrávač hudby, VKV rádio, zařízení pro předávání zpráv, platforma pro hry a telefon – to vše v jednom

Společnost Nokia dnes uvedla do svého portfolia výrobků telefon Nokia 5510, který představuje novou kategorii zábavy. Nokia 5510 je přístroj určený zejména pro mobilní zábavu. Zahrnuje digitální přehrávač hudby, stereo VKV rádio, hry a zdokonalené funkce zpracování zpráv. Přístroj se bude dodávat počínaje 4. čtvrtletím roku 2001.

„Čas od času je důležité pootočit svůj pohled na věc. Tentokrát jsme vzali telefon, otočili ho na stranu, přidali plnohodnotnou klávesnici, hudbu, nějakou tu zábavu – a bylo to! Tato nová koncepce odráží nejen změnu našeho pohledu, ale také zásadnější transformace, kterými naše odvětví prochází. Na telefonech už nejsou zajímavé pouze hovory a SMS zprávy, ale stále častěji slouží jakožto platformy pro další služby jako například zábava. Tímto telefonem uvádíme novou kategorii přístrojů, které fungují jako integrovaná platforma pro zábavu a které doplňují příslušné služby Klubu Nokia,“ řekl Anssi Vanjoki, výkonný místopředseda představenstva společnosti Nokia Mobile Phones.

Přístroj Nokia 5510 má v sobě zabudovaný digitální přehrávač hudebních souborů v zabezpečeném formátu AAC (Advanced Audio Coding) a MP3 (MPEG-1 Audio Layer lll). Uživatelé si také mohou nahrát svoji oblíbenou hudbu prostřednictvím zabudovaného digitálního nahrávače a uložit si až 2 hodiny huby v 64MB paměti telefonu. Prodejní balíček obsahuje software na osobní počítač pro správu audio souborů (Nokia Audio Manager) a propojovací kabel, takže uživatelé si mohou do telefonu načíst hudební soubory z vlastních kompaktních disků. Mohou tak poslouchat hudbu buď z přehrávače nebo rozhlasu v pásmu VKV a zároveň hrát hry.

Jelikož tento nový zábavní telefon má plnohodnotnou klávesnici, výborně se hodí také pro posílání zpráv. Prostřednictvím tohoto přístroje se lze účastnit více chatů najednou, posílat více SMS zpráv najednou a posílat delší textové zprávy jakožto řetězec několika zpráv SMS. Díky plnohodnotné klávesnici lze rychleji psát a snadněji se používá WAP email. Další funkce zpracování zpráv zahrnují posílání šablon, smajlíků a obrázků.

Přístroj se může také pohodlně používat jako platforma pro hry. Hry se ovládají oběma rukama a tlačítky umístěnými po obou stranách obrazovky. Telefon se dodává s pěti hrami: Bumper, Space Impact, Snake ll, Pairs ll a Bantumi.

Hry a možnosti zábavy navíc rozšiřují služby poskytované Klubem Nokia. Jeho členové si mohou načíst animované spořiče obrazovky a prostřednictvím protokolu WAP rovněž nové a napínavější hry a jejich různé úrovně. Členové klubu mezi sebou také mohou soutěžit – stačí, aby poslali do Klubu Nokia své nejvyšší dosažené skóre.

Charakteristika přístroje Nokia 5510:
- prohlížeč WAP 1.1 pro mobilní přístup k Internetu
- paměť o kapacitě 64 MB, která umožňuje uložit až 2 hodiny hudby
- možnost tvořit hudební knihovny a seznamy pro přehrávání pomocí programového vybavení Nokia Audio Manager
- automatické vyhledávání rozhlasových stanic
- možnost přijímat hovory a ukončovat hovory s nasazenými stereo sluchátky (HDD-2) během poslechu hudby
- možnost uložení 10 přednastavených rozhlasových stanic v paměti telefonu
- vyhrazené klávesové zkratky pro rychlý přístup k přehrávači a nabídce rozhlasových stanic
- kapacita na 42 vyzváněních melodií
- hlasová volba jménem – přístroj rozpozná 8 jmen pro rychlé a pohodlné uskutečnění hovoru
- doba volání: 2h 30min – 4h 30min
- pohotovostní režim: 55-260h
- baterie 950 Li-lon se standardní nabíječkou: 3h 45min

Klub Nokia je věrnostní program a on-line společenství majitelů telefonů Nokia. V současné době nabízí exkluzivní služby majitelům telefonů Nokia v Evropě, na Středním východě a v tichomořské Asii. Jakmile zaregistrujete svůj telefon Nokia, získáte přístup k webovým a WAP službám Klubu Nokia. V blízké budoucnosti budou služby Klubu Nokia dostupné uživatelům telefonů Nokia po celém světě.

Nokia je přední společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným řešením se tato společnost stala předním výrobcem mobilních telefonů a předním dodavatelem mobilních a pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a Internetu vytváří Nokia nové možnosti pro společnosti a uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Možná i váš smartphone těžil kryptoměnu. A vůbec o tom nemusíte vědět

Smartphony jsou zneužívány k těžbě kryptoměny Monero.

K těžbě kryptoměny útočníci nezneužívají jen počítače, v ohrožení jsou díky narůstajícímu výkonu i chytré telefony. Tým...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Vlajkové lodi Androidu nejsou žádný velký hit. A trápí je problémy

Google Pixel 2 XL a Pixel 2

Googlu se zatím s jeho smartphony moc nedaří. První generace Pixelů příliš úspěšná nebyla a ta druhá to zatím zcela...

Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.Najdete na iDNES.cz