Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nokia: Vývojáři všech zemí, spojte se!

aktualizováno 
Vyvíjíte aplikace pro mobilní zařízení? Rozhodně se tedy zapojte do Nokia Developer ProPoint, přinese vám to zásadní výhody.

Jednou z možností, jak účinně zvýšit poptávku po svých mobilních zařízeních, je nabídnout dostatek uživatelských aplikací, s nimiž využitelnost daného přístroje stoupá doslova geometrickou řadou. Právě tato motivace vedla Nokii k tomu, že založila svou podpůrnou službu Developer ProPoint, navazující na dosavadní $1#8221;http://www.forum.nokia.com”>Forum Nokia.

Vzhledem k ročnímu poplatku 1000 euro (cca 33 900 Kč) je sice určena především pro softwarové společnosti, principiálně se však může $1#8221;http://forum.nokia.com/reg_form/1,14554,,00.html”> přihlásit každý. Členstvím získáte přehled o nejnovějších vyvíjených aplikacích, technickou pomoc, marketingové služby, možnost získání licence na logo kompatibility a e-mailový informační bulletin.

Technická podpora zahrnuje asistenci s maximálně pěti problémy za rok, přičemž se nezapočítávají chybové hlášky. Všechny své dotazy zadáváte do internetového formuláře. Zodpovězeny jsou však pouze otázky týkající se aplikací pro Nokia 9210 Communicator (Symbian C++, Personal Java, SyncML API, WAP) a WAPových služeb na mobilní telefony Nokia 3330, 6210, 6250 a 8310.

Oproti zmiňovanému Fóru nabízí Nokia Developer ProPoint podstatně lepší podporu v oblasti technické dokumentace. Kromě nejnovějších datasheetů (technická dokumentace, zpravidla v elektronické podobě) zabíhajících do větších konfiguračních podrobností, specifikací, nejrůznějších pomocníků a především ukázky samotných kódů nabízí také nástroje pro beta testování jednotlivých aplikací.

Neméně zajímavé jsou také služby v oblasti marketingu. Poté, co odborníci z Nokie vaši aplikaci patřičně otestují, můžete používat tzv. Nokia OK logo, garantující kompatibilitu s vyjmenovanými produkty Nokia. Současně bude vaše aplikace zařazena na Nokia Mobile City a eventuálně se můžete účastnit veletrhů, popřípadě konferencí společně s profesionály z finského koncernu. Jen samotným členstvím v Developer ProPoint se dostanete do “zlatých stránek“ vývojářů.

Plánujete-li angažovat se v oblasti aplikací pro mobilní zařízení Nokia, pak o členství v Developer ProPoint zauvažujte. Je to jediná cesta, jak se dostat k technické podpoře, podrobným informačním materiálům, nejnovějším datasheetům a vyzkoušeným nástrojům pro testování. Musíte však překousnout poměrně vysoký roční poplatek.

Autor:Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

Možná i váš smartphone těžil kryptoměnu. A vůbec o tom nemusíte vědět

Smartphony jsou zneužívány k těžbě kryptoměny Monero.

K těžbě kryptoměny útočníci nezneužívají jen počítače, v ohrožení jsou díky narůstajícímu výkonu i chytré telefony. Tým...

Vlajkové lodi Androidu nejsou žádný velký hit. A trápí je problémy

Google Pixel 2 XL a Pixel 2

Googlu se zatím s jeho smartphony moc nedaří. První generace Pixelů příliš úspěšná nebyla a ta druhá to zatím zcela...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři narázNajdete na iDNES.cz