Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nokia Card phone má vážnou konkurenci (preview)

aktualizováno 
Představujeme vám první PC kartu podporující GPRS, provoz ve třech frekvenčních pásmech a také možnost přímého připojení hands-free. Ohrozí Nokia Card Phone?

Mobilní telefony jsou oblastí, kde není produktu, který by byl svým způsobem jedinečný. Po představení sebeschopnější novinky se během několika málo měsíců zcela určitě objeví konkurenční přístroj, popřípadě příslušenství, s nímž danou nadstandardní schopnost získáte. Výjimku tvoří pouze Benefon Esc s integrovaným přijímačem GPS a donedávna i Nokia Card Phone 2.0. Belgický inovátor, jak Option sám sebe nazývá, totiž představil GlobeTrotter GPRS/CSD Triband PC card, který pozice Card Phonu více než ohrozí.

Option Globetrotter GPRS/CSD Triband PC Card

Ve své podstatě jde o další PC kartu (dříve PCMCIA) určenou pro II slot notebooku, respektive PDA pracujícího s operačním systémem MS Windows. Aby dokázal následovat svého majitele po celém světě, vnukli mu vývojáři podporu tří frekvenčních pásem 900/1800/1900 MHz a náležitě ho připravili nejen pro přenos dat, ale také hlasu. Disponuje totiž možností přímého připojení osobního hands-free, což oceníte především v organizérech, které nemají zvukovou kartu. Bezpochyby nejzajímavější vlastností je podpora GPRS třídy B, což znamená, že můžete přijímat hovory, i když paketovou technologií momentálně přenášíte data. Datový spoj se jen na dobu spojení samočinně přeruší. Součástí je i schopnost multiplexování, s níž budete moci stále sledovat průchodost kanálů v reálném čase, chybovost a sílu signálu.

Spolu s GlobeTrotterem získáte aplikaci WCM (Wireless Communication Manager) umožňující snadnou integraci dat, mobilního telefonu a krátkých textových zpráv přímo do MS Windows. Vyvinuta však byla především pro spolupráci s MS Outlook.

Poměrně pestrá je i nabídka dodávaného příslušenství, v němž najdete kvalitní osobní hands-free sadu, třípásmovou anténu a volitelně také malou baterii určenou pro provoz s PDA.

Option GlobeTrotter GPRS/CSD je určen především pro vzdálenou synchronizaci dat mezi zařízeními, posílání e-mailů a surfování po internetu. Potřebujete-li navázat běžné spojení, nikoliv tedy přes GPRS, pak si musíte vystačit s jediným kanálem.

Autor:Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

Bratrovražda: Levný Huawei i Honor mají stejnou výbavu a stojí stejně

Smartphony Honor jsou blízkými příbuznými modelů Huawei, často jsou k mání se...

Smartphony Honor jsou blízkými příbuznými modelů Huawei, často jsou k mání se shodnou výbavou za nižší cenu. Novinky...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Tyto smartphony si budete kupovat na jaře. Zatím jsou tajné

Samsung Galaxy S9 a S9+

Na blížícím se veletrhu MWC v Barceloně se představí spousta mobilních novinek. A ty, které „nepřijedou“ do Barcelony,...Najdete na iDNES.cz