Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nokia 3510 - umí víc, než na co vypadá (první dojmy)

aktualizováno 
Když se poprvé podíváte na Nokii 3510 a vezmete ji do ruky, asi ji ohodnotíte jako plastový kousek určený do nejlevnějších předplacených sad. Po zapnutí a zběžném prohlédnutí menu ale názor změníte - umí toho opravdu dost (včetně příjmu MMS) a je velmi dobrá v oblasti multimédií.

Představte si mobil, který ma přední kryt tmavý, zadní světlý, plocha mezi tím je z poloprůhledného plastu a zapínací tlačítko je žluté. A to vše vypadá jako z levné umělé hmoty. Právě tak vypadá Nokia 3510.

Nokia 3510 Nokia 3510

Ihned po zapnutí (mimochodem, do pohotovostního režimu se mobil dostane velmi rychle) se ale ukáže druhá tvář 3510. Už displej je velmi kvalitní a v low-endu byste jej možná nečekali. Vejdou se na něj čtyři řádky textu, horní řádek se záhlavím a ještě popis funkčních kláves (jsou dvě). Klávesnice, umístěná standardně pod displejem (ano, je to samozřejmost, ale u tohoto telefonu by nás nic nepřekvapilo), také na první pohled nevypadá jako ukázka kvality. Spíše vypadá jako vylisovaná z kusu gumy. Je pravda, že Nokia dokáže udělat lepší klávesnici, ale ta v 3510 je opravdu dobrá, navzdory své vizáži. Její nevýhodou je, že je umístěná přímo v horním krytu telefonu, takže možná více pruží, než kdyby byl kryt nevýměnný.

Nokia 3510 Nokia 3510

Výměnné kryty jsou doménou Nokií již delší dobu (je to vlastně průkopník výměnných krytů, byť si jistě vzpomenete na mobily, které již před 5110 měly výměnné pozadí klávesnice); u low-endů jsme si již zvykli na to, že kryty se mění oba. Nejinak je tomu u 3510. Takže pokud vás barevné ztvárnění 3510, které si přinesete z obchodu, příliš nenadchlo, nic vám nebrání v tom investovat pár stovek do nových krytů. A možná se díky tomu dočkáte i jiné klávesnice - ta je totiž součástí horního krytu a Nokia předpokládá, že budou k dispozici i jinak vypadající klávesnice. Na kvalitu kláves si ovšem stěžovat nemůžeme - i když na to nevypadají, textové zprávy se psaly pohodlně.

Nokia 3510 Nokia 3510 Nokia 3510

Dvě největší zajímavosti se týkají multimédií. Nokia 3510 totiž dokáže přijímat multimediální zprávy MMS. Neumí je vytvářet, nepodporuje je ani jedna česká síť, ale dá se předpokládat, že se s nimi i u nás setkáme ještě letos. A pro úspěch MMS je potřebné, aby byly k dispozici právě levné telefony, které budou umět MMS alespoň přijímat a případně je přeposílat dál.

Nokia 3510 Nokia 3510

Z toho, že Nokia 3510 umí MMS, ti znalejší jistě pochopili, že umí i GPRS. Kromě připojení k WAPu (datový konektor 3510 nemá, stejně jako bluetooth či IrDA) se GPRS bude hodit i pro stahování dalších úrovní her nebo vyzváněcích tónů z Nokia Clubu. Tam totiž najdete několik dalších polyfonních melodií právě pro 3510. I když zpočátku tuto službu jistě nebudete potřebovat, protože většina melodií v telefonu již polyfonní je (a nejsou tam jenom melodie, které Nokia používá již od dob 5110).

Nokia 3510 Nokia 3510

V menu Nokia 3510 najdete i další lahůdky. Pro budík už nemusíte do nastavení, ale najdete jej v položce Organizér. Tam je mimochodem i jednoduchý (pro Nokii však standardní) kalendář. Zaujme vás jistě i telefonní seznam, který je kromě karty SIM umístěný i v telefonu (zvládne 500 vícepoložkových záznamů). Zkrátka, Nokia 3510 toho umí opravdu více, než na kolik byste ji tipovali. O tom už se ale dočtete v podrobné recenzi, kterou přineseme v nejbližších dnech.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Nokia 8110 je výborný krok, obyčejným telefonům dává naději

Nokia 8110 4G na premiéře v Barceloně

Retro Nokia 3310 se stala prodejním hitem, a i proto se nejspíš značka rozhodla to s reinkarnací zkusit znovu....

Vedle sebe: nová Nokia 8110 s původním historickým „banánem“

Nokia 8110 4G a původní historická Nokia 8110

Nokia představila další retro model 8110 4G a my jsme si do Barcelony přivezli i jeho historický předobraz. Novinku...

Nokia připravuje svůj nejlepší mobil, bude to přímý soupeř iPhonů

Nokia 8 Sirocco

Novodobá Nokia sice už má špičkový model 8 Sirocco, ale chystá se ještě lepší smartphone. Ten ponese označení číslovkou...Najdete na iDNES.cz