Nextra zprovozní hlasové služby v červenci

  17:08aktualizováno  17:08
V současné době jsou hlasové služby testovány u pilotních zákazníků. Nextra zamýšlí nabídnout hlasové služby nejdříve svým stávajícím klientům. ostatní si budou muset počkat o něco déle.
25.06.2001 16:38 PRAHA (ČIA) - Komerční provoz hlasové služby pod názvem NEXTRA Hl@s zprovozní společnost Nextra Czech Republic v průběhu července letošního roku. Licenci na poskytování veřejné telefonní služby prostřednictvím pevné telekomunikační sítě získala firma od Českého telekomunikačního úřadu 30. dubna. ČIA o tom dnes informovala tisková mluvčí společnosti Petra Zdeňková.

"Naše řešení umožní uživatelům snížit náklady na telefonní hovory u mobilních sítí až o 70 procent, u pevných sítí až o 40 procent," uvedla mluvčí. Za minutu hovoru po Praze zaplatí zákazník 1,30 korun, za minutu meziměstského hovoru 2,70 korun a za hovor do mobilní sítě 5,90 korun.

V současné době je služba testována u pilotních zákazníků. Společnost zamýšlí nabídnout hlasové služby nejdříve svým stávajícím klientům, v dalších měsících pak i ostatním podnikatelským subjektům. Na jedné přístupové infrastruktuře bude moci zákazník využívat jak hlasových a datových služeb, tak i připojení k internetu. Samozřejmostí budou podle Zdeňkové sekundová tarifikace, nulový poplatek při sestavení hovoru či přesný přehled o hovorech přes on-line webové rozhraní.

Společnost Nextra Czech Republic, s.r.o., je součástí celoevropské struktury působící ve třinácti evropských zemích, jejímž majoritním vlastníkem je Telenor. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří Škoda Auto, Česká pošta, Český mobil, ČSOB, IPB, Raiffeisen Bank, Třinecké železárny, Aliatel, Kabel Plus, okresní úřady a střední školy ve většině okresních měst. Nextra disponuje jednou z největších páteřních sítí ve střední Evropě a nabízí komunikační služby na bázi IP protokolu, jako jsou služby pro připojení na internet, hostování serverů v datových centrech, telekomunikační služby a služby budování virtuálních privátních sítí. V září loňského roku se firma v ČR stala i jedním z držitelů licence na provoz bezdrátové fixní sítě FWA v pásmu 26 GHz.

Autor:

Nejčtenější

Důchodce chodí s 15 mobily ve speciálním držáku. Loví na nich pokémony

70letý důchodce z Tchaj-wanu loví pokémony na 11 mobilech ve speciálním držáku

Senior z Tchaj-wanu pobavil internet svým podomácku sestaveným držákem na celkem patnáct mobilů, se kterým chodí po...

Zase král inovací? Samsung zapnul turbo a ukázal revoluční řešení

Rozkládací smartphone Samsung

Samsung je zpátky ve hře. Tisková konference s představením novinek, kterou uspořádal v San Francisku, byla plná...

Šlápl Apple s levnějším iPhonem vedle? Hit z něj nakonec asi nebude

iPhone XR

Apple svůj iPhone XR do světa vypustil teprve koncem října. Přístroj, kterému známý analytik Ming-Chi Kuo od počátku...

EU nařizuje: do členských zemí budeme volat za šest korun za minutu

Ilustrační snímek

Nový telekomunikační balíček schválený Evropským parlamentem udává maximální cenu za hovor do zahraničí v rámci EU. Je...

Problémy s odbytem iPhonů snížily hodnotu Applu o bilion korun

Apple iPhone XR a XS Max

Poslední týden měl pro americké burzy trpkou pachuť. Akcie Applu se totiž skokově propadly o pět procent a dostaly se k...

Další z rubriky

Narostl jim sám od sebe druhý výřez displeje. Google řeší problém

Pixelu 3 XL narostl omylem druhý výřez displeje

Několik majitelů nových smartphonů Pixel 3 XL s nechvalně velkým výřezem displejů ukázalo na sociálních sítích...

Rodiče vychovávají mobilní závisláky. Neumí omezit přístup k obsahu

Ilustrační snímek

Do prvního kontaktu s mobilním telefonem či tabletem se dostávají děti už v útlém věku, často po prvních narozeninách....

Facebook vám dá 10 minut na rozmyšlenou. Dovolí smazat nechtěné zprávy

Facebook Messenger překonal hranici miliardy stažení

Chatovací služba Messenger od Facebooku plánuje poměrně zásadní funkci. Po dobu deseti minut od odeslání budete moci...

Najdete na iDNES.cz