Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nepřehlédněte: přehled aplikací, se kterými iPhone ohromí vaše okolí

aktualizováno 
Vlastníte mobilní telefon Apple iPhone a chcete se lidově řečeno vytáhnout před svými přáteli? Nabízíme přehled volně stažitelných aplikací, se kterými ohromíte snad každého.

Přinášíme přehled nejzajímavějších aplikací pro Apple iPhone | foto: Mobil

S příchodem iPhonu se na trh dostala i nová kategorie her a aplikací. Ty plnohodnotně využívají všech výhod a možností přístroje. Uživatel tak v současnosti může hrát hru pouhým otáčením telefonu či přejetím prstu přes displej.

Dnes si představíme sedm aplikací, jejichž praktické využití je téměř nulové. Nechceme vás samozřejmě odradit už v prvních řádcích textu, ale pokud očekáváte programy, které vám ušetří čas, peníze či například organizaci času, dnes vás nepotěšíme.

Následující tituly nemají za úkol nic jiného, než prezentovat kvality "jablečného" telefonu.

Balls: Tomu se říká interaktivita!

Jednoduchá aplikace Balls má za úkol přesvědčit uživatele o tom, že zabudovaný akcelerometr v iPhonu opravdu funguje.

Aplikace Balls pro iPhone

Na modré obrazovce se nejprve objeví ohraničené pole se čtyřmi východy a jakýsi míč. Jakmile pohnete s telefonem doleva, doprava, nahoru či dolů, míč se začne po displeji pohybovat. Jeho rychlost bude záviset pouze na tom, do jaké míry a jak rychle přístroj otočíte.

Balls není hra pro ukrácení dlouhé chvíle. Jedná se o velmi obyčejnou aplikaci s mizerným grafickým zpracováním, u které si ale důkladně můžete ověřit možnosti akcelerometru. Program lze stáhnout po otevření nabídky Installer, složky Games a položky Balls.

Waves: Když chcete rozvířit stojaté vody

Na programu s jednoduchým názvem Waves (z anglického překladu vlny) se dá velmi pěkně poznat, jak propracovaný je u iPhonu displej.

Jednoduše si zvolíte jakýkoliv obrázek uložený v telefonu. Jakmile se prstem dotknete jakékoliv části displeje, obrázek se pod vaším nehtem rázem začne vlnit. Pokud se dotknete intenzivněji, vlny dojdou dále, pokud nepatrně, displej se zvlní samozřejmě jenom trochu.

Vzhledem k tomu, že iPhone podporuje multi-touch, můžete se prsty dotknout na více místech zároveň a systém to zaznamená a vytvoří vlny. Na pohled se jedná o velmi zajímavou aplikaci, kterou lze stáhnout v nabídce Installer po vstupu do kategorie Toys.

LEDBanner: Váš vzkaz už nikdo nepřehlédne!

Chcete někomu na dálku ukázat text na displeji telefonu tak, aby to bylo opravdu viditelné a nepřehlédnutelné? Poslouží vám aplikace s názvem LEDBanner.

Aplikace LEDBanner pro iPhone

Po spuštění jednoduše napíšete slovo nebo větu, kterou chcete zobrazit a vše potvrdíte. Na celém displeji následně začne vámi zvolený text přejíždět z jedné strany na druhou.

Aplikaci, se kterou si snadno můžete zavolat i o pomoc (jako jsme to na screenshotu napsáním "SOS" udělali my), lze stáhnout v nabídce Installer pod položkou Toys.

Sketches: K dotykovému displeji patří malování

Jednou z nejčastějších výhrad uživatelů iPhonu je ta, že v menu nenašli žádný program, ve kterém by šlo kreslit. Tento nedostatek napraví aplikace Sketches.

Aplikace Sketches pro iPhone Aplikace Sketches pro iPhone

Jaký by to byl dotykový displej, kdyby s jeho pomocí nešlo nic namalovat? Nejenže s aplikací Sketches můžete jednoduchými tahy kreslit nejrůznější čáry, ale v nastavení si lze navolit i mnoho barev či obrazců.

Své umělecké výtvory posléze můžete uložit do telefonu a pochlubit se svému okolí. Program nabízí dokonce i úpravu fotografií. Lze ho stáhnout v Installeru pod položkou Productivity.

Pianist a Guitarist: Staňte se muzikanty hned teď!

Bylo vaším snem stát se pianistou nebo kytaristou, ale nějak jste si nenašli čas nebo jste jednoduše neměli dostatečnou odvahu? Poněkud okleštěným způsobem si to můžete vynahradit na iPhonu.

Aplikace Pianist pro iPhone Aplikace Guitarist pro iPhone

Po spuštění aplikace Pianist či Guitarist se objeví klaviatura, respektive struny, na které lze prsty klepat. Vašimi dotyky se z mobilního telefonu začnou ozývat zvuky jako z opravdového hudebního nástroje.

I když se samozřejmě jedná pouze o jakousi atrapu, funkce obou aplikací jsou vcelku pokročilé a hudebníkovi - začátečníkovi - mohou bohatě postačovat. Oba programy si můžete stáhnout v Installeru po otevření nabídky Toys.

AcceleroLog: Kolikrát denně otočíte s mobilem?

Poslední aplikace, kterou si dnes představíme, je pro opravdové fajnšmekry. AcceleroLog, jak je patrné už z názvu, taktéž využívá možnosti zabudovaného akcelerometru. Jeho úkolem je totiž monitorovat, jakým způsobem uživatel otáčí mobilní telefon.

Aplikace AcceleroLog pro iPhone


Program zakresluje získané informace do tří částí grafu, přičemž každá část symbolizuje jednu osu pohybu. Pokud stisknete tlačítko Record, můžete aplikaci minimalizovat a klasicky pracovat s telefonem.

Jakmile poté budete chtít vědět, kolikrát a jak prudce jste například za poslední hodinou otočili s mobilním telefonem doprava, stačí se podívat zpět na graf. Aplikaci lze stáhnout v Installeru v nabídce Utilities.Témata: Apple iPhone

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.Najdete na iDNES.cz