Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nepřehlédněte: přehled aplikací, se kterými iPhone ohromí vaše okolí

aktualizováno 
Vlastníte mobilní telefon Apple iPhone a chcete se lidově řečeno vytáhnout před svými přáteli? Nabízíme přehled volně stažitelných aplikací, se kterými ohromíte snad každého.

Přinášíme přehled nejzajímavějších aplikací pro Apple iPhone | foto: Mobil.iDNES.cz

S příchodem iPhonu se na trh dostala i nová kategorie her a aplikací. Ty plnohodnotně využívají všech výhod a možností přístroje. Uživatel tak v současnosti může hrát hru pouhým otáčením telefonu či přejetím prstu přes displej.

Dnes si představíme sedm aplikací, jejichž praktické využití je téměř nulové. Nechceme vás samozřejmě odradit už v prvních řádcích textu, ale pokud očekáváte programy, které vám ušetří čas, peníze či například organizaci času, dnes vás nepotěšíme.

Následující tituly nemají za úkol nic jiného, než prezentovat kvality "jablečného" telefonu.

Balls: Tomu se říká interaktivita!

Jednoduchá aplikace Balls má za úkol přesvědčit uživatele o tom, že zabudovaný akcelerometr v iPhonu opravdu funguje.

Aplikace Balls pro iPhone

Na modré obrazovce se nejprve objeví ohraničené pole se čtyřmi východy a jakýsi míč. Jakmile pohnete s telefonem doleva, doprava, nahoru či dolů, míč se začne po displeji pohybovat. Jeho rychlost bude záviset pouze na tom, do jaké míry a jak rychle přístroj otočíte.

Balls není hra pro ukrácení dlouhé chvíle. Jedná se o velmi obyčejnou aplikaci s mizerným grafickým zpracováním, u které si ale důkladně můžete ověřit možnosti akcelerometru. Program lze stáhnout po otevření nabídky Installer, složky Games a položky Balls.

Waves: Když chcete rozvířit stojaté vody

Na programu s jednoduchým názvem Waves (z anglického překladu vlny) se dá velmi pěkně poznat, jak propracovaný je u iPhonu displej.

Jednoduše si zvolíte jakýkoliv obrázek uložený v telefonu. Jakmile se prstem dotknete jakékoliv části displeje, obrázek se pod vaším nehtem rázem začne vlnit. Pokud se dotknete intenzivněji, vlny dojdou dále, pokud nepatrně, displej se zvlní samozřejmě jenom trochu.

Vzhledem k tomu, že iPhone podporuje multi-touch, můžete se prsty dotknout na více místech zároveň a systém to zaznamená a vytvoří vlny. Na pohled se jedná o velmi zajímavou aplikaci, kterou lze stáhnout v nabídce Installer po vstupu do kategorie Toys.

LEDBanner: Váš vzkaz už nikdo nepřehlédne!

Chcete někomu na dálku ukázat text na displeji telefonu tak, aby to bylo opravdu viditelné a nepřehlédnutelné? Poslouží vám aplikace s názvem LEDBanner.

Aplikace LEDBanner pro iPhone

Po spuštění jednoduše napíšete slovo nebo větu, kterou chcete zobrazit a vše potvrdíte. Na celém displeji následně začne vámi zvolený text přejíždět z jedné strany na druhou.

Aplikaci, se kterou si snadno můžete zavolat i o pomoc (jako jsme to na screenshotu napsáním "SOS" udělali my), lze stáhnout v nabídce Installer pod položkou Toys.

Sketches: K dotykovému displeji patří malování

Jednou z nejčastějších výhrad uživatelů iPhonu je ta, že v menu nenašli žádný program, ve kterém by šlo kreslit. Tento nedostatek napraví aplikace Sketches.

Aplikace Sketches pro iPhone Aplikace Sketches pro iPhone

Jaký by to byl dotykový displej, kdyby s jeho pomocí nešlo nic namalovat? Nejenže s aplikací Sketches můžete jednoduchými tahy kreslit nejrůznější čáry, ale v nastavení si lze navolit i mnoho barev či obrazců.

Své umělecké výtvory posléze můžete uložit do telefonu a pochlubit se svému okolí. Program nabízí dokonce i úpravu fotografií. Lze ho stáhnout v Installeru pod položkou Productivity.

Pianist a Guitarist: Staňte se muzikanty hned teď!

Bylo vaším snem stát se pianistou nebo kytaristou, ale nějak jste si nenašli čas nebo jste jednoduše neměli dostatečnou odvahu? Poněkud okleštěným způsobem si to můžete vynahradit na iPhonu.

Aplikace Pianist pro iPhone Aplikace Guitarist pro iPhone

Po spuštění aplikace Pianist či Guitarist se objeví klaviatura, respektive struny, na které lze prsty klepat. Vašimi dotyky se z mobilního telefonu začnou ozývat zvuky jako z opravdového hudebního nástroje.

I když se samozřejmě jedná pouze o jakousi atrapu, funkce obou aplikací jsou vcelku pokročilé a hudebníkovi - začátečníkovi - mohou bohatě postačovat. Oba programy si můžete stáhnout v Installeru po otevření nabídky Toys.

AcceleroLog: Kolikrát denně otočíte s mobilem?

Poslední aplikace, kterou si dnes představíme, je pro opravdové fajnšmekry. AcceleroLog, jak je patrné už z názvu, taktéž využívá možnosti zabudovaného akcelerometru. Jeho úkolem je totiž monitorovat, jakým způsobem uživatel otáčí mobilní telefon.

Aplikace AcceleroLog pro iPhone


Program zakresluje získané informace do tří částí grafu, přičemž každá část symbolizuje jednu osu pohybu. Pokud stisknete tlačítko Record, můžete aplikaci minimalizovat a klasicky pracovat s telefonem.

Jakmile poté budete chtít vědět, kolikrát a jak prudce jste například za poslední hodinou otočili s mobilním telefonem doprava, stačí se podívat zpět na graf. Aplikaci lze stáhnout v Installeru v nabídce Utilities.Témata: Apple iPhone

Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz