Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neposedná antigravitační kulička a jiné. Nejlepší studentské aplikace

aktualizováno 
Studenti znovu překonali představy svých vyučujících a ve velmi krátkém čase vytvořili aplikace, které se mohou hrdě rovnat těm od profesionálních tvůrců. Pomozte vybrat tu nejlepší a hlasujte v naší malé anketě o nejlepší aplikaci pro platformu Android.

Hlastujte pro nejlepší studentské aplikace | foto: Michal Havryluk, Mobil

Na začátku roku jsme vás informovali (více zde) o nově otevřeném předmětu Programování pro operační systém Android na Fakultě informačních technologií ČVUT. Studenti v rámci svého hodnocení měli za úkol vytvořit aplikaci na libovolné téma. To vše museli stihnout naprogramovat v průběhu semestru. Tedy za dobu odpovídající zhruba deseti týdnům, kdy se samozřejmě museli věnovat i jiným předmětům a povinnostem. Celkově v rámci tohoto předmětu vzniklo několik desítek těchto semestrálních projektů.

Vybrali jsme pro vás několik nejzajímavějších prací, které jistě obstojí i ve velké konkurenci na Play Store. Studenti dostali ještě přes prázdniny čas vyladit některé chyby a doladit detaily, ale ve své podstatě jsou to ty samé práce, které vznikly v tak krátkém čase. Nyní studenti mají k dispozici vlastní vývojářské účty, kam mohou kdykoliv nahrávat nové aktualizace a záplaty. Rovněž jsme pro vás v závěru článku připravili malou anketu, kde můžete hlasovat o tu nejlepší aplikaci.

Nezbedná kulička

G-Jump je jednoduchá hra, ve které je vaším úkolem dostat kuličku do cíle za pomoci co nejméně skoků. Zamyslet se, zamířit a skočit. Úspěšně projít všemi úrovněmi možná chvilku zabere, tou pravou otázkou ale je: dokážete hrou projít se všemi úrovněmi dokončenými na Perfect? Dokážete odemknout všechny dostupná vyznamenání?

Hra v současné verzi nabízí přes osmdesát originálních úrovní, ve kterých narazíte na teleporty, gravitace, pole s nulovou gravitací, zrcadlové zdi a mnoho dalšího. Povedená grafika, jednoduché ovládání a originální hratelnost, to je G-Jump.

Odkaz - Play Store

Nákupní seznam se synchronizací

Aplikace Ample Shopping List nabízí jednoduché, elegantní, intuitivní, přesto překvapivě rozsáhlé rozhraní pro tvorbu nákupních seznamů a jejich následnou správu či sdílení. Mezi výhody Ample Shopping List patří automatické doplňování názvů již zadaných položek, možnost tvorby kategorií položek, třídění dle názvu, kategorií či vlastních pravidel. V neposlední řadě nechybí ani synchronizace zadaných údajů s webovým serverem.

Odkaz - Play Store

Cizí slovíčka snadno a rychle

Vocards je aplikace pro učení slovíček. Jedná se o mobilní simulaci klasických papírových kartiček, kde je z jedné strany například slovo v češtině, z druhé strany v angličtině. Uživatel si může vytvářet jednotlivé slovníky a do nich vkládat jednotlivé kartičky. Slovníky lze také vkládat hierarchicky do sebe, díky čemuž není problém, aby si uživatel například vybral, zda se chce učit jen jednu lekci, či rovnou všechna slova z daného jazyka. Při zkoušení se aplikace snaží vybírat slovíčka podle toho, které uživatel již zná a které ještě ne.

Odkaz - Play Store

Bezdrátové sítě kdekoliv potřebujete

Pomocí aplikace Hotspot Finder můžete najít nejbližší místo, kde se lze zdarma připojit na internet přes wi-fi hotspot. Mezi hlavní funkce patří výpis nejbližších wi-fi hotspotů podle aktuální polohy, možnost zobrazení mapy okolí. Aplikace funguje i off-line, protože databáze je uložena přímo v telefonu.

Odkaz - Play Store

Jaká z aplikací je podle vás nejlepší?

celkem hlasů: 628

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 15. prosince 2012. Anketa je uzavřena.

Hotspot Finder 299
G-Jump 230
Ample Shopping List 64
Vocards 35Nejčtenější

Je čas smazat Facebook, vyzývá zakladatel WhatsAppu

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Ve světle poslední kontroverze Facebooku se zneužitím dat více než 50 milionů účtů se do této sociální sítě opřel i...

Kupujete zbytečně drahé smartphony, tvrdí čínský výrobce čipů

Čipová sada MediaTek

Generální obchodní ředitel MediaTeku tvrdí, že za prémiové telefony uživatelé přeplácejí. Spoustu funkcí ani nikdy...Na český trh dorazil supersmartphone Honor View 10. Za bezkonkurenční cenu

Honor View10 na premiéře v Londýně

Příznivci značky Honor měli až doposud výběr ze spousty zajímavých modelů, ale pro ten nejzajímavější, Honor View 10,...

Levné androidy mají problém. Enormně roste zájem o použité iPhony

Apple iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Nejrychleji rostoucím segmentem na trhu smartphonů nejsou cenově dostupné mobily s Androidem, ale repasované drahé...

Na 24 hodin vypnou v sobotu mobilní internet. Potřebují se zbavit démonů

Svátek Nyepi na Bali

Na indonéském ostrově Bali slaví v sobotu nový rok. Místo bujarých oslav se však celý ostrov ponoří do ticha. Svátek s...

Další z rubriky

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...Najdete na iDNES.cz