Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neposedná antigravitační kulička a jiné. Nejlepší studentské aplikace

aktualizováno 
Studenti znovu překonali představy svých vyučujících a ve velmi krátkém čase vytvořili aplikace, které se mohou hrdě rovnat těm od profesionálních tvůrců. Pomozte vybrat tu nejlepší a hlasujte v naší malé anketě o nejlepší aplikaci pro platformu Android.

Hlastujte pro nejlepší studentské aplikace | foto: Michal Havryluk, Mobil.iDNES.cz

Na začátku roku jsme vás informovali (více zde) o nově otevřeném předmětu Programování pro operační systém Android na Fakultě informačních technologií ČVUT. Studenti v rámci svého hodnocení měli za úkol vytvořit aplikaci na libovolné téma. To vše museli stihnout naprogramovat v průběhu semestru. Tedy za dobu odpovídající zhruba deseti týdnům, kdy se samozřejmě museli věnovat i jiným předmětům a povinnostem. Celkově v rámci tohoto předmětu vzniklo několik desítek těchto semestrálních projektů.

Vybrali jsme pro vás několik nejzajímavějších prací, které jistě obstojí i ve velké konkurenci na Play Store. Studenti dostali ještě přes prázdniny čas vyladit některé chyby a doladit detaily, ale ve své podstatě jsou to ty samé práce, které vznikly v tak krátkém čase. Nyní studenti mají k dispozici vlastní vývojářské účty, kam mohou kdykoliv nahrávat nové aktualizace a záplaty. Rovněž jsme pro vás v závěru článku připravili malou anketu, kde můžete hlasovat o tu nejlepší aplikaci.

Nezbedná kulička

G-Jump je jednoduchá hra, ve které je vaším úkolem dostat kuličku do cíle za pomoci co nejméně skoků. Zamyslet se, zamířit a skočit. Úspěšně projít všemi úrovněmi možná chvilku zabere, tou pravou otázkou ale je: dokážete hrou projít se všemi úrovněmi dokončenými na Perfect? Dokážete odemknout všechny dostupná vyznamenání?

Hra v současné verzi nabízí přes osmdesát originálních úrovní, ve kterých narazíte na teleporty, gravitace, pole s nulovou gravitací, zrcadlové zdi a mnoho dalšího. Povedená grafika, jednoduché ovládání a originální hratelnost, to je G-Jump.

Odkaz - Play Store

Nákupní seznam se synchronizací

Aplikace Ample Shopping List nabízí jednoduché, elegantní, intuitivní, přesto překvapivě rozsáhlé rozhraní pro tvorbu nákupních seznamů a jejich následnou správu či sdílení. Mezi výhody Ample Shopping List patří automatické doplňování názvů již zadaných položek, možnost tvorby kategorií položek, třídění dle názvu, kategorií či vlastních pravidel. V neposlední řadě nechybí ani synchronizace zadaných údajů s webovým serverem.

Odkaz - Play Store

Cizí slovíčka snadno a rychle

Vocards je aplikace pro učení slovíček. Jedná se o mobilní simulaci klasických papírových kartiček, kde je z jedné strany například slovo v češtině, z druhé strany v angličtině. Uživatel si může vytvářet jednotlivé slovníky a do nich vkládat jednotlivé kartičky. Slovníky lze také vkládat hierarchicky do sebe, díky čemuž není problém, aby si uživatel například vybral, zda se chce učit jen jednu lekci, či rovnou všechna slova z daného jazyka. Při zkoušení se aplikace snaží vybírat slovíčka podle toho, které uživatel již zná a které ještě ne.

Odkaz - Play Store

Bezdrátové sítě kdekoliv potřebujete

Pomocí aplikace Hotspot Finder můžete najít nejbližší místo, kde se lze zdarma připojit na internet přes wi-fi hotspot. Mezi hlavní funkce patří výpis nejbližších wi-fi hotspotů podle aktuální polohy, možnost zobrazení mapy okolí. Aplikace funguje i off-line, protože databáze je uložena přímo v telefonu.

Odkaz - Play Store

Jaká z aplikací je podle vás nejlepší?

celkem hlasů: 628

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 15. prosince 2012. Anketa je uzavřena.

Hotspot Finder 299
G-Jump 230
Ample Shopping List 64
Vocards 35


Nejčtenější

Pozor na neférovou nabídku tarifu, varoval ČTÚ. Může jít o podvod

Tarif 375

Neomezené volání i SMS a 2,5 GB dat až pro čtyři uživatele od 375 korun měsíčně. Na takovou nabídku lákal web...

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...Nový tablet Xiaomi má výkonný procesor a obří baterii, potěší cenou

Xiaomi Mi Pad 4 a jeho desetipalcová varianta Plus

Trh s tablety je sice na ústupu, přesto na tato zařízení někteří výrobci dosud nezanevřeli. Jedním z nich je čínské...

Hodně muziky za málo peněz. Test Xiaomi Redmi S2

Xiaomi Redmi S2

Veliký displej, překvapivě výkonný procesor a k tomu cena pod úrovní čtyř a půl tisíce korun. Xiaomi Redmi S2 je...

Vyměňte své iPhony za samsungy, vyzval prezident Erdogan Turky

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka nezůstalo bez odezvy....

Další z rubriky

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Najdete na iDNES.cz