Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejkrásnější handsfree pošle hudbu z vašeho mobilu do autorádia – Jabra SP700

aktualizováno 
Držení telefonního přístroje trestá silniční zákon třemi body a pokutou ve výši jednoho tisíce korun. Pokud chcete přesto za volantem telefonovat a navíc poslouchat hudbu uloženou v mobilu, pak právě pro vás nabízí Jabra novinku v podobě elegantního bluetooth handsfree Jabra SP700.

Trh s handsfree sadami pro mobilní telefony ovládají bluetooth sluchátka. Jejich výhody jsou zřejmé. Vejdou se do každé kapsy a nikde nepřekáží přívodní kabel. Mají ale také své stinné stránky. Zejména při použití v automobilu je reprodukce zvuku nepřirozená a také je velmi ovlivněna vnějším hlukem.

Nejvhodnějším řešením pro telefonování v automobilu se tak zdá být instalace pevné sady. Zde ale narazíte na řadu nevýhod, jimž dominuje především vysoká pořizovací cena. V poslední době se tak stává stále oblíbenějším řešením použití bluetooth zařízení, která v sobě kombinují komfort pevných sad i mobilitu přenosných handsfree. A právě taková je novinka známého výrobce bluetooth handsfree - Jabra SP700. Elegantní malé handsfree potěší především vestavěným FM vysílačem, který pošle hudbu uloženou v telefonu do reproduktorů v automobilu.

Vzhled a konstrukce - tenká elegance

Design přístroje se nese ve velmi futuristickém duchu. Celočerné barevné provedení možná na první pohled neuchvátí, v interiéru vozu se ale toto bezdrátové handsfree stane elegantním a nenápadným doplňkem. Celé zařízení je integrováno do velmi tenkého těla s tloušťkou 17 mm a hmotností pouhých 85 gramů.

Jabra SP700

Přední části těla přístroje dominuje černá plastová mřížka s logem výrobce ukrývající reproduktor. Celá část nad ním je pak velké multifunkční tlačítko, které v sobě ukrývá i čtveřici informačních LED diod. Na pravé hraně je pak umístěna dvojice tlačítek pro regulaci hlasitosti a také klasický micro USB konektor, který slouží k nabíjení. Na opačné straně se usídlilo tlačítko pro aktivaci FM vysílače.

Jabra SP700

Důležitým prvkem je také spona, která slouží k připevnění tohoto handsfree ve voze. Primárně je určena k uchycení na sluneční clonu, při troše fantazie se dá ale najít i mnoho jiných míst, kde zařízení připevnit. Konstrukce velmi lehce působící spony je provedena z tenké oceli, která je velmi pružná a zajistí kvalitní a jisté uchycení. Zadní strana je doplněna také o čtveřici gumových špuntíků, které napomáhají k již tak dobré stabilitě.

Ovládání - jedno tlačítko stačí

K ovládání hovoru slouží především multifunkční tlačítko, které dominuje přední části těla přístroje, změna hlasitosti je možná díky dvojici tlačítek umístěných na straně. Při připnutí ke sluneční cloně jsou snadno dostupná přímo nad hlavou řidiče, a tak se stává ovládání velmi intuitivním. Stisk tlačítek je velmi jistý, především u hlavního multifunkčního pak doprovázený zřetelným cvaknutím.

Jabra SP700

Při prvním uvedení zařízení do provozu je nutné spárování s telefonem. To je velmi snadné pomocí jednoho stisku tlačítka. Při dalším zapnutí se již spojení provede automaticky. K zapnutí dojde po krátkém stisku hlavního tlačítka. Spárování s telefonem proběhlo vždy hladce a bez jakýchkoliv problémů. O úspěšném navázání komunikace jste informováni tónem a navíc také hlasem.

Jabra SP700

Ovládání napomáhá totiž právě hlasový výstup, který informuje o mnoha úkonech. Handsfree vám tak sdělí, že je zapnuté, spárované, ale také slyšíte informace o příchozím hovoru nebo o aktuální frekvenci FM vysílače. Chybí ale bohužel čeština, což může být pro nejednoho uživatele nevýhodou. K dispozici je 10 jazyků, samozřejmě včetně angličtiny a němčiny.

Připevnit a vyjíždíme

Jak již bylo řečeno, nejvhodnějším místem pro umístění handsfree je sluneční clona. Díky nízké hmotnosti zařízení se nemusíte bát, že by se samovolně sklápěla.  Spárování proběhlo vždy bez problémů, standardní dosah kolem deseti metrů je v interiéru vozu jen těžko využitelný. Pokud se ale rozhodnete použít toto handsfree mimo automobil, musíte počítat s nižší kvalitou zvuku při zvětšení vzdálenosti od telefonu. V okruhu sedmi metrů ale zůstává zvuk srozumitelný a bez praskání.

Jabra SP700

Velmi oceňujeme také vestavěný FM vysílač, který umožňuje poslouchat nejen probíhající hovor, ale především hudbu uloženou v telefonu přes reproduktory ve vozidle. Jednoduše stačí nastavit na autorádiu stejnou frekvenci, jaká je na handsfree. Pokud vám frekvence FM vysílače nevyhovuje, stačí ji změnit v menu FM vysílače pomocí tlačítek pro ovládání hlasitosti. Je pravdou, že kvalita zvuku není zcela ideální, pro občasný poslech je však zcela dostačující.

Co říci závěrem

Jako celek na nás nové handsfree od Jabry udělalo velmi dobrý dojem. Díky malým rozměrům a velmi rychlé instalaci jej můžete vždy schovat před očima zlodějů v přihrádce automobilu. Do karet mu hraje především povedený design, kterým předčí většinu současné konkurence.

Potěšilo nás kvalitní a jisté uchycení, výborná je také ergonomie ovládání a zapomenout nesmíme ani na FM vysílač, který v současnosti většina konkurence nenabídne. Reprodukce zvuku byla na velmi vysoké úrovni, jediné, co nás trochu zklamalo, byla nižší citlivost mikrofonu. Příjemným překvapením byla pro nás také cena, která se na pultech obchodníků pohybuje lehce pod hranicí dvou tisíc korun.

Autor:


Témata: hudba, Hluk, USB

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Dvě levné novinky se skoro stejnou výbavou. Hezčí je ten levnější

Při uvedení modelu Honor 7X koncem loňského roku v Londýně nám zástupci české...

Při uvedení modelu Honor 7X koncem loňského roku v Londýně nám zástupci české pobočky tvrdili, že v Česku se bude...

Tyto smartphony si budete kupovat na jaře. Zatím jsou tajné

Samsung Galaxy S9 a S9+

Na blížícím se veletrhu MWC v Barceloně se představí spousta mobilních novinek. A ty, které „nepřijedou“ do Barcelony,...

Vymyslel Android, ale jeho smartphone je propadák roku

Essential PH-1

Jeden z hlavních tvůrců systému Android Andy Rubin se po odchodu z Googlu začal realizovat jako tvůrce smartphonu. Jeho...Najdete na iDNES.cz