Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nechat si zaslat logo od operátora se nevyplatí

aktualizováno 
Nejlevněji si logo nebo obrázek objednají uživatelé sítě Oskar. Eurotel a T-Mobile jsou o téměř tři koruny dražší. Zaslání loga z jiných internetových stránek vás ale vyjde o mnoho levněji.

Mít atraktivní telefon patří v dnešní době k tak samozřejmým věcem jako sama skutečnost telefon vlastnit. Loga operátora, oblíbenou melodii, screensaver nebo obrázkovou textovku si můžete nechat poslat od svého operátora nebo si je objednat na jiných internetových stránkách nabízejících tuto službu. Musíte ovšem vlastnit přístroj, který tyto funkce umožňuje.

Nejoblíbenější a nejmasovější službou je zasílání loga a obrázkových zpráv. Podle informací operátorů si téměř 20 procent uživatelů tarifních programů alespoň jednou nechalo zaslat logo nebo melodii. U předplacených zákazníků je toto procento ještě vyšší.
Možnost zaslání loga na vlastní telefon nebo na telefon někoho jiného vám nabízejí všichni operátoři. O poznání levněji vás vyjde zaslání obrázku z jiných internetových stránek, které tuto službu nabízejí. Vybrali jsme nejznámější české internetové servery, zjišťovali způsob platby, cenu za odeslané logo a pestrost nabídky. Počet log v databázích je pohyblivý, takže čísla berte pouze orientačně.

Eurotel

Na stránkách Eurotelu máte různé možnosti, jak si změnit vzhled displeje svého telefonu. Na Nokii si můžete nechat poslat logo nebo eGo, tj. obrázkovou zprávu. Pro majtele telefonů Alcatel, Ericsson a Siemens Eurotel nabízí obrázkové zprávy eGo a pohyblivé anim. eGo. Poslání jednoho loga stojí 14,90 Kč a objednáte si je zasláním SMS ve tvaru LOGO a číslený kód, který najdete u každého obrázku. Textovku pošlete na číslo 999 111. Databáze Eurotelu je celkem bohatá, můžete si vybrat ze 13 kategorií, v nichž najdete přes 800 log. Nejbohatěji je zastoupena kategorie Zvířata, pod kterou se skrývá 150 obrázků. Po odeslání objednávací SMS se vám po chvíli na displeji objeví „Obdrženo logo operátora“, logo si můžete prohlédnout a posléze uložit. U obrázkových zpráv se postupuje stejně.

T-Mobile

T-Mobile spustil vloni zákaznickou službu ClickFun. Tady si můžete logo nebo obrázkovou SMS objednat třemi způsiby. Jednak z internetu přímo na stránkách ClickFun, kde se musíte nejprve zaregistrovat. Druhý způsob je podobný jako u Eurotelu. Na číslo 5005 zašlete textovou zprávu, ve které napíšete slovo LOGO (logo operátora) nebo SLOGO (logo skupiny volajících), mezeru a zkratku pro objednání (nebo číselný kód). Podporuje-li váš telefon službu WAP, najdete svá loga na adrese CickWap v položce ClickFun. Ve 40 různorodých kategoriích najdete zhruba 800 log a téměř 700 obrázkových SMS. Cena zaslání jednoho obrázku je 14,90 Kč.

Oskar

Jste-li uživatelem sítě Oskar, můžete si poslat logo nebo obrázkovou SMS na svůj telefon prostřednictvím textovky odeslané na číslo 3335 ve tvaru LOGO a číslo vybraného obrázku. Služba funguje pro zasílání na čísla všech operátorů. Logo si můžete objednat také prostřednictvím WAPu. Oskar má na svých stránkách loga rozdělená do 15 kategorií, kde na vás čeká přes 1700 obrázků. Nejvíce jich najdete v sekci Moje vizitka, kde se nachází přes 700 jmen. Odeslání jednoho loga nebo obrázkové SMS vás přjde na 12 Kč.

 

Dále nabízíme přehled neznámějších českých inernetových stránek, které nabízejí zasílání log. Na těchto stránkách si logo objednáte mnohem levněji než u operátora.

Na serveru www.mojelogo.cz nabízejí databázi roztříděnou do 18 kategorií. Dohromady v nich najdete přes 1600 log pro telefony Nokia a více než sto log na telefony Alcatel, Siemens a Ericsson. Loga se platí pomocí kreditu, jedno odeslání stojí 5 Kč.

Oblíbený a často navštěvovaný je rovněž www.magictel.cz, který nabízí až 2200 log. Platí se způsobem kreditu mojelogo.

Na stránkách www.funlife.cz najdete zhruba 1500 log a jedno odeslání vás přijde na 5 Kč. Platíte elektronickou peněženkou I like Q.

Celkem pestrá a hlavně levná je služba na www.jdi.na. Místní databáze obsahuje přes 850 log v osmi kategoriích. Objednané logo zaplatíte 170 Q, tedy 1,70 Kč. Podmínkou pro tuto platbu je elektronická peněženka.

Před časem znovu spuštěný www.nabit.cz nabízí v šesti kategoriích přes tisíc obrázků. Odeslání jednoho loga stojí dvě koruny , platí se systémem I like Q. Zajímavá je nabídka 19 sponzorovaných obrázků, které jsou zadarmo. Po jejich objednání budete přepnuti na stránky sponzorů, ale to se dá chvíli vydržet.

Jako poslední vám doporučíme naše stránky prima.mobil.cz. U nás odeslání jednoho loga přijde na dvě koruny. Zaplatíte rovněž platbou I like Q. Naše databáze nabízí v 19 kategoriích přes 2200 log.

Podle našich zkušeností je zasílání log z výše uvedených stránek spolehlivé. Loga dorazila často v intervalu několika vteřin. Záleží jen na vás, kolik chcete za logo platit. Zaslání loga od operátora je mnohem dražší než z jiných internetových serverů.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Je to černé na bílém. Mobilní služby v Česku jsou jedny z nejdražších v EU

Analýza výše nákladů za mobilní a datové služby ve státech EU uskutečněná...

Evropská komise stvrdila to, o čem se dlouho spekulovalo na základě srovnávání aktuálních nabídek mobilních operátorů...

O2 výrazně vylepšuje studentský tarif. Nově nabídne až 10 GB dat za 499 Kč

Ilustrační snímek

Operátor O2 od května představí vylepšené studentské tarify [:kůl:]. Vyšší varianta bude při shodném měsíčním paušálu...

Volání a data v pražském metru? Trochu letos, kompletně za čtyři roky

Ilustrační snímek

Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy odsouhlasila smlouvu s konsorciem mobilních operátorů týkající se pokrytí...Najdete na iDNES.cz