Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nastavte si e-mailového klienta v mobilu II.

aktualizováno 
Zodpovídáme vaše dotazy ohledně nastavení e-mailového klienta. Podívali jsme se na další možnosti práce s e-maily prostřednictvím mobilu (wap, textovky). Oskaristé, kteří nemají GPRS, zde najdou telefonní čísla pro přístup pomocí datového volání.

Článek Nastavte si e-mailového klienta v mobilu vyvolal mnoho otázek a připomínek. Pokusíme se je v tomto článku zodpovědět, pokusíme se též ukázat další možnosti, které může uživatel využít, chce-li se svými e-maily pracovat prostřednictvím mobilu.

Dial-up pomocí Oskara

Uživatelé telefonů s vestavěným e-mailovým klientem, které nejsou schopny komunikace pomocí GPRS, mohou po předchozí registraci u poskytovatele připojení k internetu použít tato telefonní čísla pro přístup pomocí datového volání:

Volny, více zde 246 098 993
Tiscali 224 590 111
Contactel Redbox Raz dva     266 090 012

Uživatele Oskara bude jistě zajímat cena za minutu datového spojení pomocí těchto čísel.

Řekni mi 5 Kč/min
Povídej 4,50 Kč/min
Nezavěšuj 4 Kč/min
Odepiš 10 Kč/min
Mezi námi 3 Kč/min
Oskarta 6 Kč/min

Zkuste to s WAPem

Pokud váš mobil nemá e-mailového klienta ani není možné jej doinstalovat, můžete pro odesílání a čtení zpráv použít WAP. Někteří poskytovatelé freemailů (např. Yahoo) nabízejí přístup ke svým schránkám přes WAP přímo na svých wapových stránkách ().

Jestliže schránka není dostupná přes WAP, ale její obsah je k dispozici pomocí protokolu POP3, můžete využít specializované wapové služby, které vám poštu pomocí protokolu POP3 zpřístupní. Brány pro přístup k elektronické poště prostřednictvím WAPu jsou součástí wapových portálů všech českých mobilních operátorů. Přístup k elektronické poště nabízejí i tyto nezávislé servery:

www.sluzba.cz


- URL pro přístup z WAPu má pak syntax: http://wap.sluzba.cz/mujwap.asp?id=ciselnykod

wap.atlas.cz
- URL pro přístup z WAPu: http://wap.atlas.cz/mail.asp

Při každé návštěvě je nutné znovu nastavit uživatelské jméno, heslo a server, kde se schránka dostupná pomocí protokolu POP3 nachází. Menu na wap.atlas.cz sice nabízí i odesílání pošty, nám se však po pokusu o odesílání pošty zobrazovala zpráva "Microsoft VBScript runtime error '800a0005' - Invalid procedure call or argument".

www.wapstranky.cz
- URL pro přístup z WAPu: http://wap.wapstranky.cz/oskarzona/login.php

Čtení pošty pomocí SMS

Všichni tři mobilní operátoři nabízejí možnost zřízení e-mailového aliasu pro příjem SMS, Oskar dokonce umí rozdělit příchozí e-mail do dvou textových zpráv. Počet přijatých zpráv za jeden den je ovšem limitován, i v případě nepřekročení tohoto limitu není příjem e-mailů pomocí SMS úplně spolehlivý. Mobil server již referoval o službě mobil.web-brana.cz. V době psaní článku se nám však nedařilo tuto službu používat, snad se ji autorovi podaří v krátké době opět zprovoznit. Jak se můžeme dočíst v nápovědě služby, je možné ji používat jen v sítích T-Mobile a Eurotel.

Vývoj firmware telefonu Philips Fisio 620

Informace o maximální délce e-mailu odesílaného z telefonu Philips Fisio 620 a o jeho dalších vlastnostech rozebíraných v předchozím článku k nám dorazila z české pobočky firmy Philips, dovoluji si ji ocitovat: "Vzorek, který máte k dispozici, je pouze marketingová, tzn. předprodejní verze. Telefon, který je už teď v prodeji jak ve volné distribuční síti, tak v T-Mobilu, jsme teď vyzkoušeli a při posílání obrázku či emailu jsme nezaznamenali žádný problém. V emailu na 620tku lze posílat 24 bit. obrázek o rozměrech 112 x 112 pixelů. Jediné omezení u posílání emailu na 620 je, že nelze poslat email větší než 10 kB. Formát GIF není telefonem podporován, Fisio 620 podporuje pouze formát JPG." Čtenáři tedy možná přece jen zatouží po tomto telefonu pod stromeček.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Nebude to snadné. Huawei chystá smartphone na 5G, ale řeší problémy

První 5G smartphone od Huawei přijde v roce 2019

Už během druhé půlky příštího roku uvede čínská společnost Huawei na trh svůj první telefon pro 5G sítě. Na konferenci...

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Který mobil bude mít jako první skládací displej? Bude to přetahovaná

Podle IHS Technology přijdou smartphony se skládacím displejem přibližně za rok.

Do závodu o první telefon se skládacím displejem se pravděpodobně zapojí firma Huawei. Ta chce předehnat Samsung, který...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.Najdete na iDNES.cz