Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Naprogramujte si mobilní hru

aktualizováno 
Nadílka JAVA aplikací pro tento týden se nese ve znamení nových her jako Robocop nebo zajímavě vypadající novinka Battle of Empires 2 - Fate of Warriors. Kromě toho nabízíme i další SMS aplikaci pro uživatele Oskara.

Hacking mobilních telefonů?

Podle bezpečnostních expertů není poslední generace mobilních telefonů dostatečně zabezpečena před útoky hackerů. Tvrdí, že lze napsat java program, který by umožnil útočníkům vzdáleně přistupovat k vašemu telefonnímu seznamu či dokonce tajně sledovat konverzaci.

Tyto bezpečnostní díry se týkají posledních mobilních telefonů s operačním systémem. Shodli se na tom organizátoři mezinárodní konference o počítačové bezpečnosti v Kuala Lumpuru v Malaysii. Více informuje britská BBC.

Oskárek

V minulém přehledu jsme psali o java programech na odesílání sms přes internet zdarma. Tento týden se objevil nový midlet, který (nenechte se zmást názvem) také zvládá odeslání zpráv jak do sítě Oskar, tak i na Eurotel. Po AbsoluteSMS je to tedy druhý midlet, který odesílá sms na oba dva operátory přímo přes jejich webové brány. Při testování mi vše fungovalo bez problémů. Oskárek nabízí integrovaný telefonní seznam a také funkci na odstranění přebytečných mezer.

Aktualizováno: Jelikož Oskar předělal svou webovou sms bránu, kde je nyní nutné opsat náhodně vygenerovaný kód, žádný z programů v současné době zprávy na Oskara bohužel neodesílá. Dejme tedy autorům čas do nové verze, kde to snad půjde obejít, tak jako u Eurotelu. 

Autor Oskárka zareagoval velice rychle a již ve večerních hodinách v ten samý den, kdy Oskar změnil svou bránu, byla k dispozici nová verze midletu, která odesílá sms i přes upravenou bránu.

javamarvan  javamarvan

Něco pro začínající programátory

Na internetu jsem objevil zajímavý projekt určený všem, kteří mají zájem o programování her v javě. Jmenuje se J2ME Gaming Book a jedná se o elektronickou knihu (ve formátu pdf) věnující se programování her. Celá je v angličtině a stáhnout si jí můžete úplně zdarma ze serveru sourceforge.net.

Dále bych vás rád upozornil na zahraniční diskusní fórum o programování, které najdete na adrese www.j2me.org. Je poměrně hojně navštěvované a jistě tam najdete spoustu informací a rad.

Nové hry pro tento týden

Tento týden bylo uvedeno několik velice slibných java her. První novinkou je hra s názvem Climber X od týmu Caveman Arts. Jedná se o hru, která kombinuje akční prvky s prvky logickými. Jako účastník týmu záchranářů máte za úkol vysvobodit uvězněné horolezce z útrob skalnatých hor. Nemyslete si, že to bude jednoduché. Situaci vám bude znepříjemňovat zrádné horské počasí, uvolněné kameny, vodopády a podobně.

Další nově představená hra je z dílny Digital bridges a přináší na displeje mobilních telefonů známého Robocopa. Jedná se o plošinovku, kde si jako ochránce práv musíte vyřídit účty s pořádnou bandou padouchů. Samozřejmě budete mít k dispozici různé zbraně a můžete se těšit na zajímavé grafické efekty.

V Digital bridges se však činí a tento týden uvedli ve spolupráci s Electronic Arts také hru FIFA Football 2005 Mobile International Edition. Hra slibuje vysokou inteligenci spoluhráčů i protihráčů, vylepšené ovládání a přehledné zobrazení hry. Hrát můžete za 16 národních teamů, české mužstvo však chybí.

A na závěr firma Funmobile uvedla hru Battle of Empires 2 - Fate of Warriors, což je nová akční hra, kde vás čeká spousta bojového umění a magie.

 javamarvan  javamarvan  javamarvan

Autor:


Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Další z rubriky

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Vytvořili přelomový čip, který výrazně zvýší výdrž chytrých hodinek

Qualcomm představil Snapdragon Wear 3100 pro chytré hodinky

Qualcomm kromě čipsetů pro smartphony a tablety vyrábí také mozky pro chytré hodinky. Novinkou je v tomto směru...

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Najdete na iDNES.cz