Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Najděte si nejbližší WIFI síť na Mobil.cz

aktualizováno 
Zajímáte se o bezdrátové sítě? Chtěli byste se levně připojit i v místech, kde není přístup k rychlému internetu? Vyzkoušejte novinku Mobil.cz a najděte si nejbližší WIFI síť ve vašem okolí.

WIFI sítě se ukázaly jako vhodná alternativa pro připojení k internetu. Aktivní nadšenci v malých i větších městech se dali dohromady a začali stavět malé městské sítě. Řešili tím zoufalé připojení k internetu jinde, než ve velkých městech.

Dnes je nabídka internetu už širší. Necelých osmdesát tisíc uživatelů používá mobilní GPRS datové paušály, ADSL se pomalu rozšiřuje do dalších lokalit, CDMA si aktivovalo přes dvanáct tisíc lidí jen za dva měsíce a na vánoce chystá T-Mobile svoje  EDGE. Proč se ale pořád zakládají městské komunitní sítě?

Jednoduchá odpověď je ukryta právě v názvu sítě. Komunita. Komunitní síť má plno výhod, které individuální připojení nenabízí. Výměna dat, komunikace uvnitř sítě a hlavně síťové hraní je jedno z největších lákadel, které často přebije i počáteční náklady a starosti s budováním sítě. 

Stavění takové sítě je nákladné a vyžaduje hodně trpělivosti a času. Na druhou stranu je to ale zábava, která vám přinese určitě plno poznatků a zkušeností. Jestliže se ale nechcete pouštět do takovýchto akcí, je lepší se připojit k už  existující síti.  Je možné, že WIFI síť ve vašem městě už funguje, jenom jste o ní dosud nevěděli. Připojit se k takové síti je často otázka pár hodin zapojování a jedné nebo dvou tisícovek.

Databáze WIFI sítí

http://mobil.idnes.cz/

Napsali jsme o WIFI

 
 
 
 

Co je tedy nového?

Abyste nemuseli složitě hledat přichází Mobil.cz ve spolupráci se serverem Internetprovsechny.cz se seznamem WIFI sítí v České republice. Mapu WIFI sítí najdete už ode dneška na této adrese.

Vznik databáze se datuje na podzim roku 2003, kdy krachlo jednání Internetového Fóra, které mělo za úkol vytvořit modely paušálního připojení na internet přes vytáčenou linku.

Autoři v databázi chtěli poskytnout prostor prezentaci komunitním i komerčním sítím, které nemají dostatek prostředků na masivní reklamní kampaň jako velcí poskytovatelé Internetu. „Chceme aby na internet dosáhla každá domácnost v ČR, která o něj má zájem,“ řekl zakladatel projektu  Internet pro všechny Miloslav Sova.

Jak přidat svojí síť do databáze?

Vaše síť se v našem seznamu ocitne celkem jednoduše. Stačí vyplnit jeden formulář. Před vyplňováním ale doporučujeme spolu s autory projektu, abyste si prostudovali vzorovou síť. V současné době je v databázi kolem 130 sítí, ale jejich přidávání nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Podle Miloslava Sovy bývají formuláře vyplněny často dost ledabyle.

„Nezřídka chybí kontakty, výpisy z ceníku. Mapky pokrytí nebo fotografie výhledů z AP vkládá opravdu málokdo, přesto že formulář umožňuje vložit i více obrázků najednou. U jakéhokoliv obrázku je nutné uvést jeho popis, aby budoucí zájemci o připojení vědeli na co se vlastně dívají. Čím více si uživatelé dají záležet při vkládání sítě, tím větší šanci mají na brzké zveřejnění v seznamu,“ říká Miloslav Sova.

Síť se taky v databázi neobjeví hned. Každá položka v databázi je totiž kontrolována, a tak je do databáze  přidáváno maximálně 6 sítí za den. Každý kdo uvede kontaktní e-mail bude o zaregistrování sítě informován.

Proto vás lidé ze sdružení Internetprovšechny prosí o trpělivost, na každou síť se dostane. V případě, že by se síť z nějakého důvodu neobjevila do čtrnácti dnů v našem seznamu, budou provozovatele informovat, a případně jej požádají o doplnění informací.


Budete využívat databázi WIFI sítí?

Autor:Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Který mobil bude mít jako první skládací displej? Bude to přetahovaná

Podle IHS Technology přijdou smartphony se skládacím displejem přibližně za rok.

Do závodu o první telefon se skládacím displejem se pravděpodobně zapojí firma Huawei. Ta chce předehnat Samsung, který...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Najdete na iDNES.cz