Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Najděte si nejbližší WIFI síť na Mobil.cz

aktualizováno 
Zajímáte se o bezdrátové sítě? Chtěli byste se levně připojit i v místech, kde není přístup k rychlému internetu? Vyzkoušejte novinku Mobil.cz a najděte si nejbližší WIFI síť ve vašem okolí.

WIFI sítě se ukázaly jako vhodná alternativa pro připojení k internetu. Aktivní nadšenci v malých i větších městech se dali dohromady a začali stavět malé městské sítě. Řešili tím zoufalé připojení k internetu jinde, než ve velkých městech.

Dnes je nabídka internetu už širší. Necelých osmdesát tisíc uživatelů používá mobilní GPRS datové paušály, ADSL se pomalu rozšiřuje do dalších lokalit, CDMA si aktivovalo přes dvanáct tisíc lidí jen za dva měsíce a na vánoce chystá T-Mobile svoje  EDGE. Proč se ale pořád zakládají městské komunitní sítě?

Jednoduchá odpověď je ukryta právě v názvu sítě. Komunita. Komunitní síť má plno výhod, které individuální připojení nenabízí. Výměna dat, komunikace uvnitř sítě a hlavně síťové hraní je jedno z největších lákadel, které často přebije i počáteční náklady a starosti s budováním sítě. 

Stavění takové sítě je nákladné a vyžaduje hodně trpělivosti a času. Na druhou stranu je to ale zábava, která vám přinese určitě plno poznatků a zkušeností. Jestliže se ale nechcete pouštět do takovýchto akcí, je lepší se připojit k už  existující síti.  Je možné, že WIFI síť ve vašem městě už funguje, jenom jste o ní dosud nevěděli. Připojit se k takové síti je často otázka pár hodin zapojování a jedné nebo dvou tisícovek.

Databáze WIFI sítí

http://mobil.idnes.cz/

Napsali jsme o WIFI

 
 
 
 

Co je tedy nového?

Abyste nemuseli složitě hledat přichází Mobil.cz ve spolupráci se serverem Internetprovsechny.cz se seznamem WIFI sítí v České republice. Mapu WIFI sítí najdete už ode dneška na této adrese.

Vznik databáze se datuje na podzim roku 2003, kdy krachlo jednání Internetového Fóra, které mělo za úkol vytvořit modely paušálního připojení na internet přes vytáčenou linku.

Autoři v databázi chtěli poskytnout prostor prezentaci komunitním i komerčním sítím, které nemají dostatek prostředků na masivní reklamní kampaň jako velcí poskytovatelé Internetu. „Chceme aby na internet dosáhla každá domácnost v ČR, která o něj má zájem,“ řekl zakladatel projektu  Internet pro všechny Miloslav Sova.

Jak přidat svojí síť do databáze?

Vaše síť se v našem seznamu ocitne celkem jednoduše. Stačí vyplnit jeden formulář. Před vyplňováním ale doporučujeme spolu s autory projektu, abyste si prostudovali vzorovou síť. V současné době je v databázi kolem 130 sítí, ale jejich přidávání nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Podle Miloslava Sovy bývají formuláře vyplněny často dost ledabyle.

„Nezřídka chybí kontakty, výpisy z ceníku. Mapky pokrytí nebo fotografie výhledů z AP vkládá opravdu málokdo, přesto že formulář umožňuje vložit i více obrázků najednou. U jakéhokoliv obrázku je nutné uvést jeho popis, aby budoucí zájemci o připojení vědeli na co se vlastně dívají. Čím více si uživatelé dají záležet při vkládání sítě, tím větší šanci mají na brzké zveřejnění v seznamu,“ říká Miloslav Sova.

Síť se taky v databázi neobjeví hned. Každá položka v databázi je totiž kontrolována, a tak je do databáze  přidáváno maximálně 6 sítí za den. Každý kdo uvede kontaktní e-mail bude o zaregistrování sítě informován.

Proto vás lidé ze sdružení Internetprovšechny prosí o trpělivost, na každou síť se dostane. V případě, že by se síť z nějakého důvodu neobjevila do čtrnácti dnů v našem seznamu, budou provozovatele informovat, a případně jej požádají o doplnění informací.


Budete využívat databázi WIFI sítí?

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Boj o nejsilnější mobilní procesor se přiostřuje. Na špici míří Huawei

Kirin 980 je prvním 7nm čipsetem od Huaweie

S letošními špičkovými smartphony se naplno rozjel i závod o nejrychlejší procesor. Zavedeným hráčům totiž přibyl...

Úředníci budou mít v Rusku svou mobilní síť včetně rychlých dat

Moskevský Kreml

Do roku 2024 by mělo Rusko mít speciální mobilní síť určenou výhradně pro potřeby státních úřadů. V pondělí se na tom...

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Najdete na iDNES.cz