Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Ericssonech si už můžete zahrát Hada z Nokie

aktualizováno 
Jestli stále váháte, zda přejít z Nokie na Ericsson, a jediné, co vás drží u finských mobilů, je tradiční hra Had, potom pro vás máme dobrou zprávu – Hada si můžete vychutnat i na některých mobilech od Ericssonu. S kódy, které najdete uvnitř článku, si na svém telefonu můžete aktivovat až tři běžně skryté hry.

Ericsson T39 s hademKdyž se dříve majitelé Nokií 5110 přeli s ostatními mobilními telefonisty o výhodách svých mobilů, jedním z argumentů pro finský telefon proti technologické a funkční převaze jiných přístrojů byla přítomnost hry Had (Snake). Když jste viděli někoho s Nokií v metru, jak usilovně buší do klávesnice a soustředěně se dívá na displej, mohli jste si být jistí, že hraje právě Hada.

Pro spoustu majitelů Nokií je existence Hada (nebo Hada II u novějších modelů) jedním z důvodů, proč zůstávají finskému výrobci věrní. Výměnné kryty jsou už dnes běžné, logo na displeji má také kdejaký mobil a posílání vyzvánění nebo obrázků přes textové zprávy zvládají některé jiné značky dokonce lépe než průkopník Nokia. Jen Had - i když se objevil i na jiných mobilech - byl až donedávna tím, co jedinečně Nokie odlišovalo.

Pokud uvažujete o novém mobilu, nejlépe Ericssonu R520, T39 nebo T68, potom můžete svou starou Nokii v klidu opustit – na jmenovaných mobilech si totiž Hada můžete aktivovat také. Stačí ve vhodnou chvíli napsat na klávesnici speciální aktivační kód. Hra je totiž před běžným smrtelníkem skryta – nikde v menu ji nenajdete. V tuto chvíli jsou známé kódy pro celkem tři další hry na Ericssonech – Had, Puzzle a Karty. Vždy, když si chcete jednu z těchto her zahrát, musíte zadat kód.

Had – spusťte hru Erix a vyberte položku Nová hra. V okamžiku, kdy se objeví celé logo Erix, napište 123. Objeví se klasický Had, kterého ovládáte u T68 joystickem, u R520 a T39 klávesami 5,7,9,0.

Puzzle – spusťte hru Q a v okamžiku, kdy se objeví logo Q, napište 134679*#5.

Karty – spusťte hru Ripple a v okamžiku, kdy se objeví úvodní nápis, napište na klávesnici 456654456.

Aktivace hada Aktivace hada Aktivace hada

Hry nejsou přítomné v každé verzi firmwaru. V případě Ericssonu T39 navíc s různými verzemi firmwaru fungují i jiné klávesové zkratky. U verze R2D se po stisku #3#2 zobrazí stránka s informacemi o hře a po stisku Yes můžete Hada hrát – ale jenom na chvíli. U verzí R2G a R2K se vám po zadání stejného kódu zobrazí jenom informace o hře a u R2K pro samotnou hru musíte při zobrazení loga Erix zadat kód 123456789*0#12.

Dostupnost her v závislosti na firmwaru

Verze firmwaru R520 T39 T68
R1B  

 

ano

R1C  

 

?

R2D  

ne

n/a

R2G

ano

 

n/a

R2K

ano (zřejmě jenom had)

ano

n/a

R2M  

ano

n/a

R2S

ano

ano

n/a

R3A  

ne

n/a


Firmware zjistíte stiskem >*<<*<. N/A - firmware není v této verzi pro mobil dostupný. V polích, kde není žádná poznámka, se nám nepodařilo funkčnost kódu z žádných zdrojů ověřit.

Kódy jsme testovali s několika mobilními telefony R520 a T39, které máme v redakci. Nemohli jsme otestovat všechny verze firmwaru, které existují – proto naše tabulka vychází i z reakcí majitelů těchto telefonů, kteří přispěli do některých diskusních fór na internetu.

Vnucují se nám otázky, proč když Ericsson umí tyto hry naprogramovat, je nezpřístupní pro všechny uživatele prostřednictvím menu Hry a proč některé hry později z firwmaru odstraňuje. Jako nejpravděpodobnější vysvětlení se jeví to, že vývojáři Ericssonu si prostě jenom chtěli dokázat, že tyto hry umí do mobilního telefonu naprogramovat. A později, když jim na to vedení přišlo, je raději odstraňují. Je to sice jenom spekulace, ale jiné rozumné vysvětlení, proč dávat do mobilu funkci či aplikaci, kterou nelze běžným způsobem používat, nás nenapadá. Jak to ale ve skutečnosti bylo, vědí opravdu nejlépe v Ericssonu.

Vyzkoušejte kódy z tohoto článku a napište nám své postřehy a zkušenosti do diskuse nebo je pošlete e-mailem.Témata: tipy, aplikace, Metro, Nokia

Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Vyzkoušeli jsme luxusní chytré mechanické hodinky. Mají 3D nabíječku

Hodinky Frederique Constant Hybrid Manufacture

Švýcarská hodinářská značka Frederique Constant vyrábí kromě klasických hodinek i „hybridní“ modely s chytrými...

Majitelé iPhonů mají vysoký příjem, patří mezi nejmajetnější

Vlastnictví íPhonu v 69,1 procentech případů znamená, že má vlastník „vysoký...

Studie univerzity v Chicagu potvrdila, že vlastníci iPhonu či iPadu patří k bohatší vrstvě společnosti. To však...

Obyčejné mobily někde táhnou víc než iPhony. Google do nich investoval

Nokia 8110 4G

Google nesází pouze na svůj operační systém Android, ale nyní se snaží proniknout i do segmentu obyčejných mobilů. Do...

Najdete na iDNES.cz