Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na český trh míří první virtuální operátor. Nebude ale pro každého

aktualizováno 
Mnoho let po většině evropských zemí se i u nás dočkáme virtuálního operátora. Mphone, jak se operátor jmenuje, ale nebude pro každého. Patří do skupiny Makro, a tak jsou jeho služby dostupné jen podnikatelům.

Nový operátor Mphone velkoobchodu Makro | foto: www.mphone.cz

Poslední říjnový den začne na našem trhu působit nový operátor Mphone. Ač se na první pohled zdá, že je to první virtuální operátor u nás, zcela přesné toto označení není. Jedná se totiž o nabídku vlastních tarifů velkoobchodu Makro v síti O2. Ovšem i název Mphone evokuje samostatného operátora a absence vlastního označení "virtuální operátor" je dost pravděpodobně jen úlitba O2.

Na druhou stranu, přesně takhle virtuální operátor funguje, nemá totiž vlastní síť a pouze si pronajímá kapacitu sítě některého z klasických operátorů. V případě Mphone ovšem nebude pravděpodobně na displeji telefonů logo "virtuálního operátora", ale logo O2, tedy provozovatele sítě.

Mphone provozuje společnost Makro, což je velkoobchodní síť pro podnikatele. K jeho návštěvě je potřeba vlastnit kartu Makro, o kterou mohou požádat jen vlastníci živnostenských listů. Pro každého tak nové tarify nebudou.

V nabídce Mphone jsou tři tarify nabízené pro stávající mobilní číslo nebo pro nové číslo, které bude začínat trojčíslím 601. Všechny tarify jsou podmíněny úvazkem na dobu jednoho roku. Asi největším lákadlem nových tarifů je výhodná sazba na volání mezi čísly v "síti" Mphone a možnost získávat volné minuty a SMS za nákupy ve velkobchodech Makro.

Tarify označené jako Mini, Midi a Maxi mají poměrně zajímavé minutové sazby i ceny za SMS, které uvádíme v tabulce. Mphone bude nabízet i zvýhodněné telefony. V prvním letáku je nabízena zatím jen Motorola W175 se standardní cenou 653 korun a za dotovanou cenu 1,19 Kč pro všechny tři tarify. Další nabízené mobily představí Mphone až po zahájení provozu.

Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH. Do konce roku 2008 platí zvýhodněná sazba pro volání mezi uživateli Mphone i na všechna volání do sítě O2. Tři zvýhodněná čísla musí být v tuzemských sítích. Další podrobnosti zveřejní operátor v den zahájení provozu na svých internetových stránkách www.mphone.cz.

Tarif: Měsíční paušál Volné minuty Mezi Mphone Na ostatní čísla SMS 3 čísla
Mini 226,10 50 2,26/min 4,76/min 1,19 25% sleva
Midi 702,10 200 2,26/min 3,69/min 1,19 25% sleva
Maxi 1178,10

400

2,26/min 3,33/min 1,19 25% sleva
  

Vznik Mphone je podstatný pokrok pro rozvoj našeho telekomunikačního trhu, který v tomto směru za zbytkem Evropy notně kulhá. Podle našich informací tato první vlaštovka pomůže opravdového virtuálního operátora přivést. Nemělo by to trvat déle než do poloviny příštího roku. Doposud na našem trhu působí jen několik společností, které přeprodávají služby operátorů formou klubového prodeje a ve své podstatě porušují pravidla operátorů.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

V pokrytí signálem je Česko evropskou elitou, Polsko může tiše závidět

OpenSignal prostřednictvím uživatelských dat mapuje kvalitu mobilního signálu...

Bodují sice levnějšími službami, ale v pokrytí území kvalitním mobilním signálem za Českem pokulhávají. Mnohé evropské...

Trump zásadně odmítá vstup největšího světového operátora do USA

Ilustrační snímek

Zvýšené riziko pro zájmy národní bezpečnosti. To je podle administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa důvod,...

T-Mobile přifoukl data studentského tarifu. Za konkurencí stále pokulhává

Ilustrační snímek

T-Mobile začátkem července vylepšil tarif Student. Nově jej lze pořídit s 6 GB mobilních dat. Oproti standardní...

Najdete na iDNES.cz