Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MSI - nejlevnější Bluetooth USB adaptér na trhu

aktualizováno 
Malé rozměry, velký dosah i zajímavá cena jsou největšími lákadly Bluetooth adaptéru určeného pro USB port počítače. Svými parametry předčí mnohou konkurenci, dorozumí se s každým mobilem a navíc ho dokážete použít i pro komunikaci mezi jednotlivými počítači.

Rádiová síť už není jen výsadou bohatých manažerů, ale začíná být cenově zajímavá i pro řadového uživatele či technického fandu. Někteří výrobci už ji automaticky implementují do svých dražších modelů a jediný zásadnější problém spočívá v připojení k počítači. Integrované Bluetooth je spíše vizí budoucnosti, nezbývá proto než sáhnout po vhodném adaptéru. Zatímco notebooky mají k dispozici širokou škálu PC karet, u klasických stolních počítačů byl donedávna výběr stále dosti omezený a pořizovací ceny byly navíc poměrně vysoké. S velmi zajímavým řešením nyní přichází MSI.

MSI BluetoothVcelku nenápadná krabička připojitelná k USB rozhraní počítače zaujme už v prvních okamžicích svými malými rozměry. Přibližně devíticentimetrovou délku zatím jiný výrobce nepřekonal, přičemž v případě MSI neutrpěly ani parametry vysílací jednotky. O stavu zařízení vás informuje dvojice LED diod - červená indikuje napájení a modrá upozorňuje na aktivní Bluetooth spojení. Jediné, co lze samotnému šasi vytknout, je krytka USB konektoru, která nemá žádnou zarážku a poměrně snadno spadne.

MSI BluetoothInstalace adaptéru je jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Přístroj stačí připojit k USB rozhraní, což vám ještě usnadní standardně dodávaný prodlužovací kabel, vložit CD s obslužným softwarem a během velmi krátké doby můžete začít komunikovat s dalšími zařízeními. Používáte-li operační systém Windows, vedle hodin se vám objeví ikonka symbolizující Bluetooth a vzdálené připojení. Oproti konkurenčním přístrojům vás však může překvapit vytvořením 13 virtuálních portů, což nebývá úplně obvyklé, většinou se používají čtyři. Uvážíme-li však, že přes jeden adaptér můžete komunikovat až se sedmi zařízeními současně, je to do jisté míry pochopitelné.

MSI BluetoothZvláštní pochvalu si však zaslouží oddělení jednotlivých používaných služeb. U konkurenčních přístrojů je obvyklé, že každému portu přísluší určitá služba a vy si sami musíte vybrat, který z nich budete používat. Ne tak u MSI. Při párování s neznámými přístroji máte k dispozici průvodce, kde nastavíte, zdali chcete simulovat klasickou sériovou linku, faxovat, připojovat se k síti, popřípadě využít další z celkem sedmi možných služeb. Pak ho necháte najít příslušné zařízení a on mu přiřadí příslušný port. Všechno je otázkou velmi krátkého okamžiku, nezávisle na tom, zda přes Bluetooth budete připojovat mobil nebo rovnou počítač.

Pozornost si zaslouží rovněž parametry vysílací jednotky. V našich testech si Bluetooth adaptér bez větších problémů poradil se zařízením vzdáleným i více než deset metrů, aniž by došlo k výrazné chybovosti spojení. Do nesnází ho nepřivedla ani zeď. Naprostá většina uživatelů sice stejně bude používat Bluetooth jen na velmi krátké vzdálenosti, ale přesto si tento parametr zaslouží naši pochvalu.

MSI BluetoothBezpochyby nejzajímavějším parametrem je na MSI Bluetooth adaptéru cena. Podle dostupných informací se na našem trhu bude prodávat za 1840 Kč včetně DPH, což je méně než polovina nejlevnějšího konkurenčního produktu. Navíc uvážíte-li, že už od základu je vymyšlen také pro komunikaci mezi počítači, má malé rozměry, velmi dobrý dosah i snadné ovládání, nezbývá než ho doporučit. Zatím na trhu není Bluetooth zařízení s lepším poměrem výkon/cena.

Přístroj byl zapůjčen společností Penta CZ.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Další z rubriky

Smartphone s obří baterií se inspiroval top samsungem. Cena je pětinová

Bluboo S3

Čínští výrobci opakovaně dokázali, že umí občas doslova kouzlit. Na trh nyní míří další cenově zajímavý model, jehož...

Originalita nevymřela. Těchto šest smartphonů si s konkurencí nespletete

Designově originální smartphony: Alcatel 5, Huawei P20 lite, Nokia 7 Plus, Sony...

Trend minimalizace rámečků a snaha o využití maxima plochy telefonu pro displej přináší velkou unifikaci designu...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz