Motorola získala kontrakt na dodávku zařízení a služeb Iridium pro ministerstvo obrany USA

aktualizováno 
Informační agentura Ministerstva obrany Spojených států DISA uzavřela rámcovou dohodu se společností Motorola Worldwide Information Network Serviceso nákupu přenosných satelitních produktů společnosti Iridium a přináležejících hlasových a pagingových služeb pro svůj komunikační systém Enhanced Mobile Satellite Services.

Informační agentura Ministerstva obrany Spojených států DISA (Defense Information Systems Agency) uzavřela rámcovou dohodu se společností Motorola Worldwide Information Network Services (M-WINS) o nákupu přenosných satelitních produktů společnosti Iridium a přináležejících hlasových a pagingových služeb pro svůj komunikační systém Enhanced Mobile Satellite Services (EMSS).
Hodnota tříletého kontraktu je 219 miliónů dolarů. V rámci kontraktu zajistí společnost Motorola dodání satelitního vybavení. Služby budou poskytovány prostřednictvím její retranslační stanice umístěné na Havaji, která je pro vládu USA vyčleněna.

M-WINS, obchodní oddělení kosmické divize Motorola's Space Systems and Services, zajistí vládním agenturám satelitní telefony a pagery Motorola, příslušenství a roční objem až 28 miliónů provolaných minut. Společnost Motorola nyní také vyvíjí satelitní telefony se zvýšenou ochranou přenosu dat. Další produkty Iridium budou objednávány přes oddělení Defense Information Technology Contracting Organization agentury DISA.

"Jsem velmi rádi, že se vláda Spojených států rozhodla pro Iridium", řekl Ron Taylor, vice president a generální manager divize Motorola Space Systems and Services. "Je velmi povzbuzující, že vláda využívá komerční technologie. Budeme nyní s mnohem větší energií pracovat na vývoji aplikací, které ještě více zvýší užitnou hodnotu tohoto globálního personálního telekomunikačního systému."

V momentě, kdy si budoucí zákazník přesně vymezí své potřeby na komunikaci (v závislosti na své unikátní aplikaci), společnost Motorola mu zajistí přístup ke službám na své bráně vyčleněné pro vládu USA. Divize M-WINS může uživateli pomoci s upřesněním jeho požadavků na hardwarové vybavení a služby. V případě potřeby je též schopna navrhnout optimalizované řešení pro daného uživatele. Zákazníci M-WINS získají navíc celosvětovou zákaznickou a technickou podporu a přístup k nejnovějším verzím produktů.

Kromě tohoto úspěchu a využití se Iridium používá i v Kosovu, kde pomáhají při komunikaci mezi rodinnými příslušníky, jak je například vidět na tomto snímku.

Témata: Motorola

Nejčtenější

Podvodníci opět útočí na české mobily. Kdo se nachytá, přijde o peníze

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Zhruba po půl roce se podvodníci opět soustředí na česká telefonní čísla a snaží se z náhodných obětí dostat peníze....

Je lepší Samsung, nebo Apple? Rozhodněte v anketě Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Stovky lidí čekaly na levné čínské smartphony v Budějovicích od noci

Otevření obchodu Xiaomi v Českých Budějovicích

Xiaomi pokračuje v otvírání poboček po celé České republice. Tu poslední čínská značka otevřela v sobotu v Českých...

Honor se chlubí, že má první průstřel displeje. Samsung ho však předběhl

Takto vypadá nový Samsung A8s

Výrobci dodrželi sliby, že ještě do konce roku představí modely s novým typem výřezu displeje. Svůj model už oficiálně...

Chlubili se nejvýkonnějším mobilem, ale byla to chyba v překladu

OnePlus 6T

Šéf značky OnePlus se u příležitosti představení nejvýkonnějšího mobilního procesoru Snapdragon 855 chlubil, že právě...

Další z rubriky

Vánoční dárek Vodafonu: 84 dnů bezplatného passy internetu na celý rok

Vánoční nabídka Vodafonu

Jako poslední ze tří tuzemských operátorů představil svou vánoční nabídku Vodafone. Je relativně štědrý, pro všechny...

Bezejmenní z davu jsou tvářemi svobody. O2 připomíná výročí 17. listopadu

O2 připomíná události 17. listopadu kampaní Tváře svobody

Studentská manifestace připomínající nacistické represe v roce 1939 přerostla před 29 lety v masivní studentskou...

Německý Telekom uvažuje, že dá stopku Huaweii

Značka Huawei na veletrhu Consumer Electronics Show v Šanghaji

Bezpečností síťového zařízení z Číny se zaobírá i německá skupina Deutsche Telekom, do níž patří i český T-Mobile. Chce...

Najdete na iDNES.cz